Skocz do zawartości

Windows Xp + Fedora 10 + Mandriva Xtreme 2.1


BaKo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Robiłem dzisiaj formatowanie komputera.

 

Chciałem od nowa postawić windowsa XP a Fedory nie ruszac. No nie było żadnego problemu wszystko jak spłatka włozyłem jednak płyte Mandrivy którą miałem zamiar zainstalować na wolnej przestrzeni.

 

niestety gdy tylko chciałem zrobić "partycjonowanie" wyskoczył mi taki o to bład:

 

"wystąpił błąd montowania partycji UUID=72D8AE12D8ADD49F do katalogu /mnt/mnt/win_d zakończyło się niepowodzeniem"

 

Opisałem go już oczywiście na forum mandrivy ale niestety nikt z nich nie kwapił się by udzielić mi jakieś konkretniejszej pomocy.

 

Dlatego pomyślałem, że może napisze tutaj.

 

Włozyłem płyte mandrivy odpaliłem wybrałem język i język klawiatury później dotarłem do partycjonowanie wybrałem wolną przestrzeń i zrobiłem partycje roota pozniej partycje home i swap

 

 

Zastanawiam się czy Fedora i Mandriva nie gryzą się ze sobą na jednym dysku twardnym. W razie By ktoś się spotkał lub mial informacje na ten temat będe bardzo wdzieczny za informacje.

 

/Pozdrawiam

/BaKo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora i Mandriva raczej się nie gryzą - miałem kiedyś M2007 razem z F8.

 

Sprawdź czy poprawnie zamknąłeś windowsy? O ile pamiętam w niektórych przypadkach trzeba wykonać na NTFS chkdsk /f <dysk>: dwa razy zrestartować kompa.

Tak trzeba zrobić np. wtedy kiedy partycje/dyski windowsowe nie montują się z automatu w Fedorze. Było coś takiego parę dni temu (→ TUTAJ) i generalnie chodzi o błędy partycji NTFS.

 

Może to głupie co piszę, ale tak mi się jakoś skojarzyło jak zobaczyłem to "win_d" - spróbować nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo nie sprawdziłem Twoje sposobu ale na forum mandrivy dostałem odpowiedzi.

 

Dość dziwna, ale cóż.

 

Chodziło o to, że juz jedną partycje swap posiadałem na początku jej nie robiłem, ale później jak mi się nie udawało to się wszystkiego łapałem.

 

Trzeba była stworzyć partycje "/' o dowolnej wielkości, lecz pod xtreme trzeba jeśli w ogole się Tworzy /home to okolo 15 GB ja dałem teraz 20 Gb i zadziałało ;]..

 

 

Dzieki za pomoc WalDo moze akurat komuś się przyda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...