Skocz do zawartości

Niemożliwy Boot Z Livecd


luker1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zachwalam ciągle swojej narzeczonej Fedorę i w końcu postanowiłem pokazać jej jak fajnie sprawowałby się

jej laptop pod Fedorą F10.

No więc włożyłem płytkę LiveCD do napędu, zrestartowałem komputer no i zaczęło się uruchamianie z płytki.

Był ten pasek u dołu pokazujący ładowanie systemu, a potem tylko czarny ekran z migającą kreseczką w lewym górnym rogu.

Cholera, myślę sobie, co jest??

Jeszcze raz i wynik ten sam. Więc gdy znowu migała ta kreseczka, to przy pomocy Alt+Ctrl+F2 uruchomiłem tryb tekstowy.

No ale w sumie nie o to mi chodziło. Powiedzcie mi dlaczego nie dało rady odpalić w tym przypadku Fedory z LiveCD

w trybie graficznym. Płytka jest dobra, w sensie nie jest porysowana ani nic takiego bo na innych kompach działa.

A ów laptop, to HP Pavilion , grafika GeForce Go 7xxx, procek AMD Turion 2.0, 3GB RAM i 160 GB dysk twardy z umieszczonym na nim

Vista Recovery.

Z góry dzięki za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No X'y nie wystartowały, ten problem pojawia się przynajmniej kilka razy w miesiącu na forum. Wygeneruj /etc/xorg.conf, np. komendą X -configure i później zmieniaj driver w xorgu. Jest kilka sterowników dla kart nvidii przykładowo nv lub nouveau, wypróbuj różnych. Po zapisaniu zmian, możesz startować gdm (najlepiej jest przełączać się miedzy init 3, a init 5) lub startx. Możesz też zainstalować w fedorę w trybie tekstowym i potem doinstalować sobie stery nvidia z repo fusion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...