Skocz do zawartości

Parę Pytań Dotyczących Fedory 9


googol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar ściągnąć to distro. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy w wersji LiveCD da się zainstalować system?

2) Jaki środowisko graficzne lepiej zainstalować KDE czy Gnome? Mi osobiście podoba się lepiej KDE i ponoć jest szybsze od Gnome.

3) Czy wersja LiveCD KDE jest z KDE 4? Ogólnie nie ma z nim problemów? Czy po instalacji będę mógł uaktualnić je do wersji 4.1 Beta 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar ściągnąć to distro. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy w wersji LiveCD da się zainstalować system?

2) Jaki środowisko graficzne lepiej zainstalować KDE czy Gnome? Mi osobiście podoba się lepiej KDE i ponoć jest szybsze od Gnome.

3) Czy wersja LiveCD KDE jest z KDE 4? Ogólnie nie ma z nim problemów? Czy po instalacji będę mógł uaktualnić je do wersji 4.1 Beta 1?

 

Można spokojnie zainstalować system z LiveCD - wszystkie obrazy są tutaj (Fedora 9 domyślnie instaluje KDE 4, ta wersja KDE jest rownież domyślna na LiveCD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem dziś wersje z KDE. Postanowiłem sprawdzić sumy kontrolne. Okazało się, że się nie zgadzają. No to pięknie -pomyślałem. No ale spróbuje zainstalować, niestety pod koniec instalacji wyskoczył błąd i nie udało się jej ukończyć ... :/ Teraz to wersje z GNOME zassam... Mam nadzieję że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem dziś wersje z KDE. Postanowiłem sprawdzić sumy kontrolne. Okazało się, że się nie zgadzają. No to pięknie -pomyślałem. No ale spróbuje zainstalować, niestety pod koniec instalacji wyskoczył błąd i nie udało się jej ukończyć ... :/ Teraz to wersje z GNOME zassam... Mam nadzieję że będzie OK.

 

W sumie to dobrze. KDE w obecnej wersji (4.0.4) praktycznie nie nadaje się do użytku. Konfiguracja elementów pulpitu właściwie nie istnieje, całość jest zdecydowanie bardziej zwiechliwa niż ostatnia wersja 3.x, a na dodatek, przy otwarciu większej liczby okien, co jakiś czas ekran wraz z kursorem myszki ulega zamrożeniu - czasem na ponad 30 sekund. Ogólnie wygląda to na wczesną wersję alpha lub na podły spisek fanów Gnoma! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że się nie zgadzają.
A jak ściągasz? Jak masz takie problemy, to wg mnie najlepiej jest ściągnąć przez torrenta - powinien sam zadbać o spójność pobieranego pliku. Albo może spróbuj z innego mirrora ściągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze. KDE w obecnej wersji (4.0.4) praktycznie nie nadaje się do użytku. Konfiguracja elementów pulpitu właściwie nie istnieje, całość jest zdecydowanie bardziej zwiechliwa niż ostatnia wersja 3.x, a na dodatek, przy otwarciu większej liczby okien, co jakiś czas ekran wraz z kursorem myszki ulega zamrożeniu - czasem na ponad 30 sekund. Ogólnie wygląda to na wczesną wersję alpha lub na podły spisek fanów Gnoma! ;)

Nie siej FUD-u. KDE w wersji od 4.0.3 (od wczoraj jest 4.0.5) jest całkiem stabilne i rzadko kiedy się coś wiesza. A przynajmniej mi się nie udało nic zwiesić od dobrych 2 miesięcy. Czepić się faktycznie można jedynie do konfiguratorów - ale że będą one ubogie było wiadomo od dawna już, jak ktoś nie może bez nich wyżyć w codziennej pracy (piękny i wybajerzony pulpit rzeczywiście jest do niej niezbędny ;] ) to niech zrobi downgrade do 3.5.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...