Skocz do zawartości

Co Sie Dzieje Z Forum?...


exbros

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoim miejscu WalDo bym się tak nie spieszył z tą zmianą na nvidię - ATI jako jedyne będzie w F10 miało domyślnie włączony kernel mode setting. Czyli tylko posiadacze kart ATI będą mogli się cieszyć nowym plymouth-em (nowy graficzny boot system, zastępujący RHGB). Dla kart intela będzie trzeba samemu sobie włączyć póki co kms (ze względu na jakieś problemy w intelach), natomiast z nvidią można o kms i graficznym bootowaniu zapomnieć jeszcze na długi czas. :/

 

ps. dla ati otwarte sterowniki wciąż się rozwijają :)

 

EDIT:

o proszę, długo nie trzeba było czekać na potwierdzenie moich słów nawet :D, właśnie zajrzałem na phoronixa, a tam artykuł o KMS w fedorze :D

http://www.phoronix.com/scan.php?page=arti..._2008&num=1

For those using an ATI R300 GPU to R500 will have kernel-based mode-setting support enabled by default in this next Fedora release.

/.../

While kernel-based mode-setting was kick-started by Intel, it doesn't look like their KMS support will be enabled by default. Red Hat is still working through Intel KMS issues so for now it's still relying upon the traditional xf86-video-intel DDX driver. For those with NVIDIA hardware they cannot yet experience kernel-based mode-setting. NVIDIA's official open-source driver, xf86-video-nv, doesn't support kernel-based mode-setting nor would we expect to see such support any time soon.

normalnie jak w mordę strzelił :D (przysięgam że nie widziałem wcześniej tego tekstu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z artykułu to mi jakoś tak wynika, że na dość ograniczoną liczbę modeli kart to będzie. Nie wiem czy moja płyta z x1200 się załapie - raczej wątpię ;)

Pozytywnie tylko, że w ogóle coś się porusza do przodu ze sterownikami do ati. Swoją drogą to - jeśli dobrze zrozumiałem ideę - KMS nie jest czymś bez czego nie mogłbym żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu WalDo bym się tak nie spieszył z tą zmianą na nvidię - ATI jako jedyne będzie w F10 miało domyślnie włączony kernel mode setting. Czyli tylko posiadacze kart ATI będą mogli się cieszyć nowym plymouth-em (nowy graficzny boot system, zastępujący RHGB). Dla kart intela będzie trzeba samemu sobie włączyć póki co kms (ze względu na jakieś problemy w intelach), natomiast z nvidią można o kms i graficznym bootowaniu zapomnieć jeszcze na długi czas. :/

 

to ja czegos tu nie rozumiem. czyli jako posiadacz kart nvidia 6600 i intel 950 GMA ("holy crap!") obejrze sobie Plymouth tylko jak do Anglii polece? czyli zrobili bootloader dla (dane z glowy) 30% wybrancow w <1% uzytkownikow komputerow? cool! :lammer:

 

WalDo, czuj sie naprawde wybrancem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo: skoro testowali na Ati mobility x1400 i działało to wydaje mi się że z 1200 powinno tym bardziej działać :)

daf: na intelu też jest kms, ale domyślnie nie będzie włączony ze względu że są jakieś problemy jeszcze z nim. Natomiast na nvidii jak napisałem: można zapomnieć jeszcze na długi czas - dopóki nvidia nie otworzy strowników/udostepni specyfikacji lub też dopóki noveau nie dojrzeje do jego obsługi (choć na geforcach z serii 8000 ponoć coś wstępnie jest). Z resztą to nie jest tak że oni zrobili - to zależy od producentów sprzętu i sterowników do nich. Jak by był porządny otwarty sterownik do nvidii to też by KMS tu był. A że nie ma... czary tylko w bajkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma FC?? To czemu ciągle mi się kołota po głowie "Fedora Core"??? Hmmm może gdzieś jakiś błąd doczytałem, tak jak fantazje jak to skomplikowanie się odpala samochód, dzisiaj miałem pierwsze jazdy i zmartwienie odpalenia silnika to było nic w porównaniu z faktem, że nie było placu manewrowego tylko (_odrazu_ → od razu) ORT fru na miasto o_o dziwię się, że nikogo nie pozabijałem xD

Ale wrócę do tematu, żeby się znowu nie rozpisywać

Ja mam płytę główną...Gigabyte, z Chipem nVidia i działa mi jak narazie bardzo dobrze, wszystkie, że tak ujmę potrzeby graficzne są spełnione (no jak z RAMu przydzieliłem 256 MB to co się dziwić xD) OpenArena i inne gry mniej lub bardziej wymagające chodzą bez szwanku, nawet VirtualBox się tak bardzo nie tnie (prawie zerowe cięcia) jak mu nie nadam więcej pamięci graficznej jak 16 MB

Jedyne co mnie z deczka denerwuje w 9tce to ten PulseAudio czasami i trochę no..."nieodpowiedni" (w mojej opinii) wygląd KDE...2.x mogłem pracować 3.x mogłem pracować ale 4rki chyba nie ździerżę... nie ma siły...

Tak więc, tak naprawdę nie ma co zbytnio narzekać na 9tkę bowiem właściwie wszystko jest jak należy, bah nawet już wyszło nowe Kmod-nVidia dla najnowszego Kernel'a więc mogłem się przestawić na niego (choć zmian jako takich nie widzę wizualnie ale pewnie dużo ich by było jakby changelog poczytać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma FC?? To czemu ciągle mi się kołota po głowie "Fedora Core"???
Bo zapóźniony w rozwoju jesteś. W rozwoju dystrybucji oczywiście. "Core" połączyło się z "Extras" i od wersji 7 tej podział nie ma sensu - została po prostu Fedora.

Jedyne co mnie z deczka denerwuje w 9tce to ten PulseAudio czasami i trochę no..."nieodpowiedni" (w mojej opinii) wygląd KDE...2.x mogłem pracować 3.x mogłem pracować ale 4rki chyba nie ździerżę... nie ma siły...
Bo nie ma to jak XFCE :P Chociaż Krusadera, K3b czy Amaroka używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapóźniony w rozwoju jesteś...

Bez nerwów szefie proszę, przecież nikt nie jest alfą i omegą, no i nigdy nie byłem dobry z historii więc może dlatego...no i też w błąd byłem wprowadzany bowiem niektóry twierdzili, że Fedora Core jest poprawną nazwą a niektórzy, że Fedora, nikt nie precyzował właśnie wspomnianego przez Ciebie połączenia

XFCE...aaa tak, chyba kiedyś to sprawdzałem troszkę i nie było takie złe :) może zainstaluję sobie ponownie :)

Tak wracając na tory tematu - może dajmy kilka propozycji jak rozruszać forum??? Ja na przykład mogę spróbować trochę z działem rozrywki (gry gry gry :lol: ) i z programowaniem...wczoraj profesorka mi kazała na szóstkę (ocenę) napisać uwaga...algorytm kupowania butów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...