Skocz do zawartości

Hyla Fax I Open Document


w84me

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Próbuje skonfigurować serwer faxów hylafax aby można było wysyłać faxy przez email z załączonym plikiem open document, czy jest jakaś możliwość aby przekonwertować open document .ods do Post Scriptu albo pdf oczywiscie chodzi mi o jakiś skrypt albo program na konsole? Poradziłem sobie już z jpeg i txt ale niegdzie nie moge znalesc niczego na temat konwersji ods do ps albo pdf

 

 

 

Dzięki za wszelkie wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki program (skrypt?) unoconv. Na rpm.pbone.net są paczki do F8 (do F9 nie widać). Z ciekawości ściągnąłem i zainstalowałem (mam F8). Przy próbie konwersji *.odt do *.pdf wysypał mnóstwo błędów na ekran i przerwał działanie, ale jeśli bardzo potrzebujesz, to może warto rzucić na to okiem.

 

[EDIT]Ściągnąłem src.prm stąd → http://dag.wieers.com/rpm/packages/unoconv/ i przebudowałem. Działa. Nie robiłem zbyt cieżkich testów, ale pliki *.odt i *.ods spokojnie zrzucił do *.pdf. Biorąc pod uwagę opis pakietu program ma dość szerokie możliwości, które na *.odt i *ods się nie kończą:

unoconv converts between any document format that OpenOffice understands.

It uses OpenOffice's UNO bindings for non-interactive conversion of documents.

Supported document formats include Open Document Format (.odf), MS Word (.doc), MS Office Open/MS OOXML (.xml), Portable Document Format (.pdf), HTML, XHTML, RTF, Docbook (.xml), and more.

Aha, instalacja przez yum koniecznie, bo dociąga się w ramach zależności openoffice.org-pyuno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem taki program (skrypt?) unoconv. Na rpm.pbone.net są paczki do F8 (do F9 nie widać). Z ciekawości ściągnąłem i zainstalowałem (mam F8). Przy próbie konwersji *.odt do *.pdf wysypał mnóstwo błędów na ekran i przerwał działanie, ale jeśli bardzo potrzebujesz, to może warto rzucić na to okiem.

 

[EDIT]Ściągnąłem src.prm stąd ? http://dag.wieers.com/rpm/packages/unoconv/ i przebudowałem. Działa. Nie robiłem zbyt cieżkich testów, ale pliki *.odt i *.ods spokojnie zrzucił do *.pdf. Biorąc pod uwagę opis pakietu program ma dość szerokie możliwości, które na *.odt i *ods się nie kończą:

Aha, instalacja przez yum koniecznie, bo dociąga się w ramach zależności openoffice.org-pyuno.

 

 

Wilekie dzieki chlopaki wiedzialem ze mozna na Was liczyć, jutro w pracy przetestuje to napisze czy działa.

 

Pozdro

 

--------------------------------------------------EDIT------------------------------------------------------

 

Rzeczywiście chodzilo mi wlasnie o taki programik, swoja droga potężny jest ponieważ moze konwertować wszystko co otwiera open office. Jeden minus muszą być zainstalowane X'y ale na szczescie dostalem serwer w spadku razem z X'ami.

 

 

A tak z innej beczki czy wiecie moze jak w najprostszy sposób wyciagnąć z maila treść, chodzi o plain/text ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...