Skocz do zawartości

Co Sie Dzieje Z Forum?...


exbros

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale mi jakoś Fedora się znudziła. Na początku jeszcze coś się działo, a to coś nie działało, a to Xy lub coś inego padło po aktualizacji. Wszystko się zmieniło jak komputer nowy kupiłem, za dużo czytałem z jakim sprzętem nie będę miał kłopotów. Na dodatek kupiłem router bezprzewodowy na ADSL. Jak tak dalej będzie szło to chyba Rawhida zainstaluje bo zaczynam się uwsteczniać.

 

PS: Jak ktoś myśli że żartuję. Kupiłem kamerę na dysk twardy i PSP. Miałem nadzieję że będę musiał trochę posiedzieć aby to wszystko dało się z Fedorą połączyć, a tu kabel wsadzam i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponury jeśli lubisz problemy zainstaluj Okienka Wiśta Wio... Linux ma być przecież pomocny. ma być systemem operacyjnym, takim prawdziwym a nie prawie-jak-OS (Windows)...owszem fajnie jest posiedzieć czasem przed konsolą ale bez przesady :D a jak chcesz zajęcie to możesz pomyśleć dlaczego kamerka internetowa pod USB w połączeniu ze Skype'em powoduje...istne piekło...i to właśnie z Fedorką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie szło to chyba Rawhida zainstaluje bo zaczynam się uwsteczniać.

 

fakt, Fedora zaczyna zaprzeczac mojemu podpisowi :(

 

dlatego ja juz czekam na bete :rolleyes: co gorsza - jak pozglaszam bugi, to znowu bedzie lepiej dzialac i co zrobic? bledne kolo... moze Gentoo? w sumie to dobrze, ze narzekamy na brak problemow. fedora.pl stanie sie takim fajnym towarzystwem wzajemnej adoracji i bedziemy sobie gadac o koniaku :lol:

 

ale glupoty gadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daf. nie gadasz głupot...poprostu może niekoniecznie na wstępie zakładać te towarzystwa wzajemnej adoracji ^_^" acz faktem może się stać, że Fedora będzie na tyle dobrze działać, że potrzebne działy forum będą tylko Programowanie, Gry ewentualnie Administracja no i oczywiście całość Offtopic'u :D

Przez wzgląd, że "praktykuję" Linux ile tylko się da to życzę Fedorze by dąrzyła do doskonałości :) przecież jest to prawdziwy OS a nie prawie-jak-OS-typu-Okienkowego <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo dobra przyznaję, ostatnio KBlueMon wywalił kod błędu 6 o_o ale tak to szczerze przyznam nie dzieją się jakieś wielkie anomalie...bardziej z aplikacjami Windy odpalanymi pod Wine no bo cóż poradzić Winda jest tylko Windą i lepiej się nadaje na windę niż na OS <_<

Przede wszystkim w Fedorze nie ma szans na coś takiego jak BlueScreen z byle przyczyny jak to ma miejsce w Okienkach Iks Pe, ogółem, żeby całkiem zawiesić system to musiałbym chyba znaleźć jakąś poważną dziurę w Kernelku albo nie wiem...w SELinux??? Może jeszcze gdzieś indziej...Poprostu w podsumowaniu...Linux był tworzony od zera przez kompetentne osoby a Okienka były robione przez kradzież projektu Apple'a :P no cóż nie dość, że M$ nie umie nic stworzyć to jeszcze spapugować nie umie :lol:

Prawda jeszcze nie wszystkie gry i aplikacje działają pod Wine ale często jest to spowodowane "umiejętnym" stworzeniem takiej gry (jak np. Polski Klient polskiego serwera Ragnarok Online - KDR - jego patcher nie działa a przy logowaniu nie może się połączyć...3 inne zagraniczne serwery natomiast działają bez szwanku...)

No jasna...znowu zrobiłem wykład a nie post xD

Przepraszam najmocniej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 jest bardzo awaryjna (8 oki!). Czeste problemy z pulseaudio sa naprawde wkurzajace:) (nie bawi mnie czyszczenie ciagle /tmp i odpalanie na nowo pulseaudio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda, dźwięk to już mi czasami ciśnienie podnosi... nie wiem co wpisać w GTK-Record-my-Desktop w urządzenie dźwiękowe do nagrywania, nie wiem czasami jak poradzić sobie z ciszą (brak dźwięku) ta jedna rzecz jest poprostu katastrofą ale to tylko między nami, żeby nie wyciekło gdzieś na zewnątrz :D Przecież Linux i tak wygrywa z Okienkami muhehehehe :] już nawet jak ostatnio nie działał FreePascal w szkole (nie kompilował) to powiedziałem pani profesorce, że będę przychodził z LiveCD Fedory na Pendrive'ie albo płytce i pracował na tym i uwaga przyniosę na czwartek, ciekawe jaka będzie reakcja :lol: (żeby tylko te stare komputery zbootowały to...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, zastanawia mnie ta krytyka F9. mam 2 kompy swoje i jeden kumpla na ktorym adminuje (nazwijmy to) wlasnie F9 i szczerze mowiac problemow praktycznie zadnych, a PA to moja ulubiona zabawka. hmm.

 

w czw instaluje bete na zywo (bez wirtualki) to zdam relacje. chociaz chyba nie jestem miarodajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście do FC9 F9 już nic nie mam...właściwie nie miałem bo brak grafiki to była w pewnym stopniu moja "głupota", że nie odczekałem trochę czasu a w pewnym stopniu wina nVidia, że chyba z 2 tygodnie jak nic zwklekali z wydaniem paczki =_=

PulseAudio cóż...jakoś sobie działa gorzej jak przychodzi do użycia dźwięku jeśli wcześniej np. FireFox używał go (YouTube) wtedy czasami zaczynają się schody...albo jak trzeba określić w GTK-Record-my-Desktop jak się nazywa urządzenie dźwiękowe ALSA, które chciałbym użyć do nagrywania dźwięku...

 

Nie ma takiej dystrybucji jak FC9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ciszy w pulseaudio trzeba kasowac plik rm /tmp/pulse-matlas/pid a potem na nowo w konsoli odpalic pulseaudio. Pomaga ale to strasznie wkurzajace jest jak trzeba pare razy dziennie wpisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 jest bardzo awaryjna (8 oki!). Czeste problemy z pulseaudio sa naprawde wkurzajace:) (nie bawi mnie czyszczenie ciagle /tmp i odpalanie na nowo pulseaudio).

echo "rm -f /tmp/pulse-*" >> /etc/rc.local

A poza tym to nigdzie nie zauważyłem żeby była "bardzo awaryjna", choć używam od początku i od początku praktycznie ją sobie chwalę :) No może czasem problemy z NM są przy częstej zmianie sieci z różnymi szyfrowaniami, ale poza tym wszystko mi działa bez problemu: kamerka, klawisze multimedialne, bluetooth, dźwięk, akceleracja grafiki itd. Nie wiem czemu ciągle mówicie że jest do bani, skoro niektórzy z tych narzekających nawet nie używają jej na co dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nvidie :P:D
Ja też miałem :( Ale lubię procki AMD więc przy okazji kupiłem płytę z ATI :\ Więcej tego nie zrobię i już myślę czy nie wymienić na identyczną z chipem nvidia. Chyba , że się AMD/ATI uaktywni i będzie dostarczać "wsad" do linuksów tak jak to robi Nvidia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...