Skocz do zawartości

Fedora + Windows + Mac Os


Plu

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie mam w tej chwili fedore i windowsa. Odpowiedni system wybieram w "Grubie". Chce jeszcze sobie zainstalować Mac OS(rozumiem że muszę najpierw zrobić miejsce na dysku np.: Partysion Magic).

 

Pytanie :

1. Po instalacji Mac Os będzie widać gruba?(raczej nie ale może ktoś miał z tym doświadczenie więc się pytam)

2. Rozumiem że jeśli nie będzie widać gruba do wyboru systemów będę musiał go doinstalować z instalki Fedory tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Rozumiem że masz Maca Pro, MacBooka czy inny komputer od Aplle na którym chcesz Mac OS zainstalować, bo inaczej będzie to nieleglne, sam pytałem się Apple.

1. Powinno być.

2. Chyba tak, nie jestem pewnen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z legalnością.

Jak zainstalujesz maca to gruba ci wetnie, więc będziesz musiał w trybie rescue najlepiej gruba przeinstalować (grub-install, ewentualnie grub) potem dodać odpowiedni wpis do grub.conf'a o tym jak bootwać tego maca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/boot/grub/grub.conf

 

Ja proponuję zainstalować bootloader Mac OS na jego partycji, jeśli jest taka możliwość (pewnie nie bo Apple to faszyści;) ).A potem

title Mac OSX
rootnoverify (hd0,x)   x zależy od numeru patycji sda2 to będzie 1 
chainloader +1

 

Chciałbym zobaczyć czy Ci się uda bo sam mam ochotę zobaczyć Mac OS, a na Vboxie mi nie chce ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to http://wiki.osx86project.org/wiki/index.ph...allation_Guides ? Na torrentach jest chyba obraz do vmware, jak ktoś chce tylko potestować przez jakiś czas to myślę, że Apple się nie obrazi, bo używanie Mac OSa na dłuższą metę na PC i tak nie ma sensu (prawdopodobnie, bo sam nie sprawdzałem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo używanie Mac OSa na dłuższą metę na PC i tak nie ma sensu (prawdopodobnie, bo sam nie sprawdzałem :) ).

A to niby dlaczego? Czym roznia sie nowe maki od zwyklych PC? ;)

 

Od czasu gdy Apple przeszlo na intela jedynym wyroznikiem ich kompow jes MacOS i (poki co - jeszcze) oryginalne wzornictwo, poza tym to dokladnie takie same maszyny (na tych samych bebechach) co Dell-e, HP-ki czy inne Siemensy...

 

Wydawalo mi sie jednak, ze ze wzgledu na pewne niskopoziomowe zabezpieczenia (np. odczyt danych z BIOSu i/lub ROMu kompa) nie da sie zainstalowac oryginalu bezposrednio na pececie a tylko na emulatorze z wgranym oryginalnym Mac-owym biosem (tak przynajmniej to wygladalo w czasach G3 / G4), teraz - skoro mozna bez zadnych dodatkowych zabiegow zainstalowac na Mac-u w zasadzie kazda winde (boot camp) moze zadziala to tez w druga strone? Mam kilka oryginalnych plytek z kilkoma wersjami Leoparda - musze to dla sportu przetestowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da Panowie, bo tak się składa że mam od dawna OSXa na Intelu. Bez żadnych emulatorów, pierdół i na pewno bez HW błogosławionego przez Apple.

Procesor Intel, chipset Intel, grafika nVidia - wszystko.

 

Ale...

 

Moim zdaniem OSX jest beznadziejny! Owszem, zainstalować, popatrzeć ale używać na dłuższą metę? Hehe... OSX jest tak samo przereklamowany jak reszta od Apple. Słyszeliście kiedyś o Apple Distortion Field? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...