Skocz do zawartości

Chello....


goldrave

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwsza moja styczność z fedorą i w ogóle jakimkolwiek linuxem wieć proszę o wyrozumiałość, w menedżerze sieci wydaje się wszyto być poprawnie ustawione i dhcp włączone i karte wykrywa na eth0, tylko nie może pobrać adresu IP co może być przyczyną? proszę o sugestię biorąc pod uwagę moją świeżość:D

 

To pierwsza moja styczność z fedorą i w ogóle jakimkolwiek linuxem wieć proszę o wyrozumiałość, w menedżerze sieci wydaje się wszyto być poprawnie ustawione i dhcp włączone i karte wykrywa na eth0, tylko nie może pobrać adresu IP co może być przyczyną? proszę o sugestię biorąc pod uwagę moją świeżość:D

Kurcze no chociaż mnie zje.... za coś ale odpiszcie nie wiem że było już czy że infantylne pytanie nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o sugestię biorąc pod uwagę moją świeżość:D
Proszę bardzo jest sugestia: przede wszystkim nie poganiaj. Nie wszyscy w nocy z piątku na sobotę są na Twoich usługach <_<

 

Sprawdź wpisy w /etc/resolv.conf. Zobacz czy w środku masz adresy nameserwerów zgodne z wykorzystywanymi w Chello (jeśli nie wiesz jakie to adresy, to zapewne masz Windows obok linuksa, więc sprawdź poleceniem "ipconfig /all")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo jest sugestia: przede wszystkim nie poganiaj. Nie wszyscy w nocy z piątku na sobotę są na Twoich usługach <_<

 

Sprawdź wpisy w /etc/resolv.conf. Zobacz czy w środku masz adresy nameserwerów zgodne z wykorzystywanymi w Chello (jeśli nie wiesz jakie to adresy, to zapewne masz Windows obok linuksa, więc sprawdź poleceniem "ipconfig /all")

 

Ja już w środę wątek otworzyłem :D

chodzi CI o adres IP autokonfiguracji i maskę podsieci ? bo Ip to sam powinien sobie przydzielić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie "nie" istnieje...

Ja mam np. dynamiczne IP w domu i serwer DNS na routerze, jednak NetworkManager zmienia dynamicznie wpisy w /etc/resolv.conf. Byłem kiedyś "gdzieś" i chociaż NM połączył poprawnie, nie zmodyfikował tego pliku, nie wiem dlaczego i musiałem ręcznie dodać nameserver'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...