Skocz do zawartości

Fedora 10 Beta


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

* From: Jesse Keating <jkeating redhat com>

* To: fedora-devel-announce redhat com

* Subject: Further recommended slip of Beta, and Fedora 10 schedule

* Date: Mon, 22 Sep 2008 10:42:14 -0700

 

After a week(end) of hacking, we're just not there yet for Beta. There

are a few more anaconda issues that we're tracking down:

* Network installs where network needs to be brought up in stage2

* Installs via Media

* Doing something with tracebacks

 

We're fairly confident that we've got fixes for these issues, but given

the current timeline we'd rather have a few more days of testing rather

than rush something out that doesn't work.

 

The Release Engineering team is recommending a slip of the Beta release

date to Tuesday Sept 30th. To go along with this slip, we recommend

that all further points of the Fedora 10 schedule slip out a week as

well, which would put the Fedora 10 release date at November 25th.

 

While we realize that this is a Holiday week for the vast majority of

people in the United States of America, the work for Fedora 10 would

have to have been completed by Nov 20th in order to release on the 25th

so there should not be (many) schedule conflicts. Any further slipping

of the schedule will slip around this holiday week.

 

FESCo will need to ACK this schedule change, and we are also making sure

this schedule doesn't conflict with (m)any thing(s) at Red Hat, and

other distributions. An announcement of the schedule change will be

made when it is fully approved.

 

--

Jesse Keating

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze słyszałeś OTO prawdopodobnie przyczyna opóźnień bety.

Ehhh trzeba poczekac <_<

 

To jeden z dodatkowych blockerów który doszedł teraz, ale to akurat nie jest główna przyczyna. Jak już dzisiaj komuś mówiłem (a o czym również wspomina Jesse w wiadomości cytowanej przez daf-a) opóźnienia są głównie ze względu na problemy z anacondą, dzięki której ostatnie wersje rawhide krótko mówiąc są "nieinstalowalne". Jak się devom uda z tym uporać to wtedy będzie się można cieszyć betą, ale to najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z dodatkowych blockerów który doszedł teraz, ale to akurat nie jest główna przyczyna.

Raczej nie główna a pierwotna... za to o wiele bardziej poważna ze względów bezpieczeństwa wydaje się być już przeze mnie cytowana wada mogąca uszkodzić podzespoły, która zresztą blokuje nie tylko fedorę. Robi się o tym coraz głośniej wystarczy poczytać fora.

 

Niestety wg cytatu daf'a trzeba będzie poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem problem z e1000e jest tylko dodatkowym problemem, żadnym glównym, żadnym pierwotnym przesunięcia wydania bety. Głównym problemem jest to że przez błędy w anacondzie Fedory się po prostu nie da zainstalować. A nie wypuszczą przecież systemu (nawet beta wersji) którego nie można zainstalować.

A co do błędów z e1000 i e1000e, od wczoraj na netdev są już odpowiednie poprawki na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do błędów z e1000 i e1000e, od wczoraj na netdev są już odpowiednie poprawki na ten problem.

 

No nie do końca, sam mam uwaloną kartę sieciową. Interesuje mnie jak oni to rozwiążą.

A co do poprawek to wyszedł nawet w koji nowy kernel do F10 ale ma poprawkę do modułu e1000 natomiast moduł e1000e jest po prostu wyłączony

Bug jest bardzo interesujący, do czasu jego wystąpienia myślałem, że zepsucie sprzętu programowo jest niemożliwe. Nie do końca psuje to sprzęt jednak efekt jest taki sam, nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, sam mam uwaloną kartę sieciową. Interesuje mnie jak oni to rozwiążą.

Z racji naglącego problemu poprawki te nie były zbyt intensywnie testowane, tak więc (jak twierdzą przedstawiciele intela) są 2 możliwości po ich użyciu: albo problem uszkadzania sprzętu przestanie występować, albo przynajmniej naprowadzą one inżynierów gdzie dokładniej występuje problem. Tak czy tak na razie trzeba czekać co się dalej wydarzy. Oby faktycznie szybko udało się to naprawić i udostępnić coś do odzysku padniętych sieciówek.

 

Co do zepsucia sprzętu programowo to na pewno o tym słyszałeś już nie raz ;) Zwłaszcza przy zabawach w overcloacking. W końcu firmware/sterownik operujący na rejestrach urządzenia może zrobić (chyba?) wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz rację co do podkręcania procków. :)

Napisałeś, że problem uszkadzania sprzętu zniknie. A co z tymi już uszkodzonymi i kto to przetestuje? Kto się odważy? Bo to może zrobić kuku karcie.

Nie widzi mi się wysyłanie komputera do serwisu i pewnie płacenie za to bo to moja wina była, jeszcze mi każą usunąć Fedore bo miałęm zainstalowaną Vistę i inaczej nic nie zrobią.

Czarny scenariuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zniknie to nie wiem ;) Napisałem że patch powinien spowodować zniknięcie problemu, ale też napisałem że nie był dostatecznie testowany (jako że nie można jak na razie określić w jakich konkretnych sytuacjach karta jest uszkodzana) więc nie jest to do końca pewne. Jedno co jest pewne to że powinien pomóc w rowiązaniu problemów :) A o ile nie używałeś ibautil, to myślę że inżynierowie intela coś znajdą na przywrócenie kart do życia, nie mogliby sobie pozwolić na uśmiercenie od tak tylu sieciówek swoim klientom :) Także cierpliwości, temat dość gorący jest, dość dynamicznie się wszystko zmienia więc może już wkrótce będzie wiadomo dużo więcej co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

Jak już napisałem problem z e1000e jest tylko dodatkowym problemem, żadnym glównym, żadnym pierwotnym przesunięcia wydania bety.

Radzę ze zrozumieniem czytać posty innych i nie upierać się tylko dla zasady aby było na moim bo to wygląda śmiesznie;)

Podobnie jak InIrudeBwoy uważam że jest to jak najbardziej istotny i bardzo interesujący bug. W żadnym momencie nie może być porównywany z jakimiś tam bugami anacondy, które są normalne na tym etapie w odróżnieniu do opisanego buga który obecnie jest na wałkowany bardzo szeroko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...