Skocz do zawartości

Xscreensaver I Blokowanie Ekranu Przyciskiem


Radex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Do tej pory ekran blokowałem za pomocą jednego z klawiszy multimedialnych, które mam na klawiaturze (System->Preferencje->Osobiste->Skróty klawiszowe), natomiast dzisiaj zainstalowałem sobie xscreensaver i przestało to działać. Wiem, że mogę zablokować ekran poprzez xscreensaver-command -lock, ale jak to przypisać do klawisza? Inaczej mówiąc: chcę, żeby po naciśnięciu przycisku na klawiaturze system wywołał xscreensaver-command -lock. Jak to zrobić?

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś Ctrl+Alt+L (Blokada ekranu i wygaszacz)

 

Ten skrót nic nie robi (poza Operą w której coś otwiera) - pewnie był taki na początku, a ja go przedefiniowałem. Chodzi generalnie o to, że blokada ekranu (ta w menu System też) nie działa - prawdopodobnie dlatego, że zainstalowałem xscreensaver i pytało mnie, czy chcę, abym wyłączył tamtego deamona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skrót nic nie robi (poza Operą w której coś otwiera) - pewnie był taki na początku, a ja go przedefiniowałem.

Ten skrót w GNOME jest domyślnie. Nie napisałeś jaki to WM/DE więc stwierdziłem, że GNOME, bo ono jest domyślnie w Fedorze...

 

Nie wiem po co tak kombinujesz, przeciez gnome-screensaver jest ok. Jeśli chodzi Ci o więcej wygaszaczy, to xscreensaver to demon tylko. Jak zainstalujesz wygaszacze to gnome-screensaver też będzie potrafił je uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skrót w GNOME jest domyślnie. Nie napisałeś jaki to WM/DE więc stwierdziłem, że GNOME, bo ono jest domyślnie w Fedorze...

 

Nie wiem po co tak kombinujesz, przeciez gnome-screensaver jest ok. Jeśli chodzi Ci o więcej wygaszaczy, to xscreensaver to demon tylko. Jak zainstalujesz wygaszacze to gnome-screensaver też będzie potrafił je uruchamiać.

 

Ok, w takim razie jak zainstalować wygaszacze z xscreensavera w gnome-screensaverze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...