Skocz do zawartości

Problem Ze Sterownikami


irzykus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich mam problem z instalacja sterownikow moja karta to MX5200 sciagnolem odpowiednie stery ze strony nvidi i kiedy podaje kmende wyskakuje mi nastepujacy blad

[root@serVer ~]# sh NVIDIA-Linux-x86-173.14.12-pkg1.run
Verifying archive integrity... Error in check sums 2551716876 1088793825

w tym komputerze byla kiedys inna grafika i zastanawiam czy mze to byc problemem przy instalacji tej grafiki prosze o pomoc bo pracuje w rozdzielczosci 640 a mam wysztkie wyklady na kompie i jutro egzamin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ludzie skąd takie idiotyczne pomysły? Jak się instaluje jakis system, to warto coś o nim poczytać. Albo nie rzucać się na zewnętrzne sterowniki tylko korzystać z tych dostarczonych z dystrybucją.

http://fedora.pl/poradnik - specjalnie dla Ciebie sposób instalacji sterowników w Fedorze.

 

Napisz jaka to wersja Fedory.

Może wystarczy start w trybie tekstowym, usunięcie /etc/X11/xorg.conf i restart komputera. Żeby dostać się do materiałów z wykładów to chyba akceleracja 3D nie jest Ci potrzebna? ;)

 

Jeszcze szybsza metoda - uruchom na sterowniku VESA. Napiszę jak to zrobić, gdy dowiem się jaka wersja systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczysz na ekranie napis w rodzaju (nie pamiętam dokładnie) "Press any key to enter menu..." albo coś podobnego, to klepnij jakiś klawisz.

Jak zobaczysz menu GRUBa, to kolejno: literkę "a" wciśnij, spację, wpisz 'xdriver=vesa', klepnij enter. Oczywiście 'xdriver=vesa' bez cudzysłowów. Moze się uda. Jak nie, to będziemy kombinować coś dalej.

 

BTW: czy na forum piszesz może spod windy na tym samym kompie co Fedora? Są jakieś programy pod Windows pozwalające się dostać do partycji linuksowych. Nie wiem jakie bo nie mam Windows na kompie z Fedorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej z tych binarek z Nvidia korzystałeś, to raczej jest problem, nawet jeśli próba instalacji nieudana była . Zainstalowanie sterowników z repozytoriów Fedory bez odinstalowania tamtego śmiecia może nic nie dać.

Sądzę, że tak na szybko to 800x600 na VESA to wszystko. Albo to usunięcie (zmiana nazwy) /etc/X11/xorg.conf i odpalenie w trybie tekstowym i "X -configure" jako root, potem zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 

Więcej nie wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm.. no wiesz podstaw linuksa to Cię na szybko nie nauczę ;)

"zmiana nazwy" = polecenie mv (skrót od "move", przesuń)

Na VESA max 800x600, ale i tak chyba lepiej niż 640x480 ;)

 

[EDIT]

Usuwanie - nie wiem jak, ale wpisz jakoś tak

sh NVIDIA-Linux-x86-173.14.12-pkg1.run --help

Moze coś będzie w stylu "remove", "uninstall".

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skoro irzykus dostał komunikat

Verifying archive integrity... Error in check sums 2551716876 1088793825
to problem był z plikiem, który ściągnął i nic się nie zainstalowało.

Ikrzus - trochę dziwne, że przy binarnych sterownikach próbowałeś 173xx, a z rpmfusion ściągałeś 96xx. Zakładając, że zainstalowałeś dobre, to może tak: Odpal (Alt+F2) livna-config-display i odznacz zezwalaj na zmianę pliku konfiguracyjnego - na dole narzędzia. Teraz jako root w konsoli:

 mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak
nvidia-xconfig --no-composite --no-logo --keyboard=pl --add-argb-glx-visuals

Dalej w konsoli jako root gedit /etc/X11/xorg.conf znajdź sekcję "Screen" i usuń te rozdzielczości które są dla Ciebie za duże. Reset X Serwera (Alt+Ctrl+Bakcpace).

Jak coś będzie nie tak to poprzedni xorg.conf przywracasz:

mv /etc/X11/xorg.conf.bak /etc/X11/xorg.conf

[Edycja] Warto jeszcze przejrzeć /var/log/Xorg.0.log i /var/log/nvidia-installer.log pod kątem raportowanych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...