Skocz do zawartości

Sory Ale Juz Dluzej Nie Moge


zuku2009

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi z tym "Premary" ;) , ale skoro masz juz 4 partycje podstawowe to nie ma takiej możliwości, żeby utworzyć piątą. Musisz usunąć jedną z partycji i w jej miejsce wstawić partycję rozszerzoną, w której będziesz mógł utworzyć dowolną liczbę dysków logicznych. Aby łatwo pochłonąć te 30gb wolnego miejsca najlepiej jeśli usuniesz partycję z Vistą lub 60gb, w innym przypadku będziesz zmuszony do przesuwania danych co może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam, po co ci 2 windowsy? Jeden to już za dużo. No ale rozumiem - nie wszystko pod Linuksem się odpali, a to może rodzinka woli Windowsa etc. - zostaw im Vistę (XP chyba już nawet nie jest wspierany), usuń WinXP i zainstaluj Fedorę. Wiesz jak się dziewczyna ucieszy, że siedzi tuż przy MBRze? Sobie pogadają, poplotkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro masz juz 4 partycje podstawowe to nie ma takiej możliwości, żeby utworzyć piątą.

 

A myślałem zawsze że można... tylko nie Linuksem. Windows chyba wszystko łyknie. Gdybyś miał czysty dysk to by było w miarę prosto, na trzeciej primary byś zrobił '/boot' na rozszerzonej systemową '/' i '/home', resztę zostawił niepodzieloną(niepodzielony przedział trafiłby do rozszerzonej). Potem w narzędziu Windows "zarządzaniu dyskami" niepodzieloną partycję podzielił na 60 i 120 i z nich zrobił primary, tak aby Windows je widział. Jednak w takiej sytuacji nie mam pojęcia co robić.

 

PS: Nie daję gwarancji na mój sposób, robiłem go raz i to jakieś dwa/trzy lata temu więc szczegółów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem zawsze że można... tylko nie Linuksem. Windows chyba wszystko łyknie.
Nie da rady, system tu nie ma żadnego znaczenia, jest to fizycznie ograniczone wielkością MBR. Po prostu na 64 bajtach zmieści się informacja maksymalnie o 4 partycjach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Master_Boot_Record#Budowa_MBR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, system tu nie ma żadnego znaczenia, jest to fizycznie ograniczone wielkością MBR. Po prostu na 64 bajtach zmieści się informacja maksymalnie o 4 partycjach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Master_Boot_Record#Budowa_MBR

 

Oki oki mój błąd czyli ja musiałem mieć 4 primary Lunux robi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...