Skocz do zawartości

Kompilacja Furius Iso Mount


zyguli

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany udaną, pierwszą w życiu kompilacją, postanowiłem skompilować Furius Iso Mount. Przy 'make' pojawiły się takie błędy:

[zyguli@zyguli-fedora furiusisomount-0.9.0.1]$ make
Making all in FuriusIsoMount
make[1]: Wejście do katalogu `/home/zyguli/Pulpit/gnome-color-chooser-0.2.4/furiusisomount-0.9.0.1/FuriusIsoMount'
mkdir -p 'bin/Debug'
cp 'furiusisomount' 'bin/Debug/furiusisomount'
chmod +x 'bin/Debug/furiusisomount'
mkdir -p bin/Debug/
gmcs -noconfig -codepage:utf8 -warn:4 -optimize+ -debug -define:DEBUG -out:bin/Debug/FuriusIsoMount.exe -target:exe './gtk-gui/generated.cs' './MainWindow.cs' './gtk-gui/MainWindow.cs' './Main.cs' './AssemblyInfo.cs' './FileHash.cs' './MessageBox.cs' '
./ImageAction.cs' './Log.cs' './AboutBox.cs' './Globals.cs' './LocalizableResources.cs'  '-resource:./gtk-gui/gui.stetic' '-resource:./gpl.txt' '-resource:./furiusisomount.png' '-resource:./FuriusIsoMount.resources' '-resource:./imageBurn.png' '-resource:./imageChecksum.png'    -r:/usr/lib/mono/gtk-sharp-2.0/pango-sharp.dll    -r:/usr/lib/mono/gtk-sharp-2.0/atk-sharp.dll    -r:/usr/lib/mono/gtk-sharp-2.0/gdk-sharp.dll    -r:/usr/lib/mono/gtk-sharp-2.0/gtk-sharp.dll    -r:/usr/lib/mono/gtk-sharp-2.0/glib-sharp.dll    -r:System    -r:System.Xml  
./MainWindow.cs(142,44): error CS1061: Type `Gtk.TreeView' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.TreeView' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
./MainWindow.cs(143,35): error CS1061: Type `Gtk.Button' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
./MainWindow.cs(144,34): error CS1061: Type `Gtk.Button' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
./MainWindow.cs(145,36): error CS1061: Type `Gtk.Button' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
./MainWindow.cs(146,37): error CS1061: Type `Gtk.Button' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
./MainWindow.cs(147,33): error CS1061: Type `Gtk.Button' does not contain a definition for `TooltipText' and no extension method `TooltipText' of type `Gtk.Button' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
Compilation failed: 6 error(s), 0 warnings
make[1]: *** [bin/Debug/FuriusIsoMount.exe] Błąd 1
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/zyguli/Pulpit/gnome-color-chooser-0.2.4/furiusisomount-0.9.0.1/FuriusIsoMount'
make: *** [all-recursive] Błąd 1

Nigdzie nic nie znalazłem na ten temat. O co tu chodzi?

 

Edit: Strasznie się post rozwalił. Nie mam pomysłu jak to naprawić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bin/Debug/FuriusIsoMount.exe"? .exe? To przecież coś jakby Windowsem zalatywało? Co z tym na linuksie chciałeś robić? A jeśli kompilacja pod linuksem dla Windows, to pewnie trzeba jakieś opcje podać i zaopatrzyć się w odpowiednie biblioteki. Tak w ciemno strzelam, bo na programowaniu to znam się bardzo pobieżnie :lammer:

Poza tym wypadałoby podać ścieżkę do źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za program, ale strzelam że do montowania obrazów ISO, coś jak DaemonTools.

Spróbuj tego:

mount -o loop /ścieżka/do/pliku.iso /mnt/iso

;)

 

EDIT$

WadDo: Możliwe też że ten program jest napisany w Mono. Pamiętam, że kiedyś widziałem w Linuksie jakiś program GTK właśnie dla GNOME, nie wiem czy to czasem Tomboy nie był. W jego katalogu były pliki .exe i .dll ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.marcus-furius.com/?page_id=14

 

a to exe rzeczywiście dziwne, nie zauważyłem tego wcześniej.

 

Komendę montowania iso znam, ale to upierdliwe, w dodatku działa tylko z iso, a ten program jeszcze z innymi formatami. Wyhaczyłem go na gnomefiles.org, więc to nie jest jakiś kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WadDo: Możliwe też że ten program jest napisany w Mono. Pamiętam, że kiedyś widziałem w Linuksie jakiś program GTK właśnie dla GNOME, nie wiem czy to czasem Tomboy nie był. W jego katalogu były pliki .exe i .dll ;)

Na pewno jest pisany w mono, i na pewno jest pod linuksa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jest jakiś błąd w źródłach gdyż jak podaje dokumentacja mono Gtk.Button rzeczywiście nie zawiera właściwości TooltipText. Znalazłem przy okazji poradnik o tym jak dodawać tooltipy do widgetów. Można by więc nałożyć patch na źródła.

Jakim cudem więc kod kompiluje się u autora? Być może po prostu posiada jakąś bibliotekę w starszej lub zupełnie nowej wersji, w której taka właściwość występuje. (to tylko moje domniemania, bo tak naprawdę moja wiedza o mono jest całkiem znikoma :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...