Skocz do zawartości

Drukarka Hp Deskjet 840c


marcin87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Założyłem malą sieć składającą się z dwóch komputerów. Przy komputerze z windowsem xp mam zainstalowaną drukarkę. Zainstalowałem ją w (_linuxie_ → Linuksie) ORT (to znaczy on ją sam znalazł) ale drukarka nie drukuje. Nie bardzo wiem co robić. Czy to coś z siiecią czy oprogramowanie drukarki na nic. Nie mogę jej do komputera z fedorą podłączyć bo to laptop. Mam nadzieję że nie nie przeczytam zaraz że od tego jest google, bo już pół dnia szukam i już nie wiem co wpisywać w pole do wyszukiwania . Pomocy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co do tej pory zrobiłeś.

Wg mnie najprostszym sposobem jest uruchomienie jako root system-config-printer wybranie przedostatniej opcji "Windows Printer via SAMBA" i dalej zgodnie ze wskazówkami.

[EDIT]

Aaaa i jeszcze jedno. Może najważniejsze :) Sprawdź czy masz włączony serwis cups

/etc/init.d/cups status

i jeśli wyłączona to "start" zamiast "status", żeby włączyć albo graficznie wyklikać to można → system-config-services jako root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie w ten sposób. Wybrałem Windows Printer via SAMBA. Pokazała się tam nazwa drukarki, wybrałem ją itd. Klikam "Wydrukuj stronę próbną" i koniec. Stan wydruku dokumentu pokazuje "Przetwarzanie", i nic się nie dzieje, potem zmienia się na "Zatrzymana"

 

cupsd (pid 2794) jest uruchomiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...