Skocz do zawartości

Fedora 10 Instalacja Sterowników Nvidia


Orzel93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam świeżo zainstalowaną Fedore 10 i gdy na stronie producenta moje karty graficznej (GF9200GS) klikam aby pobrać sterowniki i akceptuje licencje wyświetla mi się dziwny cięg znaków. Proszę o pomoc gdyż mam stosunkowo małe doświadczenie jako użytkownik systemów linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę o pomoc gdyż mam stosunkowo małe doświadczenie jako użytkownik systemów linux
Proszę sobie pomóc i poszukać na forum, gdyż mamy stosunkowo duże doświadczenie ze sterownikami, a to jak instalować sterowniki było powtarzane pierdyliard razy. I to że w F10 są z nimi kłopoty też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pociągnąć z repo. Poszukaj kmod-nvidia i po kłopocie. A jak zrobisz to swoim sposobem to przy każdym nowym jajku będziesz musiał męczyć się od nowa. A tak kmod-nvidia jest publikowana praktycznie tego samego dnia co kernel. A jak wynikną jakieś problemy to poszukaj na forum a uwierz mi jest co poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam świeżo zainstalowaną Fedore 10 i gdy na stronie producenta moje karty graficznej (GF9200GS) klikam aby pobrać sterowniki i akceptuje licencje wyświetla mi się dziwny cięg znaków.

...

 

Prawym klawiszem i pobierz adres odnośnika. Potem możesz otworzyć konsole wpisać:

 

wget <nacisnąć: shift+insert>

 

i enter :)

 

po chwili pliczek będzie na twoim twardym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wstanie ściągnąć kmoda sterowniki mam pobrane ale przy instalacji wyskakuje

 

 

  ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before            
         installing.  For further details, please see the section INSTALLING   
         THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver         
         download page at www.nvidia.com.

 

 

  ERROR: Installation has failed.  Please see the file
         '/var/log/nvidia-installer.log' for details.  You may find            
         suggestions on fixing installation problems in the README available   
         on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

 

ściągnąłem kmodinvidia ale potrzebuje sterowników których nie mogę zainstalować z wyżej wymienionych powodów a na forum nic nie znalazłem

 

--------

Listingi do 12-15 linijek umieszczaj między znacznikami [code] i [/code], dłuższe niż 15 linii pomiędzy [codebox] i [/codebox] - tak jest czytelniej. Przeczytaj "BB Code Help".

Nie pisz postów pod własnymi postami, korzystaj z przycisku "EDYTUJ". WalDo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem kmodinvidia ale potrzebuje sterowników których nie mogę zainstalować z wyżej wymienionych powodów a na forum nic nie znalazłem
kmod-nvidia to moduł jądra zawierający sterowniki dostosowane i przetestowane na potrzeby Fedory. A problem wynika zapewne z wcześniejszych prób instalacji sterowników z binarek ściągniętych ze strony nvidia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i wyskakuje że nie ma kmoda.
No wyskakuje, bo musisz zainstalować, a nie możesz zainstalować, bo wcześniej rozbabrałeś sobie system binarkami z nvidia.com

 

A co z tym serwerem X?
Na stronie nvidia piszą "NVIDIA now provides a utility to assist you with configuration of your X config file.", czyli jak chcesz robić wszystko z binarek, to może do końca, ale nie wiem, bo nigdy nie używałem (chyba że W FC2 albo FC3) sterowników bezpośrednio ze strony nvidii.

 

P.S. jak mam je odinstalować?
Bardzo dobre pytanie :) I dlatego nie poleca się instalacji z plików binarnych. Spróbuj może odpalić ten plik *.run, który ściągnąłeś z opcją "--help", może pokaże się jakaś opcja "--uninstall" albo "--remove".

 

[EDIT]

Sprawdzilem, jest "--uninstall".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jeszcze raz to co pisałem już powyżej:

Listingi do 12-15 linijek umieszczaj między znacznikami [code] i [/code], dłuższe niż 15 linii pomiędzy [codebox] i [/codebox] - tak jest czytelniej. Przeczytaj "BB Code Help".

 

Wracając do tematu:

to mi wyskakuje że nie ma takiego pliku mimo że jest
Na pewno? Pokaż co oddają polecenia
pwd
ls -l NVIDIA*

Chyba brak Ci podstaw linuksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako root daj updatedb i locate NVIDIA-Linux-x86-177.82-pkg1.run Możesz też poszukać za pomocą

find /home -name "NVIDIA*"
find /root -name "NVIDIA*"

Tak strzelam, że plik masz zapisany w katalogu pobrane, lub o podobnej nazwie. Ostatecznie możesz pobrać sterownik jeszcze raz i dać polecenie z opcją --uninstall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...