Skocz do zawartości

Upgrade Fedora 10


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeszcze mam Fedore 9 - doradzil mi ktos tu na forum bym sciagnal i zainstalowal fedora 10/

sciagnalem upgrade Fedora 10 ze strony: http://fedoraproject.org/en/get-fedora - plik iso Fedora-10-i386-DVD.iso

 

Nagralem obraz na plyte dvd. nastepnie odpalilem laptopa w ktorym mam Viste i Fedora 9 ...

laptop zaczal bootowac z dvd i pojawil sie komunikat na czarnym ekranie - ISOLINUX ............... H. Peter Anvin

 

tak jakby chcialo sie cos odpalic ale nie idzie i ciagle czarny ekran.....z powyzszym komunikatem

czy cos zle robie?

jest jakas opcja by zrobic upgrade z terminala w fedora 9???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge go uzyc do wykonania tego upgrade w opisany sposob w tym poradniku?
U Ciebie zwiesza się na bootloaderze? Raczej trudno będzie powiązać plik obrazu Fedory i PreUpgrade. Chociaż jakby się uprzeć to można by zrobić repozytorium pakietów z płyty (w /etc/yum.repos.d) i potem zrobić zwykłą aktualizację yumem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem sume SHA1 i ta chyba jednak byla troche inna od tej ktora byla na stronie Fedory

 

887a05f78317c8d98cac21b75acae850a454f665 to otrzymalem dla Fedora-10-i386-DVD.iso

 

co nie zgadza sie z tym co bylo pokazane na stronie...czy to moze byc problem ze plyta niechce sie odpalic?

 

i jak w takim razie moge pobrac wlasciwa wersje i skad???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to moze byc problem ze plyta niechce sie odpalic?
Jeśli suma pobranego obrazu i ta ze strony się różnią to tak, tu jest problem.

i jak w takim razie moge pobrac wlasciwa wersje i skad???
Wersja jest właściwa, pobierasz z właściwego miejsca, ale w trakcie transferu mogły wystąpić zakłócenia. Nie korzystasz przypadkiem z jakiegoś akceleratora pobierania na przykład?

Możesz jeszcze spróbować pobrać obraz przez torrenta - bittorrent powinien kontrolować sumy w trakcie pobierania, ale też różnie bywa.

Tak czy siak - musisz po prostu ściągać do skutku, aż suma SHA1 będzie poprawna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze pomyślałem, że jeśli masz już ściągnięty obraz (nawet niepoprawny), to mógłbyś torchę pokombinować z BitTorrent. Rozpocznij ściągnie przez torrenta, zatrzymaj, podstaw obraz ten ściągniety wcześniej (zły) do odpowiedniego katalogu i uruchom torrent jeszcze raz. Nie wiem z jakiego klienta BT korzystasz (i czy w ogóle :)), ale większość z nich ma możliwość wymuszenia sprawdzania poprawności ściągnietych fragmentów. Wymuszasz, BT sprawdza ten niepoprawny obraz i dociąga poprawne fragmenty, integruje z obrazem niepoprawnym.

Zamotałem chyba, bo trudno to wytłumaczyć, ale sam tak czasem robiłem i skutek był niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off Topic

(...)bo dla mnie sa one bezuzyteczne...
Przesadzasz. Szczególnie w pierwszych dniach po wydaniu nowej wersji bywa, że serwery źródłowe są obciążone i ciężko coś pociągnąć (i do tego żeby się jeszcze suma na koniec zgadzała ;)). W takiej sytuacji torrenty są idealne - przerzucają obciążenie na użytkowników i dają wszystkim szybki transfer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zalecany sposób http://fedoraproject.org/wiki/PreUpgrade . Z płyty nie ma większego sensu upgradować, bo większość pakietów już jest przestarzała.

 

Skorzystałem z w/w sposobu i kicha. Po sciągnięciu pakietów i restarcie w celu upgrade'u Grub się wykrzacza. Pojawia się tylko napis GRUB i migający kursor, dalej nie rusza, nie da się nic wpisać. Cholera, nie jestem za dobry w te klocki. Jak reanimować Gruba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja standardowa. Tak samo jak w przypadku nadgrania GRUBa przez instalację Windows.

 

Uruchom system z w trybie ratunkowym:

  1. Boot z płyty instalacyjnej, po pokazaniu się menu wciśnij escape.
  2. Zobaczysz prompt "boot:" - wpisz "linux rescue".
  3. Wybierz język *Polski), typ klawiatury (pl2), sieć nie będzie Ci potrzebna
  4. Zgodnie z instrukcją na ekranie po zobaczeniu czegoś w rodzaju "sh-2.0# " wpisz "chroot /mnt/sysimage"
  5. Teraz polecenie: "grub-install /dev/sda" (zakładam, że masz jeden dysk lub przynajmniej bootojesz komputer z pierwszego dysku stąd /dev/sda)
  6. Restart - powinno być OK. Jak nie to pisz.
Na przyszłość przeszukaj forum. Problem z nadgraniem, niespodziewanym zniknięciem GRUBa itp zdarza się w sumie dość często i był wielokrotnie omawiany na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...