Skocz do zawartości

Yum I Problemy Z Repozytoriami


MadRat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Zainstalowałem Vixte i gdy próbuje zrobić update (_yum'a_ → yuma) ORT to na końcu wyrzuca mi takie coś:

--> Finished Dependency Resolution
Error: Unresolvable requirement redhat-artwork = 7.0.0-11.fc8.1 for redhat-artwork-kde
Error: Unresolvable requirement libkdecorations.so.1 for redhat-artwork-kde
Error: Missing Dependency: libkdecorations.so.1 is needed by package redhat-artwork-kde

jak mi wiadomo Vixta jest na FC8 i w repo mam tylko włączone repo development. Mój katalog /etc/yum.repos.d wygląda tak:

 

fedora-development.repo

fedora-updates.repo

livna-devel.repo

livna-testing.repo

fedora.repo

fedora-updates-testing.repo

livna.repo

 

jak włącze repo livna.repo bądź nawet fedora.repo czy fedora-udpates.repo to wyrzuca mi:

*** Error: Cannot retrieve repository metadata (repomd.xml) for repository: fedora. Please verify its path and try again
Process exited normally with code 1.

i tak samo jest dla livna i updates. Przez to nie mogę nic zainstalować yum'em :( repozytoria są nie zmieniane po instalacji. Pomóżcie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem to co chciałem zrobić po instalacji. Nic nie konfigurowałem bo wszystko jest na starcie zrobione. Nie wiem co mam jeszcze podać :( A w ogóle niech ktoś mi powie na której wersji Fedory bazuje Vixta? bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. A zmiana repo na te w przyklejonym temacie wyrzuca mi że nie może połączyć (błąd 404).

 

A mało informacji podałem bo nie orientuje się w Fedorze. To moja pierwsza FC bo wcześniej używałem Ubuntu i liznąłem Slackware ale niestety to nie to:/ więc można powiedzieć że jestem newbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam jeszcze podać :(
Chodzilo głównie o upewnienie nas czy to jest jakaś dystrybucja linuksa czy styl GTK ;)

A w ogóle niech ktoś mi powie na której wersji Fedory bazuje Vixta?
Przy yum update ściąga repozytoria z F8 (F8 a nie FC8 - od wersji 7 słówko "Core" zniknęło z nazwy dystrybucji), więc śmiało mozna przypuszczać, że aktualna wersja stabilna oparta jest o wersję 8. Fedory.

Uruchomiłem LiveCD (stable) z wczytaniem obrazu do RAM i yum update ruszył sam z siebie, więc nie wiem po co kombinujesz z repozytoriami z przyklejonego wątku. Do tych, które Viksta ma domyślnie można zapewne dodać repo Livna dla F8 i to wszystko.

Jeśli masz problemy, to raczej przez te kombinacje z repozytoriami. Zawsze najpierw sprawdź czy "producent" nie wstawił domyślnych repozytoriów. I nie włączaj tych, które są wyłączone (development, testing) jeśli nie jesteś programistą lub betatesterem, bo dla niedoświadczonego użytkownika kończy się to zazwyczaj bolesnym ciosem i reinstalacją systemu co w tej sytuacji gorąco Ci polecam.

 

To moja pierwsza FC bo wcześniej używałem Ubuntu i liznąłem Slackware ale niestety to nie to:/ więc można powiedzieć że jestem newbie.
"Nie to", więc co? Czego szukasz, czego oczekujesz od linuksa?

 

Tak z ciekawości jeszcze zapytam: dlaczego Vixta a nie Fedora? Co takiego ma ta dystrybucja czego nie znajdziesz w Fedorze? Bo jakoś nie mogę się doszukać celu i powodów powstania tego klona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...