Skocz do zawartości

Mandrake Czy Fedora Core 2?


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie instalacja apollona, gifta, edonkeya nie powiodła sie pomimo apta i synaptica. poczytałem, popróbowałem, moje nerwacje sięgnęły zenitu i sobie dałem spokój z p2p. Teraz akurat jadę pod durnym xpekiem bo kazaa ssie ładnie i niestety poki co jest to jedynym słuszny argument u mnie dzieki ktoremu gej gejts leży na hdd :(

 

moderator -> poprawiłem sorry, może być? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@luksky,

Fedora.pl jest przede wszystkim miejscem edukacyjnym więc bardzo proszę abyś nie używał „zakamuflowanych” przekleństw a te które ujrzały światło dzienne wyedytował zastępując je innym zwrotami.

 

Będę bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam

 

PS. Na tym forum wyznajemy zasadę Owsiak`a :

”Miłość, przyjaźń i Linux” ;) i nie ma tu miejsca na wulgaryzmy. To nie ograniczanie wolności a walka powszedniejącą i upadającą "wewnętrzną kulturą"… Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla swiezo upieczonych linuxowcow polecam rowniez SuSE 9.1 Personal (niedlugo ukaze sie 9.2) Jest łatwy w obslodze i obsluguje rpm'ki ;] Jedyna wada to brak kompilatora.. trzeba sciagnac odpowiednia rpm'ke i wsio dziala :) Moim zdaniem to lepsza alternatywa od MDK. Mimo to Fedora iz da best!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to Fedora iz da best!

Sorry, Ro-X, co to za odpowiedź? Niby dlaczego "da best"? Miałem na swoim kompie RH 7.0, MDK 9.0, 9.1, Auroxa 9.1, teraz mam Fedora Core 2. Wkrótce się go pozbędę i wypróbuję MDK 10.0. Póki co, najlepiej wyszedł Aurox, może MDK 10.0. go pobije. FC2 to beznadziejny system. Po instalacji nie ma mp3, Mplayera, KDE jest spolszczone tak, że ROTFL! CO TO JEST? Padło. Mam dość straty czasu na konfigurowanie rzeczy, które w takim Auroxie były bez łaski od razu. Ten system to pomyłka. Wg mnie system jest do używania, a nie do naprawiania. Są wystarczające problemy z ustawieniem różnych dodatkowych spraw, żeby grzebać się w oczywistościach. Nawet jak na (_linuxa_ → Linuksa) ORT (który niestety przyjaznością nie dorasta Windowsom do pięt) to za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups... :P

A gdzie ja powiedziałem, że nie lubię FC2? Lubię każdy Linux. To w poprzenim poście to wynik mojego rozgoryczenia walką z tym systemem. Nie chciałem nikogo urazić. Poza tym może nie bawmy się w "jedynie słuszny system". Mamy demokrację, a forum jest w końcu miejscem swobodnych wypowiedzi. Tytuł topiku zachęca do zajmowania stanowiska, nieprawdaż? Ale w sumie masz rację, lepiej zmienię forum. Tak na wszelki wypadek. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

FC2 to beznadziejny system.

[...]

Ten system to pomyłka.

[...]

 

@Wan, zarejestrowałeś się tylko po to żeby to napisać? ;)

 

Ja używałem MDK od wersji 7.0 (chyba jeszcze nawet gdzieś płyty mam), mieałem Auroxa 9.1, 9.3, 10 (9.3 wypadł najlepiej chyba, 10 jest baaaardzo niestabilna i problematyczna). Ostatnio testowałem MDK10.1 (nie najgorszy ale nie przypadł mi jakoś do gustu). Suse też zagościło na jakiś czas na HDD ale najbardziej przypadła mi do gustu Fedora. To jest mój wybór ale z tego powodu nie muszę mówić że reszta jest sux. Używaj takiego distro jakie Ci najbardziej pasuje a jak żadne Ci nie odpowiada to masz jeszcze win* (bardzo stabile i bezproblemowe), nie będziesz musiał przejmować się instalacją jakiejś paczki mp3 (a jest to bardzo skomplikowane zadanie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arwil:

TEN topik jest właśnie do spierania (patrz temat) ;)

 

The Structorr:

Zarejestrowałem się, żeby popytać o różne sprawy, ale kiedy zacząłem pisać posta, stwierdziłem, że pytałbym o rzeczy, które w innych distrach są oczywiste. Dałem więc sobie spokój. Nie chodzi o to, że instalacja mp3 w FC2 jest prosta, chodzi o to, że w ogóle jest. Tak samo bym się zdenerwował, gdyby kazano mi instalować np. menu startowe w KDE. Ktoś na siłę wymyśla problem, podczas gdy prawdziwych jest bez liku. Nowe dystrybucje wyznaczają pewien standard wygody użytkowania. Fedora jest do tyłu i to wszystko. Aurox (9.1) był w moim odczuciu lepszy (skonfiguraował się praktycznie sam, a ja mogłem zająć się używaniem kompa), 10.0 nie próbowałem i - jeśli mówisz, że jest niestabilny - dam sobie chyba spokój. FC2 nie nadaje się ani dla wygodnickich (lepszy jest MDK), ani dla dłubaczy (jest PLD, Debian itp.) Więc dla kogo?

