Skocz do zawartości

[fedora 8] Pierwsze Uruchomienie - Problem


Ravczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem: Zainstalowałem FEDORE 8. Fedora znajduje sie na drugim dysku, a Windows XP na pierwszym. Przy pierwszym uruchomieniu pojawia sie komunikat - w momencie dekompresji kernela: ata2.00 revalidation failed (errno=-5) i dalej komputer nie odpowiada. Czym moze być spowodowany ten problem?? Czy może Fedora nie lubi WINDOWSA ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie przy uruchomieniu systemu wyglada to tak:

 

Uncompressed Linux......

 

potem pojawia sie:

 

Red hat nush version 6.0.19 starting

ata2.00: exception Emask 0x0 Sact 0x0 Serr 0x0 active 0x2 frozen

ata2.00: cmd a0/01:00:00:00:00/00:00:00:00:00/a0 tag 0 cdb 0x12 data 96 in

ata2.00 revalidation failed (errno=-5)

 

Gdy zaczeka się kila minut, to komunikat revalidation failed.. pojawia sie cyklicznie i nic sie dalej nie dzieje, tzn. system sie uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek przejechał partycje linuksowe programem fsck. Od czasu do czasu zdarzają mi się takie komunikaty, zazwyczaj po jakimś dziwnym ruchu z mojej strony i koniecznością wyłączenia komputera "z hebla" po zawieszeniu się systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lammer: Moze zaczne od początku ;)

 

Podczas instalowania systemu bardzo wolno ładują się sterowniki pata_sis. W tym momencie system stoi chyba z 6 minut, czy to normalne:

loading_pata.jpg

Po zainstalowaniu podczas uruchomienia systemu pojawia się to:

start.jpg

Plik fstab wyglada nastepująco:

fstab.jpg

 

Musze zaznaczyc ze za pierwszym razaem jak instalowalem FEDORE, to uzylem domyslego partycjonowania dysku - nic nie zmienialem. Obecny fstab jest po drugiej instalacji systemu ze zmodyfikowanymi partycjami przezemnie. Efekt jednak ten sam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, skąd te obrazki się ściągają? Przecież to się ledwie ładuje <_< Nie mogłeś po prostu linków wstawić?

 

praktycznie jedyną opcją jest aktualizacja kernela do 2.6.23.14. W wersji 1-42 znajduje się bug dotyczący modułów sis.
No i tu może być kłopot, bo Ravczy pisze, że system nie wstaje.

 

Uważam, że w pierwszej kolejności należy odpalić się z płyty instalacyjnej w trybie "linux rescue" i spróbować wykonać fsck na partycjach. Jakby się udało odpalić to pełny update systemu a przynajmniej jądra na początek.

Jak to nie pomoże, to idąc za tym co znalazł Sorror trzeba by ściągnąć pakiet z najnowszym kernelem, znowu "linux rescue" i ręczna instalacja

cd <katalog z paczką kernel-*.rpm>
yum localinstall kernel\*.rpm --installroot=/mnt/sysimage

Ew. z podobną opcją przez RPM

rpm -ivh kernel*.rpm --root /mnt/sysimage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam przyjemność pisać do was z mojej nowej Fedorki :) Otórz problem był w tym (wcześniej tego nie skojarzyłem), że dysk na którym była zaistalowana Fedora to ATA i był ustawiony na SLAVE!!! Przestawilem go na drugi interfejs ATA i ustawilem jako MASTER - Fedorka ruszyla od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, nie wydaje mi się żeby przez master/slave system miał nie wstać

ła dość dużo kombinowalem z tym i zawsze działało, co najwyżej sam dysk został nie wykryty (bo miałem 2 dyski ustawiene na master ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie bardzo dziwne, bo z innymi dystrybucjami nie bylo porblemu. Moze to ten bug, ktory powoduje, ze intefejsy ata na chipsecie sis nie działają.

---- łączenie postów ----

Problem tez pojawia sie na chipsecie intela (ICH7) :( Nie wiem dlaczego ale inne linuksy też mają taki problem :( Mam pecha chyba do sprzętu. Zmiana dysku master slave nic nie daje :( Fedora znwou sie posypała, ten sam problem na innych dyskach nawet SATA :(

---- łączenie postów ----

Po długich próbach wgrywania systemu na różne sposoby wkońcu udało mi się dotrzeć do źródła problemu. Okazało się, że napęd CD był uszkodzony. Wymienilem na inny i zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...