Skocz do zawartości

Rpm Bez Internetu....


Sobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ma TAKIEJ fedory na DVD ze wszystkim?
Myślisz o LiveDVD? Chyba nie ma. Są tylko LiveCD.

Natomiast jeśli chodzi o kompilację, to wszystko jest na instalacyjnym DVD. W tym również wszystkie pakiety niezbędne do samodzielnej kompilacji. Przede wszystkim paczki gcc i gcc-c++. Jeśli będziesz instalował przez

yum localinstall gcc gcc-c++

to powinny się dociągnąć również zależności.

A co właściwie chcesz kompilować? Możesz podać link do tej paczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... spodziewałem się linku do konkretnego pliku ze źródłami, które próbujesz kompilować, bo chciałem sam sprawdzić czy się da czy nie. Widocznie jakoś niejasno się wyraziłem albo inaczej rozumiemy określenie "link do pliku".

 

Link do forum niewiele mi daje. Na początku forum - jeśli Twoją intencją była odpowiedź na moje pytanie - jest jakiś temat o wersji 0.7 a chyba nie o nią chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz :) Tyle pisania a sprawa prosta. Nie wiem jak wpadłeś na pomysł wywoływania ./configure skoro w katalogu nie ma w ogóle takiego pliku? Jak już zainstalowałeś sobie kompilatory gcc i gcc-c++ (pisałem wyżej), to wejdź do katalogu i wykonaj make. Potem prawdopodobnie make install, ale tego już nie robiłem, bo nie będę sobie śmiecił w systemie. Chociaż sekcja unistall w pliku Makefile wygląda poprawnie, więc jakby co to można z tego skorzystać.

 

[EDIT]Warto poczytać chyba to forum, z którego wziąłeś link :rolleyes: Tam jest opisane jak uruchomić toto coś na OpenSUSE. Pewnie podobnie będzie (choć niekoniecznie) na Fedorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobal@localhost ~]$ yum localinstall gcc gcc-c++
You need to be root to perform this command.
[sobal@localhost ~]$ su
Hasło: 
[root@localhost Sobal]# yum localinstall gcc gcc-c++
Setting up Local Package Process
http://rpm.livna.org/fedora/8/i386/repodata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
http://livna.cat.pdx.edu/fedora/8/i386/repodata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
http://wftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/livna...ata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
http://ftp-stud.fht-esslingen.de/pub/Mirro...ata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
http://mirror.atrpms.net/livna/fedora/8/i3...ata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
ftp://mirrors.tummy.com/pub/rpm.livna.org...ata/repomd.xml: [Errno 4] IOError: <urlopen error (-3, 'Odwzorowanie nazwy jest chwilowo niemo\xc5\xbcliwe')>
Trying other mirror.
Error: Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: livna. Please verify its path and try again

 

 

;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no to Cię trochę dłubania czeka jeszcze :( Przejdź do katalogu /etc/yum.repos.d (jako root oczywiście) i we wszystkich plikach *.repo wyszukaj parametry enabled=1 i zmień na enabled=0. Zapamiętaj tylko gdzie robisz zmiany albo skopiuj przed zmianami pliki do innego katalogu, żeby po uzyskaniu sieci przywrócić je na dawne miejsce.

su - 
Hasło: <hasło na roota>
cd /etc/yum.repos.d
find . -name "*.repo" -exec grep "enabled=1" {} \; -print

Wyszuka wszystkie pliki *.repo, sprawdzi, gdzie występuje sekwencja enabled=1 i wypisze te linijki oraz nazwy plików, które trzeba edytować. Z tego co widzę problem dotyczy chyba tylko pliku livna.repo :unsure:

No i potem jeszcze raz yum localinstall gcc gcc-c++

 

[EDIT]Naskrobałem tak na szybko skrypt, który tę zamianę powinien ułatwić

#!/bin/bash

for i in *.repo
do
        sed s/enabled=1/enabled=0/g $i >tmp
        mv tmp $i
done

Zapisz to do jakiegoś pliku np. zmien.sh, nadaj prawo wykonywania, zrób kopię bezpieczeństwa wszystkich pliczków *.repo i uruchom skrypt np.

# ----- zmiana uprawnien do skryptu
chmod 700 /katalog_w_ktorym_jest_skrypt/zmien.sh
# ----- przejscie do katalogu
cd /etc/yum.repos.d     
# ----- utworzenie katalogu /etc/yum.repos.d/kopia
mkdir kopia
# ----- kopia plików
cp *.repo kopia
# ----- uruchomienie skryptu
/katalog_w_ktorym_jest_skrypt/zmien.sh

i wszystkie wystąpienia enabled=1 powinny się zmienic na enabled=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum --disablerepo=\* localinstall ...


[root@localhost Sobal]# yum --disablerepo=\* localinstall ...
Setting up Local Package Process
Cannot open file: .... Skipping.
Nothing to do
[root@localhost Sobal]# 

 

 

nawet po wejściu do folderu czy wpisaniu w ... /etc/yum.repos.d wypluwa to samo tylko pokazuje inny katalog....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wpisałeś literalnie

yum --disablerepo=\* localinstall ...

:lol: ??

Za te trzy kropki musisz podstawić nazwę paczki RPM :lol: Dodatkowo jeśli nie jesteś w katalogu z paczką, to jeszcze ścieżkę do niej np. /media/Fedora/Packages/gcc-<jakieś tam numerki wersji>.rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...