Skocz do zawartości

Fc9 : Migracja Z 32bit Na 64bit


gekko44

Rekomendowane odpowiedzi

32bity a 64bity to różnice w paczkach. Mógłbyś sobie nieźle namieszać w systemie robiąc taki "upgrade".
ależ ten system jest tak właśnie wymieszany, trzeba się nieźle napocić żeby był czysty 64.

Ja bym na twoim miejscu zrobił kopie, dodał repo dla 64 i zainstalował coś dużego(bo nijak to się ma do upgrade), a zależności zrobią swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LiveCD się nie da, to gotowy obraz i tam nigdy nic nie można wybrać do zainstalowania, a już na pewno nie zmienić 32 na 64. Zrzuca dane i tyle.

 

[EDIT]

WalDo jako stary kozak wiesz co instalujesz, ale nowicjusz będzie instalował jak leci i nawet nie zwróci uwagi, że instalując paczke "x" yum chce mu wrzucić ją zarówno w wersji 32 jak i 64 (nie wiem jak w F9 ale w F8 tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zwróci uwagi, że instalując paczke "x" yum chce mu wrzucić ją zarówno w wersji 32 jak i 64
Na to jest sposób i to chyba Ty właśnie niedawno pisałeś coś o wtyczce do yuma, dbającej o to, żeby instalowały się paczki tylko dla architektury 64-bit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum w F9 nie instaluje paczek i386 dla x86_64. Dużo pracy tutaj zostało zrobione żeby nie było mieszania architektur, i dlatego nic niepotrzebnego się nie powinno zainstalować. A jeśli się coś zainstaluje, to należy to zgłosić na bugzillę jako błąd yuma. Chociaż jak już wspomniałem nie powinno się nic takiego akurat zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...