Skocz do zawartości

Usunięcie Fedory W Cel Ponownego Zainstalowania


Orzel93

Rekomendowane odpowiedzi

Chce usunąć fedore 10 i ponownie ją zainstalować, na laptopie ma też windows Vista. Przy uruchomieniu korzystam z boot kelnera fedory i czy jest jakiś bezpieczny sposób na usunięcie jej, tak żeby mi się vista automatycznie włączała (poprzednio nie czytało mi partycji to ją sformatowałem i mi się komp nie chciał włączyć)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce usunąć fedore 10 i ponownie ją zainstalować,
A po co ją usuwać i instalować? Po prostu zainstaluj od nowa na tych samych partycjach. Przy instalacji wybierz tylko "własny podział dysku" czy jakoś tak podobnie i będziesz miał możliwość zaznaczenia istniejących partycji do sformatowania.

 

[EDIT]

SeeM był szybszy :)

A przy okazji dodam, że wg mnie bootloader Fedory powinien nadal działać jeśli chodzi o uruchamianie Visty (nawet po usunięciu Fedory z dysku), więc tu chyba nie powinno być problemów - skasowanie partycji nie jest równoznaczne z usunięciem zawartości MBR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz zainstalowanego jako bootloadera GRUB'a to niestety potrzebuje mieć fedorę na dysku (LILO nie potrzebował)

 

moja propozycja jeżeli koniecznie chcesz skasować fedorę to najpierw odtworzyć bootloadera Windowsowego spod windowsa (fixmbr) i fedorę usunąć przy instalacji systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...