Skocz do zawartości

Wady I Zalety F8


troll

Rekomendowane odpowiedzi

zasadniczo wszystko jest na forum... ale po instalacji i konfiguracji pod własne wymagania uważam ze f8 jest bardzo stabilna i nie sprawia większych problemów... pokusiłem się niedawno na aktualizacje do f9 i po jednym dniu "pracy" postanowiłem powrócić do f8... zaletą w porównaniu do f9 jest niewątpliwie duża liczba aktualizacji i naprawionych błędów, a dzięki temu stabilna praca... do wad mógłbym zaliczyć problemy z kodekami do filmów... po powrocie z f9 do f8 filmy mogę oglądać tylko przez Gmplayer, bo reszta odtwarzaczy nie widzi kodeków (mplayer, xine, totem etc.), pomimo, że są wszystkie, zarówno w usr/lib/codecs jak i usr/lib/win32 ... więcej wad w f8 nie zauważyłem (takich ściśle dokuczliwych)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo wszystko jest na forum... ale po instalacji i konfiguracji pod własne wymagania uważam ze f8 jest bardzo stabilna i nie sprawia większych problemów... pokusiłem się niedawno na aktualizacje do f9 i po jednym dniu "pracy" postanowiłem powrócić do f8... zaletą w porównaniu do f9 jest niewątpliwie duża liczba aktualizacji i naprawionych błędów, a dzięki temu stabilna praca... do wad mógłbym zaliczyć problemy z kodekami do filmów... po powrocie z f9 do f8 filmy mogę oglądać tylko przez Gmplayer, bo reszta odtwarzaczy nie widzi kodeków (mplayer, xine, totem etc.), pomimo, że są wszystkie, zarówno w usr/lib/codecs jak i usr/lib/win32 ... więcej wad w f8 nie zauważyłem (takich ściśle dokuczliwych)...

 

Jeżeli chodzi o wady F8 to widze jedną zasadniczą, nazywa się yum. Nie jest to najgenialniejszy manager paczek pod słońcem.

Co do kodeków myślę, że paczki xine-lib-extras-nonfree i gstreamer-plugins-bad, gstreamer-plugins-bad-extras, gstreamer-plugins-ugly z repozytorium livna powinny załatwić temat. (Przynajmniej dla odtwarzarek korzystających z Xine i Gstreamer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pasuje napisać, że yum w F8 nie jest to najszybszy manager paczek pod słońcem. W F9 jednaj widać bardzo duża poprawę i działa bardzo szybko (jak na niego :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) yum w F8 nie jest to najszybszy manager paczek (...)
Ostatnio sprawdzałem sobie Ubuntu i powiem, że jakoś apt-get zarówno w trybie konsolowym jak i w trybie graficznym (synaptic?) nie urzekł mnie szybkością. Sądzę, że wiele zależy od szybkości łącza i wybrania właściwych mirrorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO apt-get trochę mniej "myśli" (albo szybciej). Jeżeli chodzi o prędkość no to faktycznie wielkich różnic nie ma, problemy pojawiają się wtedy gdy yum dociąga sobie pliki z repodata, dla osób z wolnym łączem może to być faktycznie uciążliwe, bo małe to te pliki nie są. Zauważyłem jeszcze jeden problem, przy aktualizacji yum sprawdza czy mamy aktualnie najnowszą listę plików na dysku i stwierdza, że nie ma paczek do aktualizacji, po wyczyszczeniu yuma i dociągnieciu plików z repodata aktualizacje jednak się pojawiają :) (oczywiście jeśli tylko takie faktycznie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...