Skocz do zawartości

Kolejne Odslony Fedory


Zagiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum ale juz od dawna korzystam z linuksa. Mam takie bardzo ogolne pytanie... Co jakis czas wychodzą nowe wersje Fedory zreszta tak samo jak i innych linuxow. Kazda nowa wersja ktora mozemy sciagnac ma najnowsze jadro, paczki systemowe, programy itd Ale majac juz zainstalowana starsza wersje systemu np fedore core 6 mamy program ktory sprawdza czy sa nowe uaktualnienia paczek dla naszego pingwinka i mozna je zaktualizowac ew. recznie pobrac i zainstalowac samemu dlatego jestem ciekawy czy sa jakies inne korzysci ze sciagniecia nowszej wersji linuksa jak tylko najnowsze paczki skoro mozna je zaktualizowac samemu?

 

Pytam ponieważ gdy np. mamy juz zainstalowana fedora core 6 skonfigurowalismy ja sobie tak jak nam pasuje i wychodzi nowa wersja, to czy jest sens sciagania najnowszej wersji, nagrywana jej na 6plyt znowu instalowania, znowu konfigurowania i tak w kolko skoro mozna caly czas aktualizowac stara wersje?:)

 

Mam nadzieje ze rozumiecie moje pytanie i sorki za az tyle do czytania:P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapuścisz wyszukiwanie fraz "update" i "upgrade" na forum, to znajdziesz sporo informacji, które powinny odpowiednio naświetlić temat.

W skrócie: zazwyczaj aktualizacja o jedną wersję w górę nie sprawia problemów. Ale najlepiej robić ją, kiedy nowy system jest jeszcze w wersji w miarę pierwotnej, bo w Fedorze z miesiąca na miesiąc dzieje się, i to dużo. Z drugiej strony świeża fedora bywa mniej stabilna niż poprzednie wydanie. Zatem, jeżeli chcesz pracować, a nie poznawać nowości i testować, lepiej jest przechodzić na nową wersję po jej okrzepnięciu, po jakichś 2 miesiącach od wydania.

Z drugiej strony ,,narastające'' aktualizacje kolejnych wydań, bez instalacji na nowo, w końcu prowadzą do niestabilności systemu związanej choćby z niezgodnością wersji plików konfiguracyjnych. Bez ręcznego dłubania na dłuższą metę ani rusz, a i to nie daje pewności.

Ludzie robią różnie. Ja lubię ,,hodować'' instalacje, więc zazwyczaj mam system w danej wersji, póki jest ona wspierana. Kiedyś pomagał w tym projekt legacy, teraz w zasadzie stawiam od nowa co drugą wersję. Ale można mieć inny pogląd i politykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac zaktualizowac? bo nasuwaja mi sie dwie mozliwosci

 

1.przez ten problem ktory sprawdza uaktualnienia mozna by bylo zaktualizowac

2.sciagnac wersje stabilna i zaniast wybrac instacje systemy wybrac aktualizacje?

 

A wlasnie jeszcze jedno pytanko apropo tej drugiej wersji aktualizacji... zakladajac ze mam juz zainstalowana fedore i skonfigurowana... sciagam nowsza wersje i wybieram aktualizacje starej na nowa to co sie stanie oprocz tego ze sie zaktualizuje? moja poprzednia konfiguracja bedzie nietknieta czy bede musial na nowo wszystko konfigurowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poczekać na stabilną 9. Teraz są powłączane różne debugi i inne pierdoły które powodują spowalnianie systemu. Na becie sobie można pokombinować z ustawieniami różnymi np, czy to programy, czy usługi itp. A później na finalnej 9 po prostu wdrożyć wszystkie pomysły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...