Skocz do zawartości

Compiz + Biały Ekran


jondrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dokłądnie ten sam problem z compizem (dotyczy zarówno compiza standardowego jak i compiz-fusion),

 

compizem zarządzam za pomocą fusion-icon, u mnie pomogło ustawienie w "Compiz Options" > "Indiriect Rendering"

 

metody zaproponowanej przez greeg'a nie polecam ze względu na odinstalowywanie X'sów, lepiej poczekać na usunięcie buga w compizie,

 

Pozdrawiam,

 

 

Więc sytuacja jest następująca:

 

- po odpaleniu efektów compiz mamy ... biały ekran:(

 

Moje działania:

1. Instalka Fedory 9 od nowa.

2. Usunięcie Compiza systemowego.

3. Instalka nowego Repo Livny.

4. Full instalka Compiz oraz Compiz Fusion wraz z Emeraldem z Yumex'a (wszystko co sie dało:D)

5. Sprawdzenie w konsoli: glxinfo

odpowiedz systemu: Failed to initialize TTM buffer manager. Falling back to classic.

direct rendering: Yes

I zastanawia mnie ta pierwsza linijka, czyli: Failed to initialize TTM buffer manager. Falling back to classic. ( o co tu Coma'n)

6.Sprawdzenie według forumCompiz fusion forum

Po wykonaniu podanych zadań wyszło mi:

[jondrzej@localhost ~]$ ./compiz-check

 

Gathering information about your system...

 

Distribution: Fedora release 9 (Sulphur)

Desktop environment: KDE4

Graphics chip: Intel Corporation Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller (rev 03)

Driver in use: intel

Rendering method: AIGLX

 

Checking if it's possible to run Compiz on your system...

 

Checking for texture_from_pixmap... [ OK ]

Checking for non power of two support... [ OK ]

Checking for composite extension... [ OK ]

Checking for FBConfig... [ OK ]

Checking for hardware/setup problems... [ OK ]

 

Czyli według tej stronki alles OK.

 

Więc prosze, czy o czymś jeszcze zapomniałem. Uwaga: Na GNOME Compiz DZIAŁA bez zarzutu.

 

Czy to nowe KDE jest nie tego aby compiza nie obsługiwał na mym sprzęcie!!!!!!

 

"PERL" "Compiz Options" > "Indiriect Rendering" - nie mialem czegoś takiego ( nie mogłem znaleźć, nawet wpisywałem w TERMINAL'u i wysypało sie, nie znajdując niczego :angry: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym, KDE4 z repo to kompletna kaszana. Zainstalowałem i brakowało wielu funkcji które są w oficjalnym KDE4 które kompilowałem do testowania. Być może właśnie brakuje m.in. funkcji obsługi Compiza. Mi Compiz działał na tej wersji z SVN.

 

Spróbuj skompilować samodzielnie wg. tego opisu, który jest tak fajnie zrobiony że nie mieszasz w systemie a działa ;)http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=17316&hl=Kde4

 

Oczywiście wtedy odinstaluj tą wersję z repo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jondrzej: compiz-fusion-icon jest to dodatkowy programik (ikonka) pozwalający graficznie zarządzać podstawowymi opcjami compiza, możesz to zainstalować za pomocą:

 yum install fusion-icon fusion-icon-gtk fusion-icon-qt

czyli również wersje dla Gnome i KDE,

programik można uruchamić ręcznie z menu, lub jak Ci się spodoba dopisz go do programów startowych w sesji,

 

wydanie wspomnianego wcześniej przeze mnie polecenia "Compiz Options" > "Indiriect Rendering" jest równoważne z zapisem InIrudeBwoy,

 

PS. Dobra Rada: :) przy majstrowaniu z compizem warto mieć uruchomiony terminal z prawami roota, wtedy łatwo wydać polecenie

pkill compiz

;) co spowoduje odwieszenie się białego ekranu

 

a wszystko to dlatego, że przejście na konsole tekstową czasami nie jest możliwe bo nawet konsola się wiesza i na konsoli tekstowej mam czarny ekran a na kosoli graficznej mam biały ekran ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym, KDE4 z repo to kompletna kaszana. Zainstalowałem i brakowało wielu funkcji które są w oficjalnym KDE4 które kompilowałem do testowania. Być może właśnie brakuje m.in. funkcji obsługi Compiza. Mi Compiz działał na tej wersji z SVN.

 

Spróbuj skompilować samodzielnie wg. tego opisu, który jest tak fajnie zrobiony że nie mieszasz w systemie a działa ;)http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=17316&hl=Kde4

 

Oczywiście wtedy odinstaluj tą wersję z repo.

