Skocz do zawartości

Odtwarzacz Dvd Player


Maciej R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Marzy mi sie, zeby znalezc taki program do odtwarzania plyt DVD jak:

CyberLink DVD albo InterVideo WinDVD dla Fedory 10, ale darmowy.

Taki, ktory po sciagnieciu wersji instalacyjnej; uruchamia sie instalke.

Instaluje sie i dziala.

ToTem niestety togo nie ma. Pojawiaja sie bledy i nie mozna sciagnac

wtyczek. Doinstalowalem juz rozne rzeczy, ale jakos nic z tego.

GXine tez nie dziala, bo silnika nie uruchamia ze wzgledu na brak wtyczki.

http://maciejrek.republika.pl/dvd.htm

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszukałeś forum przed napisaniem postu a masz taki obowiązek (zajrzyj do regulaminu). Skąd mam pewność, że nie zadałeś sobie trudu samodzielnych poszukiwań? A stąd, że w dziale "Ośla łączka" (nota bene tu przenoszę Twój post) jest podpięty "poradnik" → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20092

Przeczytaj uważnie. Sądzę, że rozdział IV.Multimedia powinien przynieść wszystkie odpowiedzi. Jeśli uważasz, że czegoś brakuje zgłoś to w temacie "stowarzyszonym" z Poradnikiem → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20105

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Calego formum nie przeczytalem, ale przeszukalem i przeczytalem to co wydawalo mi sie istotne. Zreszta wiekszosc rzeczy, ktora jest napisana w "poradniku" w czesci IV jest na forum i to znalazlem. Co wiecej zainstalowalem to to tych programow, ktore mnie interesowaly.

Jednak nadal nie dzialaja.

Niezaleznie od tego nie zmienia to faktu, ze brak jest programow odpowiadajacych tym, o ktorych pisalem:

CyberLink PowerDVD albo InterVideo WinDVD, ktore w sobie maja wszystko co potrzeba.

Instaluje sie je i mozna odtwarzac DVD. O taki pakiet mi chodzi. Jest instalka. Uruchamia sie ja. Instaluje. Wszystko dziala.

No wlasnie o takich pakietach niestety nie znalazlem nigdzie informacji.

Trzeba sie bawic w doinstalowywanie roznych rzeczy, co potem powoduje, ze na przyklad nie dziala dzwiek w filmie, choc same pliki dzwiekowe odtwarzaja sie bardzo dobrze. Zarowno MP3 lokalnie, jak i na przyklad strumieniowy sygnal z radia.

 

Nie przeszukałeś forum przed napisaniem postu a masz taki obowiązek (zajrzyj do regulaminu). Skąd mam pewność, że nie zadałeś sobie trudu samodzielnych poszukiwań? A stąd, że w dziale "Ośla łączka" (nota bene tu przenoszę Twój post) jest podpięty "poradnik" → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20092

Przeczytaj uważnie. Sądzę, że rozdział IV.Multimedia powinien przynieść wszystkie odpowiedzi. Jeśli uważasz, że czegoś brakuje zgłoś to w temacie "stowarzyszonym" z Poradnikiem → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20105

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluje sie je i mozna odtwarzac DVD.
I dlatego tamte programy są odpłatne a te pod linuksem są za darmo. Jeśli przeczytałeś poradnik, to wiesz już, że doinstalowanie tych kilku brakujących paczek trwa krócej niż ściągnięcie programów z sieci, ich rejestracja itd.

Nota bene to dzięki monopolistycznej pozycji MS i jego działalności znaczna ilość paczek (kodeków), które powinny być dostępne OOTB nie jest dołączona do dystrybucji, bo wymyślono licencje itp bzdury. Tak więc wiesz już komu możesz dziękować i do kogo mieć pretensje za problemy z odtwarzaniem DVD po linuksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Jeśli przeczytałeś poradnik, to wiesz już, że doinstalowanie tych kilku brakujących paczek trwa krócej niż ściągnięcie programów z sieci, ich rejestracja itd. [...]

Dobrze. W zamian za darmowosc moge doinstalowac to i tamto. Jednak przydala by sie kompletna instrukcja.

Stosujac sie do tej w poradniku nie otrzyma sie oczekiwanego efektu.

DVD nadal sie nie odtwarza. Na razie jestm na etapie bledu "Seek failed".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD nadal sie nie odtwarza. Na razie jestm na etapie bledu "Seek failed".
Jaki odtwarzacz, jakie to DVD?

