Skocz do zawartości

Fast 800 I Error Fedora 7


Big Hand

Rekomendowane odpowiedzi

Skonfigurowałem modem tak było napisane na forum i wyskakuje mi coś takiego gdy wybieram w trybie graficznym połączenie z siecią:

 

/usr/sbin/adsl-start :line 217: 3506 TERMINATED

$CONNECT "$@" >dev/null 2>&1

 

Za każdą próbą wyskakuje mi 3831 TERMINATED albo 4079,4090 i cały czas coś innego!!

 

 

POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam NETIA na kablach tepsy.
Jedyna różnica to inne adresy dns w pliku /etc/resolv.conf . Z graficznym odpalaniem sieci to się jeszcze nie spotkałem ;) , ale IMO nie jest to ani wygodniejsze ani szybsze rozwiązanie od wpisania pppd call cośtam. Hasło i tak musisz wpisywać bo zwykły użytkownik nie ma władzy, aby podnieść sieć :) (można to oczywiście zmienić, ale chyba nie warto). Ewentualnie można coś pokombinować z aktywatorami do włączania i wyłączania internetu, ale to musisz poszukać na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i inne wpisy w chap-secrets i ueagle-atm. No i oczywiście wygodny jest wpis w rc.local :) - wtedy net odpala się przy starcie systemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/usr/sbin/adsl-start :line 217: 3506 TERMINATED

$CONNECT "$@" >dev/null 2>&1

 

Ten błąd mi się pojawia jak nie mam kabla podłączonego (brak sygnału) lub gdy system już raz próbował włączyć net ale mu się nie udało (z różnych innych powodów konfiguracyjnych) i trzeba było użyć ifdown ppp0 żeby móc znowu włączać.

Proponuje sprawdzić kabel lub jeszcze raz konfiguracje.

 

Ewentualnie zobacz coś się dzieje w logach messages

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście super tylko, że moja przygoda z fedorą ma 3 dni więc napiszcie mi to jak dziecku!! Proszę i z góry dziękuje

 

Myślę, że sprawą pierwszorzędną jest ustalenie w jakiej technologii działa Twoje łącze adsl, bo opis z którego korzystałeś dotyczy neostrady (która korzysta z technologii PPPoA). Upewnij się, czy net24 u Ciebie działa na PPPoA, czy może na PPPoE (jak to jest na liniach własnych netii). Ja np. mam multimo na linii tpsa, ale działa w technologii PPPoE!

 

Druga sprawa, upewnij się, czy nie masz błędnych danych w plikach konfiguracyjnych (np. czy nie popełniłeś gdzieś literówki itp.).

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugaz1978 nom to mi wyświetliło

 

Sep 11 15:30:21 localhost setroubleshoot: [rpc.ERROR] exception UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u0142' in position 3: ordinal not in range(128) Traceback (most recent call last): File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 780, in handle_client_io self.receiver.feed(data) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 621, in feed self.process() File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 613, in process self.dispatchFunc(self.header, self.body) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 821, in default_request_handler self.emit_rpc(rpc_id, 'method_return', rpc_callback_def, *return_args) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 726, in emit_rpc rpc_xml = convert_rpc_to_xml(rpc_id, rpc_def, *args) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 199, in convert_rpc_to_xml arg_node.addChild(arg_value.get_xml_nodes(doc, arg_name))

Sep 11 15:30:21 localhost setroubleshoot: [rpc.ERROR] could send data on socket ({unix}/var/run/setroubleshoot/setroubleshoot_server): (32, 'Przerwany potok')

Sep 11 15:30:21 localhost setroubleshoot: [rpc.ERROR] exception UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u0142' in position 3: ordinal not in range(128) Traceback (most recent call last): File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 780, in handle_client_io self.receiver.feed(data) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 621, in feed self.process() File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 613, in process self.dispatchFunc(self.header, self.body) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 821, in default_request_handler self.emit_rpc(rpc_id, 'method_return', rpc_callback_def, *return_args) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 726, in emit_rpc rpc_xml = convert_rpc_to_xml(rpc_id, rpc_def, *args) File "/usr/lib/python2.5/site-packages/setroubleshoot/rpc.py", line 199, in convert_rpc_to_xml arg_node.addChild(arg_value.get_xml_nodes(doc, arg_name))

Sep 11 15:36:59 localhost pppd[4314]: pppd 2.4.4 started by root, uid 0

Sep 11 15:36:59 localhost pppd[4314]: Using interface ppp0

Sep 11 15:36:59 localhost pppd[4314]: Connect: ppp0 <--> /dev/pts/0

Sep 11 15:37:29 localhost pppd[4314]: LCP: timeout sending Config-Requests

Sep 11 15:37:29 localhost pppd[4314]: Connection terminated.

Sep 11 15:37:29 localhost pppd[4314]: Modem hangup

Sep 11 15:37:29 localhost pppd[4314]: Exit.

 

 

Ale ja nic nie czaje z tego

 

_____________________________________________

 

Anos

 

zrobiłem tak jak mi mówiłeś, nawet specjalnie zainstalowałem jeszcze raz fedore tak jak było napisane w tym linku i ten sam błąd dalej występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć selinuksa (system-config-securitylevel) . Wszystko robisz tak samo jak w tym linku, który podałeś wcześniej? Jakiś czas temu odpalałem netie na tym modemie i nie było problemów. Jak masz możliwość pożyczenia od kogoś modemu speedtouch to mógłbyś na nim spróbować odpalić net i wtedy dowiesz się czy coś pokręciłeś z sagemem czy coś niedobrego dzieje się z systemem. Twoje adresy dns mogą mieć taka postać:

nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220

. Dowiązanie nie jest konieczne. Reszta analogicznie do opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sep 11 15:37:29 localhost pppd[4314]: LCP: timeout sending Config-Requests

Taki błąd pokazywał mi się w FC5 i trzeba było wykasować zwykłe połączenie ethernetowe połączenie eth0, żeby się nie podnosiło przez przypadek.

Na F7 nie mam takich problemów. Może to coś podpowie komuś ale nie obiecuje bo korzystam całkiem innego providera. Ewentulanie można coś poszukać w googlach o LCP: timeout sending Config-Requests

Niektórzy proponują wyłączyć syslog service (pomaga tylko przy pppd-2.4.2)

inni w pliku konifguracyjnym ustawić opcje (u mnie ifcg-internet) demand na NO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzebałem coś w eagle-usb.1.1.9.tgz i wypakowałem go potem było napisane by wejść w folder rozpakowany i wpisać appli_patch no i coś sie zrobiło następnie było napisane by zrobić ./config i coś się zrobiło ale wyskoczyło mi to

 

configure:1768: error: no acceptable C compiler found in $PATH

See `config.log' for more details.

 

Nie wiem co to znaczy ale znalazłem go w pliku config.log

 

 

POMOCY JA CHCE MIEĆ NETA NA FEDORZE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...