Skocz do zawartości

Instalacja Feodra 10 64-bit


Orzel93

Rekomendowane odpowiedzi

Przy rozpoczęciu instalacji ( "trwa instalacja prosze czekać") wyskakuje informacja o braku pakietu RPM lub uszkodzeniu nośnika. Nośnik jest sprawny gdyż nagrywałem fedore na kilku różnych i ze wszystkimi jest to samo. W przypadku Fedory 32-bit ten problem nigdy nie zaistniał. Przy konfiguracji pakietów nie wybrałem tylko serwera www. Jak znam was to napiszecie poszukaj w googlach- nie znalazłem. I oczywiście tak mam procesor 64-bitowy( Core 2 Duo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałeś ten sam obraz na kilka różnych płyt? sprawdziłeś sumy samego obrazu?

http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik_F10_%2...O_i_co_dalej.3F

Nagrałem ten sam obraz na kilka płyt

Czytałem o tym, ale w tym momencie nie mam dostępu do fedory, ponieważ po przymusowej reinstalacji visty z płyty ratunkowej, nie dało się zachować boot loadera.

Płyty nagrywałem na windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumę ściągniętego obrazu można sprawdzić również pod Windows. Są takie proste darmowe programy jak np. fsum.exe

 

To że nagrywałeś ten sam obraz na kilka płyt nie ma znaczenia, jeśli obraz sam w sobie był do chrzanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo zawartość tego pliku dla Fedory 10 dla 64-bitowych procesorów to

 

-----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----

Hash: SHA1

 

f1e5ae7db6a1ba227de7294c4112385922388648 *Fedora-10-x86_64-DVD.iso

6cf420f59d6fbdea0465d56a5b471b9b64b3ff1b *Fedora-10-x86_64-disc1.iso

58cca47bde8d7c4a386f4c640b860f6c90318b42 *Fedora-10-x86_64-disc2.iso

06f2d17dfeedc1271bfe0c0fdd0dc6932a4ac78e *Fedora-10-x86_64-disc3.iso

9f7db6d556c6ae0c07bf23b634dc123b02446b91 *Fedora-10-x86_64-disc4.iso

5ca6588463ccedbbaad12812036c284c0fb45af6 *Fedora-10-x86_64-disc5.iso

8371499f3ddc37e153904c1bbf1f8b957126705d *Fedora-10-x86_64-disc6.iso

e52146c9901dc3c58a68a5b5ef2c41baf4f68cf5 *Fedora-10-x86_64-netinst.iso

-----BEGIN PGP SIGNATURE-----

Version: GnuPG v1.4.5 (GNU/Linux)

 

iD8DBQFJJZ/dvyJvzE6/wnMRAukaAJ9si4bQQMy2ZKwggJbhpSPBhxvc1QCgi8Te

h+GYpFeKg4U2Al2zntKtiIA=

=LlnP

-----END PGP SIGNATURE-----

 

Jak widać podany wyżej w przykładzie plik Fedora-10-x86_64-netinst.iso został ściągnięty poprawnie. Jego suma kontrolna równa jest sumie przypisanej temu obrazowi w pliku SHA1SUM (e52146c9901dc3c58a68a5b5ef2c41baf4f68cf5). Możemy więc przystąpić do nagrania obrazu na płytę.

 

to jest cytat z zamieszconego wyżej poradnika jeżeli dobrze rozumiem ma sprawdzić suma z tym zaznaczonym na czerwono za pomocą progamu (fsum nie chodzi na vista więc mam winMd5Sum).

wyskoczyło mi że się różnią.

 

 

Czyli mam obraz do bani??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cytat z zamieszconego wyżej poradnika jeżeli dobrze rozumiem ma sprawdzić suma z tym zaznaczonym na czerwono za pomocą progamu (fsum nie chodzi na vista więc mam winMd5Sum).

wyskoczyło mi że się różnią.

 

 

Czyli mam obraz do bani??

 

 

Dokładnie TAK.

Na początek spróbuj wznowić pobieranie tego pliku, czasami programy potrafią dociągnąć "uszkodzone" kawałki. Jeśli tak się nie uda, musisz pobrać plik od nowa.

 

 

Ale Ty nie sprawdzasz z tym zaznaczonym na czerwono, tylko z plikiem Fedora-10-nazwa-płyty.MDSUM (lub podobny) z miejsca z którego ściągałeś DVD.