 

 

[EDIT]

I zdecyduj się, w którym wątku prowadzisz dyskusję na ten temat, bo jak na razie to widzę, że poruszasz temat tu oraz w dyskusji nt.poradnika (w dodatku delikatnie mówiąc pleciesz bzdury ;) tzn. w bzdury w tym drugim wątku)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odtwarzacz, jakie to DVD?

Odtwarzacz DVD+/-RW: 3M-MATSHITADVD-RAM UJ-850S

Plyta DVD:

1. nagrana przez mnie DVD-R

2. "Pastoralka"

3. jeszcze inne oryginalne - nie pamietam nazw.

 

[EDIT]

I zdecyduj się, w którym wątku prowadzisz dyskusję na ten temat, bo jak na razie to widzę, że poruszasz temat tu oraz w dyskusji nt.poradnika (w dodatku delikatnie mówiąc pleciesz bzdury ;) tzn. w bzdury w tym drugim wątku)

 

Bzdurą bylo jak rozumiem napisanie przeze mnie

"ale te biblioteki do niczego nie sa potrzebne".

Zgadza sie. Napisalem to dlatego, ze z poradnika wynika,

ze jak to sie zainstaluje, to bedzie mozna odtwarzac

DVD, a tak nie jest. Napisalem to zeby wskazac niepelnosc

tego poradnika.

Sprawdzilem tez jakie ja mam pakiety zwiazane z DVD,

tak samo jak Ty to zrobiles i umiescilem na forum.

Mam to samo a nawet wiecej.

Czyli jednak nie wszystko jest w poradniku,

bo nawet majac to co wedlug Ciebie powinno wystarczyc,

to i tak nie dziala.

 

Dodam jeszcze, ze chcialem uzywac Fedory, bo wczesniej

uzywalem Redhata, ale zazwyczaj jako serwera i nie byly

mi potrzebne bejarki multimedialne. Potrzebowalem

serwerow WWW, DHCP, FTP itd, itp. Wszystko dzialalo i dziala

nadal. Jednak postanowilem zrobic sobie stacje robocza

i sie nie udalo tak prosto jak myslalem.

Co wiecej, postanowilem sprawdzic jak to wszystko dziala

na Mandrivie, bo to tez Redhato pochodny system.

No i jest pieknie. Jest tez za darmo. Ma od razu wszystko

w sobie. Po zainstalowaniu DVD odtwarza sie bez problemu.

Zatem mozna zrobic taka dystrybucje i to za darmo.

Troche tylko wolniej sie laduje i moze tez wolniej dziala,

ale jednak dziala.

Jednak chcialbym Fedore uzywac. No i moze mi sie w koncu uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą bylo jak rozumiem napisanie przeze mnie
Bez urazy.

Sprawdzilem tez jakie ja mam pakiety zwiazane z DVD, tak samo jak Ty to zrobiles i umiescilem na forum.
Ktoś już mi uświadomił problem. Pisałem jakie płyty odtwarzam bez problemów. Nie mam płyt pochodzących z innych stref a tu jest o ile dobrze zrozumiałem problem. Chyba, że u Ciebie nei odtwarza żadnych co by znaczyło, że coś zamieszaleś w instalacji.

Zatem mozna zrobic taka dystrybucje (...)
To kwestia licencji, przyjętych założeń itd. Red Hat żeczy sobie, żeby w głównym, oficjalnym wydaniu nie było dodatków/programów wątpliwych prawnie.

BTW Mandrivy raczej nie nazwałbym "Redhato pochodną" - wszystkie "pochodne" kończą się - podobnie jak np. w Suse - na RPM (Redhat Package Management).

(...) i to za darmo.
Większość linuksów jest za darmo ;) Powiedziałbym, że wszystkie :) Kosztuje wsparcie i ew. specjalistyczny software dołączany do dystrybucji.

 

BTW. Może spin Fedory pod nazwą Omega załatwiłby Twój problem? Jest robiona pod kątem łatwodostępnych multimediów. Opis np. tu → http://www.osnews.com/story/20341/Omega_10_Desktop_Linux bo na stronę domowa jakos się dostukać nie mogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
masz zainstalowane rpmfusion i pluginy gstreamera?