 

Pierwsza sprawa

'Morsik' chyba trochu namotałem :P , bo po całej tej operacji, po restarcie zrobił mi, to fakt, nowe środowisko:'KDE -DEVEL' , w które wszedłem i ujrzałem GNOME a nie KDE wygląd. :D

 

Czy to możliwe jest. :D

 

Mały update: Wybierając to nowe środowisko 'KDE-devel' mam do wyboru jeszcze, w dolnym pasku koło języka, wybór KDE i GNOME.

To ma tak być;P

Druga sprawa

Podczas instalacji Compiza, compiz-fusion otrzymałem takie cuś dla paru paczek(oczywiście oryginalne pakiety zostałe pierw usunięte, a to są pliki ze stronyFedoraForum.org:

[root@localhost ~]# yum install compiz-all fusion-icon-all compiz-fusion-plugins-unsupported compiz-fusion-plugins-extra compiz-bcop ccsm emerald-themes compizconfig-backend-gconf compizconfig-backend-kconfig
Wczytane wtyczki: refresh-packagekit
Ustawianie procesu instalacji
Analizowanie argumentów instalacji pakietów
Nie ma pakietu compiz-all.
Nie ma pakietu fusion-icon-all.
Nie ma pakietu compiz-fusion-plugins-unsupported.
Nie ma pakietu compiz-fusion-plugins-extra.
Pakiet compiz-bcop-0.7.2-1.fc9.noarch jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Pakiet ccsm-0.7.2-1.fc9.noarch jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Pakiet emerald-themes-0.5.2-2.fc8.noarch jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Pakiet compizconfig-backend-gconf-0.7.2-1.fc9.i386 jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Pakiet compizconfig-backend-kconfig-0.7.2-1.fc9.i386 jest już zainstalowany w najnowszej wersji
Nie ma niczego do zrobienia

 

Pytanie: Brak 4 pierwszych paczek może mieć wpływ na wyrzucanie mi białego ekronu po odpaleniu compiza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrocie:

jednak wyłączenie trybu "indirect" pomogło tylko na krótko, jednak mając chwilkę czasu doszedłem do tego że to jakiś konflikt plików konfiguracyjnych między compizem a compizem-fusion,

 

oto przepis na przywrocenie standardowego compiza:

- usuwamy calego compiza:

yum remove compiz compiz-fusion

- usuwamy wszystkie pliki konfiguracyjne:

* jako root:

 rm -rf /usr/lib/compiz 
rm -rf /usr/share/compiz

* jako user:

  rm -rf ~/.gconf/apps/compiz

- instalujemy czystego compiza:

 yum install compiz compiz-gnome compiz-kde

- uruchamiamy compiza:

desktop-effects

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrocie:

jednak wyłączenie trybu "indirect" pomogło tylko na krótko, jednak mając chwilkę czasu doszedłem do tego że to jakiś konflikt plików konfiguracyjnych między compizem a compizem-fusion,....

 

Skorzystałem z Twojej rady, ale na koniec wyskoczyło mi takie cuś:

(wpisane jako root i jako normalny user)

 

[root@localhost ~]# compiz-gnome

-bash: compiz-gnome: command not found

 

 

Na szcęscie efekty pulpitu chodzą jak należy, czyli żelkowatość okienek i kostka 3D, nawet opady deszczu chodzą :D .

Jeśli chodzi o KDE to z niego zrezygnowalem, póki co (zesja i takie tam uczelniane zabawki:D zabieraja mi czas) ale do KDE wroce jeszcze.

 

Zastanawia mnie jeszcze sprawa sterowników do mojej karty grafiki. Moze są jakieś sterowniki, nowe wspierające ją i pozwalające jej normalne dzialanie COMPIZA i jego bajerów(Tak jak jest to w przypadku NVIDII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Twojej rady
jondrzej skorzystaj jeszcze z mojej i nie cytuj całego postu poprzednika tylko co najwyżej te części, do których odnosisz się bezpośrednio. Takie "cytaty" jak strzeliłeś powyżej tylko wydłużają wątek, utrudniają czytanie a są zupełnie bez sensu bo nic nie wnoszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
to fajnie, widziałem że na fedoraforum.org mieli też ten problem ale sobie nie poradzili, więc może ta metoda im pomoże ;)

 

Sądzę, że temat ten móglby sie znaleźć w "przyklejonych". Zawiera on sporo cennych rad i wielorakich opcji "walki" z grafiką.

 

Admini forum, pomyślcie o tym.

 

Pozdrowienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, posiadam Fedorę 11 z środowiskiem Gnome.

Efekt instalowania Compiza/Compiza-Fusion wymieniony jest w temacie.

Direct rendering włączony,

Probowalem skorzystac z rady Perl'a, ale na "desktop-effects" dostaję komunikat "command not found", a po restarcie znów biały ekran.

Z kolei po:

compiz --replace --indirect-rendering

Zniknęły wszystkie obramowania okien! Augh...

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...