 

To na WIKI to tylko przykład, jak należy rozumieć to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(fsum nie chodzi na vista więc mam winMd5Sum).wyskoczyło mi że się różnią.
A czy ten winMD5Sum umie sprawdzać też sumy SHA1 czy tylko MD5? Bo jeśli wyliczyłeś MD5 a z pliku odczytałeś SHA1 to nic dziwnego, że się różnią.

 

"fsum" podałem dlatego, że kiedyś korzystałem i wiem, że wylicza różne sumy m.in SHA1 a czy działa pod Vista... cóż, nie mam tego problemu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sumy kontrolne sa w SHA nie w MD5

 

2. Tak, z tym zaznaczonym na czerwono (skoro twierdzisz, ze pobrales plyte a nie plyty, to musial to byc obraz DVD)

 

3. Bardzo dobry i darmowy program - oblicza chyba wszystkie mozliwe sumy i dziala we wszystkich windach (wiem bo mam, uzywam...) to HashCalc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie sprawdzasz z tym zaznaczonym na czerwono, tylko z plikiem Fedora-10-nazwa-płyty.MDSUM (lub podobny) z miejsca z którego ściągałeś DVD.

Ściągałem z ww.idg.pl a tam nie ma takiego pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik z sumami kontrolnymi obrazow nosnikow dla kazdego wydania jest jeden i tylko jeden, jest to oficjalny zestaw sum podpisany cyfrowo i jest on dostepny na kazdym mirrorze razem z obrazami. Co to za pomysl zeby sciagac obraz z jakiegos amatorskiego serwerka ;)

 

To co jest na Wiki i co zostalo tutaj zacytowane to poprawne sumy kontrolne oficjalnych obrazow, wiec smialo mozesz uzyc ich do sprawdzenia swojego obrazu...

 

 

Jesli nadal nie za bardzo wiesz co zrobic, a Twoj obraz ma inna sume kontrolna SHA - to proponuje taki tok postepowania (zaoszczedzisz sporo czasu i niepotrzebnego sciagania calosci):

 

1. Zainstaluj jakiegos klienta bittorent (jesli jeszcze nie masz)

 

2. Kliknij

* tu http://torrent.fedoraproject.org/torrents/...386-DVD.torrent (F10 DVD wersja 32bit)

* lub tu http://torrent.fedoraproject.org/torrents/..._64-DVD.torrent (F10 DVD wersja 64bit)

 

3. Poczekaj, az klient zacznie pobierac dane (daj mu z 10 minut na utworzenie pustego pliku na dysku i pobranie kawalka...)

 

4. Wylacz bittorenta

 

5. Podmien nowoutworzony (prawie pusty mimo rozmiaru) plik obrazu na ten juz przez Ciebie sciagniety

 

6. Uruchom bittorenta ponownie

 

... tym razem uruchomienie troche potrwa, bo aplikacja sparawdzi poprawnosc tego co juz tam jest, wywali uszkodzone fragmenty i zacznie dociagac tylko to co potrzeba.

 

Po sciagnieciu nie zapomnij sprawdzic sumy SHA ponownie - sa jednak ogromne szanse ze tym razem beda poprawne.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety wiecej nie pomoge - wyglada na to ze klientowi torrenta ktorego uzyles nie spodobal sie ten obraz calkowicie...

 

Jedyne czym moge Cie pocieszyc w tej sytuacji to to, ze obraz sciagniety torrentem bedzie na 99.99% poprawny :)

... to sprawa tak oczywista, ze nikt juz nawet o tym nie wspomina, ale mam nadzieje, ze nie sciagasz obrazu DVD na partycje w formacie fat32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety wiecej nie pomoge - wyglada na to ze klientowi torrenta ktorego uzyles nie spodobal sie ten obraz calkowicie...

 

Jedyne czym moge Cie pocieszyc w tej sytuacji to to, ze obraz sciagniety torrentem bedzie na 99.99% poprawny :)

... to sprawa tak oczywista, ze nikt juz nawet o tym nie wspomina, ale mam nadzieje, ze nie sciagasz obrazu DVD na partycje w formacie fat32?

 

(_ściągnołem_ → ściągnąłem) ORT na ntfs.

 

Teraz SHA1 czy jak tam to było nie ważne ważne że się zgadza.

 

Jutro jeszcze dam znać odnośnie instalacji także prosiłbym o nie zamykanie tematu (przynajmniej do jutra)

 

 

Jeszcze jedno co ciekawe poprzedni obraz nie chciał mi się pobrać przez bit-comet'a ( nie pobierałem z sieci p2p) w przeciwieństwie do innych plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...