Skocz do zawartości

Wireshark (fc9_x86_64)


Pawlikwn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem świeżym posiadaczem fc 9 w wersji x86_64. Podczas dogrywania programów trafiłem na pewiem problem. Otóż nie mogę zainstalwować pewnych pakietów (np. wireshark lub nspluginwrapper). Gdy instaluję je yum`em pokazuje mi się, że pakiet został zainstalowany, jednakże ani w menu ani w konsoli nie mogę go znaleźć (podobnie nspluginwrapper).

Próbowałem odinstalowywać i instalować ponownie i nic to nie dawało. Zrobiłem upgrade całości i dalej nic...

 

Postanowiłem zainstalować wiresharka z plików tar.gz (czy na to się mówi źródła :> ??). Wydałem polecenie ./configure i otrzymałem błąd mówiący o tym, że nie mam biblioteki gtk+ w odpowiedniej wersji:

checking for GTK+ - version >= 2.0.0... no
*** Could not run GTK+ test program, checking why...
*** The test program failed to compile or link. See the file config.log for the
*** exact error that occured. This usually means GTK+ is incorrectly installed.
configure: error: GTK+ isn't available, so Wireshark can't be compiled

 

Ściągnąłem więc z internetu pakiet gtk+-2.14.1.tar.gz i znów ./configure i otrzymałem komunikat o nieodpowiedniej wersji bibliotegi glib. Zainstalowałem ją z pakietu glib-2.18.0.tar.gz ( tutaj wszystko bez problemów) i chciałem ponowić konfigurację gtk+ a tutaj kupa...

Requested 'glib-2.0 >= 2.17.6' but version of GLib is 2.16.3
No package 'atk' found

Co więcej...instalując pakiet atk lub pango ( potrzebne do gtk+) wyskakuje mi błąd, że nie ma biblioteki glib > 2.0. No i w tym miejscu utknąłem, bo próbowałem update`ować przez yuma, reinstalować z jednych pakietów i z innych i dalej nic.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to byłbym wdzięczny za pomoc. Mile widziane też będą komentarze - bo to dla początkujących jest skarb ;)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 2. 3. ... 10. przykazanie świeżego użytkownika systemu: nie będziesz instalował ze źródeł :)

 

Chcesz sprawdzić czy masz zainstalowany nspluginwrapper?

rpm -qa nspluginwrapper

Nie licz, że wszystko zobaczysz w menu ;)

Jeśli chcesz odnaleźć jakiś plik w systemie a znasz jego nazwę lub część nazwy, to jako root:

updatedb

i potem możesz już jako zwykły user (chociaż root oczywiście też)

locate nspluginwrapper     # oczywiście nspluginwrapper to tylko przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo: Tak, ładna ta twoja sygnaturka - umiem szukać... -> Czytamy ze zrozumieniem post#1 ;) Tu nie chodzi o zwykłe uruchomienie pakietu bo to umiem. Post http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...amianie+pakiety nie pomógł;)

 

Adi1981: Wydaje mi się, że te pakiety zawierają GUI, bo kiedyś jak je instalowałem t owszystko było ok. Poza tym, gdyby wireshark był zainstalowany poprawnie to pojawiłby mi się w dopełnieniach komend tabulatorem ( o ile dobrze rozumuję). Czytałem gdzieś jeszcze, że aby tam się znalazł, to trzeba dodać plik do katalogu w zmiennej $PATH, ale próbowałem i mi nie wyszło.

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...