Skocz do zawartości

Pakiety Rpm Z Mandriva


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak naszło mnie dziwne gdybanie na temat pakietów Mandriva... z racji, że na rpmfind mają już Wine 1.0 RC2 właśnie dla Mandriva a dla Fedora jeszcze nie, to pomyślałem sobie, co by się stało, gdybym spróbował je zainstalować??? ewentualnie z opcją --nodeps gdyby było potrzebne... a żeby było ciekawiej źródła dla RC3 wyszły dzisiaj więc jestem już aż dwie wersje w plecy :( a bardzo też nie lubię kompilacji ze źródeł bo mam do nich taki dziwny pech, że mało która przechodzi pomyślnie configure a co dopiero make...Wine myślę, że by przeszedł bez problemu ale nie lubię źródeł więc pytam właśnie o pakiety Mandriva

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam i życzę no cóż na daną godzinę miłej nocy ;)

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat co do wine to to opcja --nodeps nic by raczej nie zepsuła, bo wine niczego nie potrzebuje do pracy oprócz samego siebie i tego co już na pewno jest w systemie. Przynajmniej ja ngdy nie spotkałem się z sytuacja w której wine przy instalacji ciągną coś oprócz siebie i własnych wtyczek

A co do instalacji pakietów rpm innych dystrybucji to przyznam się ze robiłem tak w przypadku wine i wielu innych pakietów nie zbyt mocno zintegrowanych z systemem i działały bez zarzutu. Rpm to rpm i nie wiem po co oddzielne pakiety tworzone są pod Rh pod Mandrive i pod fc ... to tylko nie potrzebne zamieszanie ;/ Ubuntu trzyma kompatybilność z debianem a dystrybucje rpmowe tworzą jakieś 1000 rożnych wersji. Nadmierne rozproszenie systemu pakietów to jedna z największych bolączek Linuksa jak na razie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano po to że każda z dystrybucji wprowadza swoje modyfikacje do programów, każda ma inne zasady w/g których buduje się pakiety, niektóre używaja różnych układów katalogów, niekoniecznie zgodnych z FHS, itd, itp... test.mdv.rpm != test.fc.rpm

 

Poza tym odnośnie Twojego porównania Ubuntu (zrobionego z Debiana) i Debiana. Fedora jest kompatybilna na tej samej zasadzie z macierzysty RedHat-em.

Używając paczek rpm z innego systemu może działać, ale i może rozwalić cały system nadpisując kluczowe pliki systemowe swoimi wersjami, niezgodnymi z paczkami fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wine RC2 jest w repo updates-testing, a wiec wystarczy:

 

yum --enablerepo=updates-testing upgrade wine

 

u mnie gra i buczy, choc problemow, ktore mialem z niektorymi aplikacjami nie rozwiazalo.

 

poprawka: wlasnie posiedzialem troche nad programami odpalanymi przez wine i nie polecam. RC2 wywoluje zwiechy systemu, na ktore dziala tylko twardy reset. nie pomoglo rozwiazanie, ktore podawalem w innym poscie. wlasnie robie downgrade. bug juz zgloszony przez kogos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...