Skocz do zawartości

Konfiguracja Routera


mateuszc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

musze skonfigurować router który rozdzieli mi łącze LAN,

do eth0 ma wchodzic kable od LANu z adresem 172.16.1.51 a na eth1 bedzie caly mój LAN z pula adresow 10.0.0.1-10.0.0.12

jak to zrobić?

 

pozatym jeszcze chce uruchomic serwer DHCP na eth1, serwer www + PHP, DNS, MySQL, LMS

 

jest ktos kto by mogl mi pomóc?

 

a i jeszcze jedno: jest jakas wersja Fedory na CD (bez przesady zeby nie bylo z 10CD :D tak do 3 bo niechce mi sie przekladac napedu DVD do serwera i potem odnowa zamiana na CD itp.. ) ?

 

---

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktos kto by mogl mi pomóc?
A poszukałeś na forum? Czy tylko chcesz, żeby Ci ktoś gotowy przepis podał? Nt. konfiguracji routerów były tematy a przykładów konfiguracji można na Googlach znaleźć sporo.

a i jeszcze jedno: jest jakas wersja Fedory na CD
Aż mi się różne złośliwości cisną na klawiaturę jak widzę takie koszmarne lenistwo i niechęć do samodzielnej pracy, ale się powstrzymam.

 

http://fedoraproject.org/get-fedora - LiveCD z możliwością instalacji na dysku i doinstalowania pozostałych pakietów po sieci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się różne złośliwości cisną na klawiaturę jak widzę takie koszmarne lenistwo i niechęć do samodzielnej pracy, ale się powstrzymam.

 

Dobre, dobre :D

 

Co do tematu... jeżeli kolego nie chce Ci się przekładać to

 

linux askmethod

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym jeszcze chce uruchomic serwer DHCP na eth1, serwer www + PHP, DNS, MySQL, LMS

 

Doprawdy ambitne zadanie, zbyt dużą wiedzę trzeba mieć, chociażby bardzo dobrze znać iptables i konfigurację Apache, by zrobić to dobrze.

 

 

PS: Słowo "muszę" raczej wskazuje że masz to zrobić na jakieś zaliczenie, a nie dla chęci posiadania czegoś takiego w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o konfiguracji takich routerów/serwerów napisano już obszerne książki, w tym przypadku kilkaset stron przepisu,

 

poprawne skonfigurowanie dobrze zabezpieczonego routera, to czas ok 2 tygodni, wraz z testami penetracyjnymi, i koszt conajmniej kilku tyś. zł (w zależności od wielkości sieci) ... w promocji ;)

 

w Twoim przypadku zostaje szukanie po sieci, od razu ci powiem że przepisu All-in-One nie znajdziesz, rozbij to na kilka teamtów i rozgryzaj każdy z osobna,

 

na dobry początek: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=2122&hl=

http://www.stanford.edu/~fenn/linux/

 

podpowiem Ci że przycisk szukaj to ten czerwony u góry, a tutaj na forum, były poruszane chyba wszystkie tematy które Ciebie interesują,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...