Skocz do zawartości

Skąd Pobrać Minimalny Obraz Płyty


piotrk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciao

 

znalazłem w dokumentacji Fedory informację ,że mogę zainstalować ten system z minimalnej płyty CD,

 

http://docs.fedoraproject.org/install-guid...t-download.html

 

według tej dokumentacji powinien to być plik boot.iso na serwerach lustrzanych ,ale właśnie tu mam problem bo szukałem na tych serwerach i nie mogę takiego pliku znaleźć ,mogę prosić o podanie bezpośredniego linku do tego obrazu minimalnej płyty CD?

 

Saluto

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TUTAJ lista dostępnych "oficjalnych" serwerów lustrzanych.

"minimalny obraz" to prawdopodobnie "rescuecd". Pamietaj, że musisz znać nazwę serwera i pełną ścieżke dostępu do paczek instalacyjnych, żeby z tego zainstalować.

W sumie wydaje mi się, że prościej jest instalować z LiveCD jeśli nie masz ochoty ściągać obrazu DVD. Zakładam, że jeśli chcesz instalować przez sieć to masz dobre, stałe łącze, więc ściągnięcie ok.100MB "rescuecd" albo 700MB LiveCD to niewielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pisze o boot.iso.
A, faktycznie. Ja jak zwykle nieuważnie czytam :rolleyes:

To w ramach rehabilitacji i bicia się w piersi → http://download.fedora.redhat.com/pub/fedo...i386/os/images/ bo u mnie rpm.pbone.net jakoś wolno chodzi - znacznie wolniej niż oryginalny serwer

Ale samemu też można to znaleźć, wystarczy się "przejść" po serwerze. To zajmuje minutę do dwóch w porywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągam już rescue CD ,probowałem zainstalować z minimalnej płyty CD i pełnej DVD ,ale nie mogę sobie poradzić z instalacją

 

możecie napisać co wpisać po uruchomieniu rescuecd ,żeby zacząć instalować system?czy tam też będę musiał podać adres www i folder Fedory jak przy instalacji z minimalnej płyty CD ,bo to jest akurat moment z którym nie mogę sobie poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna i ratunkowa instalka to prawie ta sama instalka. W minimalnej po podaniu źródła instalacji najpierw ściągnie anakondę (instalator) w wersji tekstowej lub graficznej w zależności od tego co wybrałeś, a płytka ratunkowa zawiera w sobie już anakondę w obu wersjach + coś tam do ratowania.

 

Tak, tam też będziesz musiał podać adres www i folder Fedory jak przy instalacji z minimalnej płyty CD

tu masz wątek co i jak http://forum.fedora.pl/index.php?s=&sh...st&p=102182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągam już rescue CD ,probowałem zainstalować z minimalnej płyty CD i pełnej DVD ,ale nie mogę sobie poradzić z instalacją
A z czym konkretnie sobie nie radzisz? Jak masz DVD, to nie widzę potrzeby ściągania innego obrazu (o ile SHA1SUM jest OK). Obrazy w zasadzie różnią się od siebie ilością pakietów i funkcjonalnością. Funkcjonalność tych obrazów (LiveCD, rescue) nie wpływa na poprawność instalacji. Z DVD powinieneś móc zainstalować - jeśli nie to z pozostałych również nie zainstalujesz.

Zamiast ściągać setki zbędnych megabajtów możę lepiej rozwiązać problem :rolleyes:

 

możecie napisać co wpisać po uruchomieniu rescuecd
Chyba <esc> albo <tab> trzeba wcisnąć i gdy zobaczysz prompt "boot: " wpisz "linux askmethod". Jeśli chcesz instalować z sieci, to pamiętaj o tym co napisałem poniżej (ścieżka w sieci).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...