rpmfusion nie mam, a pluginy gstreamera w ilosci kilku:

rpm -qa | grep streamer

gstreamer-plugins-base-0.10.21-2.fc10.i386
totem-gstreamer-2.24.3-1.fc10.i386
gstreamermm-0.9.8-1.fc10.i386
gstreamer-ffmpeg-0.10.5-1.fc10.i386
gstreamer-tools-0.10.21-2.fc10.i386
gstreamer-devel-0.10.21-2.fc10.i386
gstreamermm-devel-0.9.8-1.fc10.i386
gstreamer-plugins-bad-0.10.9-1.fc10.i386
gstreamer-plugins-good-0.10.11-4.fc10.i386
gstreamer-0.10.21-2.fc10.i386
gstreamer-python-0.10.12-1.fc10.i386
gstreamer-plugins-good-devel-0.10.11-4.fc10.i386
gstreamer-plugins-bad-extras-0.10.9-1.fc10.i386
PackageKit-gstreamer-plugin-0.3.14-1.fc10.i386
gstreamer-plugins-base-devel-0.10.21-2.fc10.i386
gstreamer-plugins-ugly-0.10.10-2.fc10.i386
gstreamer-plugins-bad-devel-0.10.9-1.fc10.i386
gstreamer-plugins-flumpegdemux-0.10.15-4.fc10.i386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że u Ciebie nei odtwarza żadnych co by znaczyło, że coś zamieszaleś w instalacji.

Ano zadnych nie odtwarza. To jest nowo zainstalowana Fedorza 10, poprawki jakie sie zglosily, to zainstalowalem.

Czyli jest nowa i oryginalna. Natomiast w Mandriva Free 2009 odtwarzaja sie od razu.

To kwestia licencji, przyjętych założeń itd. Red Hat żeczy sobie, żeby w głównym, oficjalnym wydaniu nie było dodatków/programów wątpliwych prawnie.

BTW Mandrivy raczej nie nazwałbym "Redhato pochodną" - wszystkie "pochodne" kończą się - podobnie jak np. w Suse - na RPM (Redhat Package Management).

No ja w kazdym razie widze podobienstwo - podobne jadro, taka sama struktora plikow konfiguracyjnych jesli chodzi o uslugi, no i RPM. Zreszta poczatki Mandriva miale w RedHacie. Co zreszta potwierdza rys historyczny, ktory mozna znalezc np. w Necie. No ale dobra. Nie bedziemy sie historia zajmowac.

BTW. Może spin Fedory pod nazwą Omega załatwiłby Twój problem? Jest robiona pod kątem łatwodostępnych multimediów. Opis np. tu → http://www.osnews.com/story/20341/Omega_10_Desktop_Linux bo na stronę domowa jakos się dostukać nie mogę.

Tak, no Mandriva tez jest tak zrobiona, ze sa tam od razu multimedia, ale jest z nia jeden problem. W skype nie dziala prawy glosnik. W calym systemie dziala, przy filmach, muzyce, a w Skype nie. Natomiast w Fedorze dziala Skype bez problemu, ale te filmy DVD nie dzialaja. No moze oczywiscie jeszcze cos wiecej nie dziala, ale na razie jestem na etapie konfiguracji tego wszystkiego i na takie trudnosci napotkalem zarowno w jednym jak i w drugim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może jeszcze vlc. Mi mplayer wysypuje się przy dvd, vlc pokazuje te same problemy z libdvdread ale działa. Co i jak, najlepiej zobaczysz odpalając w konsoli vlc dvd://

[Edycja] O, po aktualizacji nawet mplayer nie sypie błędami (ta sama płyta), ale dalej nie działa dobrze. Vlc - 0 problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź może jeszcze vlc. Mi mplayer wysypuje się przy dvd, vlc pokazuje te same problemy z libdvdread ale działa. Co i jak, najlepiej zobaczysz odpalając w konsoli vlc dvd://

VLC normalnie z menu to pojawia sie i znika - jak w tej piosence :)

a konsoli natomiast po wydaniu vlc dvd:// to mam tak:

VLC media player 0.9.8a Grishenko
[00000001] main libvlc debug: VLC media player - version 0.9.8a Grishenko - © 1996-2008 the VideoLAN team
[00000001] main libvlc debug: libvlc was configured with ./configure  '--build=i686-pc-linux-gnu' '--host=i686-pc-linux-gnu' '--target=i386-redhat-linux-gnu' '--program-prefix=' '--prefix=/usr' '--exec-prefix=/usr' '--bindir=/usr/bin' '--sbindir=/usr/sbin' '--sysconfdir=/etc' '--datadir=/usr/share' '--includedir=/usr/include' '--libdir=/usr/lib' '--libexecdir=/usr/libexec' '--localstatedir=/var' '--sharedstatedir=/usr/com' '--mandir=/usr/share/man' '--infodir=/usr/share/info' '--disable-dependency-tracking' '--disable-rpath' '--enable-release' '--with-tuning=no' '--enable-switcher' '--enable-shout' '--enable-live555' '--enable-opencv' '--enable-v4l' '--enable-pvr' '--enable-gnomevfs' '--enable-cddax' '--enable-faad' '--enable-twolame' '--enable-real' '--enable-realrtsp' '--enable-flac' '--enable-tremor' '--enable-speex' '--enable-tarkin' '--enable-theora' '--enable-svg' '--enable-snapshot' '--enable-svgalib' '--enable-xvmc' '--enable-directfb' '--enable-aa' '--enable-caca' '--enable-jack' '--enable-portaudio' '--enable-pulse' '--enable-ncurses' '--enable-xosd' '--enable-fbosd' '--enable-galaktos' '--enable-lirc' '--enable-loader' '--enable-mozilla' 'build_alias=i686-pc-linux-gnu' 'host_alias=i686-pc-linux-gnu' 'target_alias=i386-redhat-linux-gnu' 'CFLAGS=-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i386 -mtune=generic -fasynchronous-unwind-tables' 'CXXFLAGS=-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i386 -mtune=generic -fasynchronous-unwind-tables' 'PKG_CONFIG_PATH=/usr/lib/pkgconfig:/usr/share/pkgconfig'
[00000001] main libvlc debug: translation test: code is "pl"
[00000001] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc' aby używać vlc bez interfejsu.
libdvdnav: Using dvdnav version 4.1.3
libdvdread: Using libdvdcss version 1.2.10 for DVD access
libdvdnav: DVD Title: FilmTestowy
libdvdnav: DVD Serial Number: 7376735887376735
libdvdnav: DVD Title (Alternative): 88PCLE Library
libdvdnav: Unable to find map file '/home/mr/.dvdnav/FilmTestowy.map'
libdvdnav: DVD disk reports itself with Region mask 0x00000000. Regions: 1 2 3 4 5 6 7 8

libdvdread: Attempting to retrieve all CSS keys
libdvdread: This can take a _long_ time, please be patient

libdvdread: Get key for /VIDEO_TS/VIDEO_TS.VOB at 0x00000116
libdvdread: Elapsed time 0
libdvdread: Get key for /VIDEO_TS/VTS_01_1.VOB at 0x0000013d
libdvdread: Elapsed time 0
libdvdread: Found 1 VTS's
libdvdread: Elapsed time 0
libdvdnav: *** pgci_ut handle is NULL ***
vlc: /builddir/build/BUILD/libdvdnav-4.1.3/src/vm/vm.c:1744: get_ID: Warunek zapewnienia `pgcit != ((void *)0)' nie został spełniony.
Przerwane

 

Dodam jeszcze, ze w Mandriva Free 2009 (na takim samym komputerze) odtwarza film lacznie z dzwiekiem, a po wydaniu polecenie

totem dvd://

wyswietla i gra, a na konsoli:

epc_publisher_create_server: listening on http://mandrivalinux:42238/
** (totem:8500): DEBUG: Init of Python module
** (totem:8500): DEBUG: Registering Python plugin instance: PythonConsolePlugin+TotemPythonPlugin
** (totem:8500): DEBUG: Creating object of type PythonConsolePlugin+TotemPythonPlugin
** (totem:8500): DEBUG: Creating Python plugin instance
** (totem:8500): DEBUG: Init of Python module
** (totem:8500): DEBUG: Registering Python plugin instance: YouTube+TotemPythonPlugin
** (totem:8500): DEBUG: Creating object of type YouTube+TotemPythonPlugin
** (totem:8500): DEBUG: Creating Python plugin instance
** Message: no file info
libdvdread: Encrypted DVD support unavailable.
** (totem:8500): DEBUG: Finalizing Python plugin instance
** (totem:8500): DEBUG: Finalizing Python plugin instance

Natomiast w Fedora 10 odtwarza sie juz (po roznych doinstalowywaniach programow i bibliotek) film ale BEZ dzwieku, a po wydaniu polecenia

totem dvd:// na konsoli mam:

** Message: no file info
No accelerated IMDCT transform found
libdvdread: Using libdvdcss version 1.2.10 for DVD access
libdvdnav: Using dvdnav version 4.1.3
libdvdread: Using libdvdcss version 1.2.10 for DVD access
libdvdnav: DVD Title: FilmTestowy
libdvdnav: DVD Serial Number: 7376735887376735
libdvdnav: DVD Title (Alternative): 88PCLE Library
libdvdnav: Unable to find map file '/home/mr/.dvdnav/FilmTestowy.map'
libdvdnav: DVD disk reports itself with Region mask 0x00000000. Regions: 1 2 3 4 5 6 7 8

libdvdread: Attempting to retrieve all CSS keys
libdvdread: This can take a _long_ time, please be patient

libdvdread: Get key for /VIDEO_TS/VIDEO_TS.VOB at 0x00000116
libdvdread: Elapsed time 0
libdvdread: Get key for /VIDEO_TS/VTS_01_1.VOB at 0x0000013d
libdvdread: Elapsed time 0
libdvdread: Found 1 VTS's
libdvdread: Elapsed time 0
Preparing SPU change, phys 31 forced 1
Preparing audio change, phys 0
NAV packet discont: cur_end_ts 99:99:99.999999999 !=  vobu_start_ptm: 0:00:00.218677777 base 0:00:00.000000000
seek completed. New start TS 0:00:00.218677777 pos 0:00:00.000000000
Pushing stream event
Pushing clut event
Pushing spu_select event
Pushing audio_select event
Audio physical ID change to 128
Discont packet
Pushing highlight event with TS 99:99:99.999999999
demux: got segment update 0 start 218677777 stop -1 time 0
sending new segment: update 0 rate 1 format 3, start: 10000000000, stop: -1, time: 0 scr_adjust: 880319(0:00:09.781322222)

(totem:3475): GLib-GObject-WARNING **: IA__g_object_get_valist: object class `GstPlayBin' has no property named `current-subpicture'
***********  Sending audio fill: accum = 0:00:00.501133333 still-state=0
Sending 38400 bytes (0:00:00.100000000) of audio data with TS 0:00:10.501133333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać co daje samo "vlc" w konsoli?

Zrobiłeś pełny update?

Update jest wlaczony i jak sie cos pojawia nowego to instaluje. Tak ze jest uaktualniony.

"vlc" z konsoli z parametrem dvd:// jest w poprzednim poscie, a samo "vlc" daje to:

VLC media player 0.9.8a Grishenko
[00000001] main libvlc debug: VLC media player - version 0.9.8a Grishenko - © 1996-2008 the VideoLAN team
[00000001] main libvlc debug: libvlc was configured with ./configure  '--build=i686-pc-linux-gnu' '--host=i686-pc-linux-gnu' '--target=i386-redhat-linux-gnu' '--program-prefix=' '--prefix=/usr' '--exec-prefix=/usr' '--bindir=/usr/bin' '--sbindir=/usr/sbin' '--sysconfdir=/etc' '--datadir=/usr/share' '--includedir=/usr/include' '--libdir=/usr/lib' '--libexecdir=/usr/libexec' '--localstatedir=/var' '--sharedstatedir=/usr/com' '--mandir=/usr/share/man' '--infodir=/usr/share/info' '--disable-dependency-tracking' '--disable-rpath' '--enable-release' '--with-tuning=no' '--enable-switcher' '--enable-shout' '--enable-live555' '--enable-opencv' '--enable-v4l' '--enable-pvr' '--enable-gnomevfs' '--enable-cddax' '--enable-faad' '--enable-twolame' '--enable-real' '--enable-realrtsp' '--enable-flac' '--enable-tremor' '--enable-speex' '--enable-tarkin' '--enable-theora' '--enable-svg' '--enable-snapshot' '--enable-svgalib' '--enable-xvmc' '--enable-directfb' '--enable-aa' '--enable-caca' '--enable-jack' '--enable-portaudio' '--enable-pulse' '--enable-ncurses' '--enable-xosd' '--enable-fbosd' '--enable-galaktos' '--enable-lirc' '--enable-loader' '--enable-mozilla' 'build_alias=i686-pc-linux-gnu' 'host_alias=i686-pc-linux-gnu' 'target_alias=i386-redhat-linux-gnu' 'CFLAGS=-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i386 -mtune=generic -fasynchronous-unwind-tables' 'CXXFLAGS=-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i386 -mtune=generic -fasynchronous-unwind-tables' 'PKG_CONFIG_PATH=/usr/lib/pkgconfig:/usr/share/pkgconfig'
[00000001] main libvlc debug: translation test: code is "pl"
[00000001] main libvlc: Uruchamianie vlc z domyślnym interfejsem. Użyj 'cvlc' aby używać vlc bez interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...