PS OK, może faktycznie pierwszy post jest nieco za ostry.

PS2 O Windzie w ogóle nie ma co gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora czy Mandrake ?

Mandrake używam od trzech lat, mogę powiedzieć tyle łatwy w konfiguracji , np rpmdrake ułatwi zainstalowanie każdego rpm, dużo programów wraz z dystrubuvją na płytach. Wszystke 7 płyt to oprogramowanie. Niekiedy MANDRAKE zbyt duzo sam konfiguruje.

 

Fedora. Dużo mniej oprogramowania w standarcie , tylko cztery płyty to programy na nastepnych trzech znajdują się zródła. Konfiguracja z jednej strony trudniejsza ( fedora sama z siebie niewiele konfiguruje) , z drugiej strony bardziej książkowa ( można znależć wiele przykładów kofiguracji) i

prawie zawsze będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podchodze do tego tak ,mialem przez jakis czas mandrake i ta latwa konfiguracja okazala sie zgubna bo programy do konfigurcji wiecej szkodzily niz pomagaly a pozatym madrake ma raczej starsze rpmy np 10.1 ma kode 3.2.3 a na ftpkach kde jest juz 3.3.1 niewspomne o gnome 2.6 itp, zreszta jezeli szuka sie jakiegos egzotycznego programu to malo jest paczek dla mandrake najczesciej jest debian i redhat (fedora) ja polecam slakware a potem dopiero madrake czy fedora bo slak uczy konfigurowac ,kopilowac ,optymalizowac pod architekture itp a potem mozna przesias sie na cos prostrzego co ma powiazania miedzy paczkami i jest bardziej popularne jak fedora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Od paru tygodni używam Mdk10 Official Download jednak jest kilka rzeczy, które mnie w tym systemie irytują - przede wszystkim odwalony Gnome - sądząc po screenshotach Fedora prezentuję się pod tym względem lepiej, do tego dostarcza wiele użytecznych narzędzi do konfiguracji co ważniejszych programów. W Mandrake'u wydaje się to wszystko wrzucone na hura bez ładu i składu, poza tym nie mogę tam zainstalować Neostrady. Pomyślałem więc o przejściu na jakiś inny system i zainteresowałem się Fedorą 3, głównie dlatego, że jest w pełni darmowa i bardzo popularna - niestety to co tu czytam nie napawa mnie optymizmem. Mam więc kilka pytań:

1. Czy Fedora Core 3 jest w pełni spolszczona?

2. Czy FC3 automatycznie montuje partycje windowsowe i umożliwia zapis na partycjach typu FAT32 (NTFS też by się przydało, ale nie jest tak istotne)

3.Czy instalacja wymaga czegoś więcej niż "klikanie na kolejno pokazujące się przyciski OK"?

Ogólnie chodzi mi oto, czy FC3 jest systemem łatwym w obsłudze? Dla niektórych pytania te zabrzmią lamersko, ale proszę mnie zrozumieć - potrzebuję (_linuxa_ → Linuksa) ORT po to by go używać(a właściwie programów pod niego), nie po to by się go uczyć. Ponadto chciałbym popularyzować (_linuxa_ → Linuksa) ORT w rodzinie, ale będzie to raczej trudne jeżeli spędzę na jego konfigurowaniu kilkanaście dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem świerzo upieczonym userem (_linuxa_ → Linuksa) ORT, a dokładnie Mandraka 10.1, kupiłem go z gazetką... Pół roku temu miałem 10.0, ale tylko przez kilka dni, ściągniętego z mirrora (chciałem wtedy zobaczyć jak w ogóle wygląda Linux, jednak nie miałem na te rzeczy zbytnio czasu...) Teraz wróciłem do nowej wersji. No nie ważne...

 

System mi się podoba, ale nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego system się zawiesza (u mnie zawieszał się na starcie, jak dochodziło do logowania użytkownika, albo zaraz potem... zawiesza się myszka, albo klawiatura,

Potem: miałem graficzny tryb programu rozruchowego, bo taką opcje wybrałem, a on mi sam się przełącza w tekstowy podgląd, bez wciskania Esc. Nie za kazdym razem oczywiście - dziwne. Albo np. nachodziły na siebie komunikaty, po polsku i angielsku, i nic nie mozna było rozczytać. Na drugi dzień sam zaczął mnie automatyczne logować do KDE, chociaz nie ruszałem zupełnie tej opcji. Co prawda pytal mnie o hasło uzytkownika itp. Ale ramka logowania była już inna, jakas dziwna, wszystko było już dziwne. Co to miało wszystko znaczyć?

Wkurzajace, wywaliłem go... Z tym zawieszaniem myślę, że to wina mojego starego sprzętu, który może nawala, wieszał się często pod Windowsem na przeglądarce.

 

Teraz tylko czekam, bo kupuje sobie nowego kompa, zobaczę jak na nim będzie chodził Mandrake.

Ale niektórzy tu piszą, że im też się wiesza. Jak to? Linux - ten super stabilny system, o którym się tyle naczytałem, i się wiesza? Co to ma być?

 

Może ktoś mi to wyjaśni.

 

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych Linuxowców, i tych mniej także

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...