Skocz do zawartości

Jak Spod Terminala Zainstalować Pakiety Odpowiedzialne Za Wygląd Fedory


josepmorales

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z pod Spod roota usunełem usunąłem dużo pakietów w aktualizatorze oprogamowania( w celu oczyszczenie systemu bo duzo smiecia mi się na instalowało przy standardowej instalacji) (_usunolem_ → usunąłem) ORT równierzż pakiety odpowiedzialne za wygląd fedory Teraz włącza mi się po logowaniu okno jak z macintosza z przed sprzed 10 lat i konsola. Jak spowrotem z powrotem do tego powrócić co było przed instalacją. Tylko pakiety odpowiedzialne za to. Zna ktoś akieś komenty komendy na to żeby odpalić aktualizatora oprogramowania i jakie pakiety za to są odpowiedzialne.

 

@Sorror: a błędów to zrobiłeś na dwóch modów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co widzisz to twm, czyli podstawowy graficzny windowmanager dla linuksowych (i nie tylko) Xów; nie powiedziałeś czego używałeś - KDE czy Gnoma, czy XFCE, czy jeszcze czegoś innego

 

jeśli chcesz KDE, to wpisz

yum install kdebase kdelibs

i reszta się doinstaluje

 

jeśli chcesz Gnoma, to będzie

yum install gnome-panel gnome-session nautilus metacity

i reszta nie do końca się doinstaluje, gdyż Gnome jest trochę bardziej pakietowo "rozbity" od KDE; ale działać będzie

 

co do graficznego kreatorka to chodzi zapewne o program pirut, ale nieuważne obchodzenie się z nim prowadzi sam widzisz do czego; ze swojej strony polecam

yum install yumex

i tam jest dostępny "widok grup" i jest wygodniej się połapać który pakiet za co odpowiada, niż w konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...