Skocz do zawartości

Instalacja F9 Krzki W Graficznym, Błędy W Tekstowym


JaG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

w związku iż nie odnalazłem odpowiedzi w innych postach na mój problem postanowiłem otworzyć nowy temat

 

w związku z zakupem drugiego servera postanowiłem na nim postawić FC9 jako ze jest to IBM x330 aby mieć nad nim kontrole dołożyłem kartę na PCI matroxa milenium II całe 4 mb oraz klawiature i myszke na usb

 

no i gdy odpalam instalacje w trybie graficznym po odpaleniu trybu jedyne co widzę dobrze to kursor reszta jest "rozmyta"

natomiast gdy odpalę tryb tekstowy po wybraniu wszystkich parametrów instalacji zaraz na samym początku wywala mi błąd

 

"UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xe3 in position 6"

 

 

czy jest na to jakieś rozwiązanie ??

będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Przepraszam za pytanie, ale:

1. jaką "kontrolę nad serwerem" dodaje karta graficzna? Chyba chodzi o możliwość zdalnego logowania w trybie graficznym? (przez chwilę zastanawiałem się czy matrox milenium II nie jest następcą RSA)

2. Czy przyjrzałeś się stykowi karty z *nix* ami? (np. http://www.penguintown.net/~gorlik/millennium.html )

3. Co IBM odpowiedział na twoje pytanie?

4. Czy ta sama sytuacja występuje przy instalacji RH dla którego 330 pewnie jest kompatybilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Przepraszam za pytanie, ale:

1. jaką "kontrolę nad serwerem" dodaje karta graficzna? Chyba chodzi o możliwość zdalnego logowania w trybie graficznym? (przez chwilę zastanawiałem się czy matrox milenium II nie jest następcą RSA)

x330 ma konsole standardowo, jeśli nie masz specjalnego kabelka to teoretycznie nic nie zrobisz, rozwiązaniem jest dołożenie karty graficzne na PCI (jedyny dostępny port) oraz klaw i mysz na USB, i w tedy masz "kontrole" :)

 

2. Czy przyjrzałeś się stykowi karty z *nix* ami? (np. http://www.penguintown.net/~gorlik/millennium.html )

nie, karta wg mnie działa bo tryb tekstowy działa, a w trybie graficznym wysypuje sie wszystko po za kursorem wyglada to tak jak na bardzo starych monitorach przesuniecie obrazu na maksa w jedna stronę (dodam ze sprawdzałem obraz na dwóch monitorach)

 

 

3. Co IBM odpowiedział na twoje pytanie?

nie, uznałem ze ibm raczej nie pomoże

 

4. Czy ta sama sytuacja występuje przy instalacji RH dla którego 330 pewnie jest kompatybilny?

 

nie próbowałem innych uparłem się ze 9 musi byc :D

 

ale w miedzy czasie zainstalowałem F9 ale problemu nie rozwiązałem bo instalacja odbyła sie w trybie tekstowym, w języku angielskim, z płytki netinst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...