Skocz do zawartości

Ksiązka Fedora7 Księga Eksperta


august

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli cena cię odstrasza to jej nie kupuj bo już po spisie treści widać, że to jest książka wprowadzająca a nie "expert". Połowa jest o aplikacjach okienkowych, które nie wymagają dokumentacji (czasem wymagają google), a druga połowa może dotyczyć każdego linuksa. I jeszcze to wprowadzenie do programowania w kilku językach, przykładowo rozdział Perl zajmuje 20 stron (tyle to wstęp w dobrej książce zajmuje).

Najlepiej poszukaj informacji według spisu treści w google ;) tu jest po prostu wszystko.

 

Z drugiej strony dobrze jest mieć książką do wszystkiego (sam mam parę takich), ale nie dał bym za nią 130pln. Te książki są po to, żeby je studenci za darmo wypożyczali i po tygodniu zwracali. Kupować to warto książki do których się potem ciągle wraca bo stanowią jakieś kompendium wiedzy na dany temat. Ta nie stanowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedawno wyrażałem już na forum swoja opinię i powiem jeszcze raz: jak w tytule widzę "księga eksperta" albo "biblia" albo "czarna księga" to z założenia trzymam się z daleka. Wyjątki "in plus" są tak rzadkie, że w sumie nie popełniam dużego błędu.

Natomiast zgadzam się, że "Linux. Najlepsze przepisy" jest godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przyznam sie choc niechetnie ze kupilem ta ksiazke (fedora 7 ksiega eksperta) i powiem ze nic mnie nie nauczyla a szczegolnie moderatorzy wiedza ze do eksperta mi daleko, bo bardzo czesto mi pomagaja w banalnych sprawach:P polowa tej ksiazki to opis instalacji fedory, fedory i programow ktore sie instaluja wraz z nia. druga polowa to kruciutkie kursy kilku jezykow programowania ktore tylko sprawiaja ze ksiazka jest wieksza i ciezsza. Niestety ta ksiazka nie jest warta wiecej jak 30zl jak dla mnie. Kiedys kupilem sobie Linux-komendy i polecenia za 9,90 i nauczylem sie z niej znacznie wiecej choc miala chyba tylko 80stron wiec pozycje "fedora 7 ksiega eksperta" odradzam. Polecic ja moge tylko tym ktorzy jeszcze linuksa nie widzieli na oczy bo oni naprawde z niej skorzystaja.

 

Co do ksiazki linux najlepsze przepisy - ksiazka jest niewiele mniejsza, duzo tansza i duzo lepsza bo ja tez mam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...