Skocz do zawartości

Fedora 10, 11 - Kilka Pytan Nowego Usera


bieszczaders

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich jako, ze to moj pierwszy post na tym forum :)

 

Linuksa jako tako znam, wiekszosc uzytkownikow migruje z dystrybucji user-friendly na Debiany, Slacki czy Gentoo ja zas robie to w druga strone z Debiana przechodze na cos co mniej absorbuje czas administracyjny a jednoczesnie spelnia najwazniejsza funkcje dziala.

We wtorek mamy premiere nowej Fedory no i czekam... Mam jednak kilka pytan.

 

1. Czy instalator fedory obsluguje xfs ?

2. Czy sa problemy z odpaleniem vmware server 2.0 ?

3. Jak ze stabilnoscia, szybkoscia dzialania?

4. Czy instalator fedory umozliwia zdefiniowanie wlasnego zestawu pakietow do zainstalowania?

 

Pytania raczej proste, ale jak sie nie pracowalo nigdy na Fedorce to sie nie wie co w niej siedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być vmware? Bo jak nie to IMO lepiej użyć VirtualBoksa.

Ad 4. Tak, ale tylko instalując z obazu dvd (pełnego), instalując z livecd nie ma takiej możliwości, ale to chyba nie jest wielki problem, bo i tak po instalacji trzeba sprzątać i uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale moze uda sie pociagnac i v2.0 :)
Nie uda się. Pakiet any-any-update nie zadziała. Między wersjami 1.0.4 i 2.0 istnieją dość znaczne różnice w architekturze rozwiązania.

Osobiście (tak jak sugeruje powyżej thof) z powodzeniem przesiadłem się na VirtualBox.

 

A co do pytania 4. jeśli masz wystarczająco stabilne i szybkie łącze, to najlepiej wykonać instalację z minimalnej płytki "netinst", wtedy od razu ciągniesz to co chcesz i w najnowszej wersji. Po instalacji z LiveCD czy DVD - nawet bezpośrednio po wydaniu oficjalnej wersji - trzeba pociągnąć kilkadziesiąt do kilkuset MB aktualizacji. W sumie instalka przez sieć, jeśli robisz na 1 czy 2 komputerach jest najefektywniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiaja sie pierwsze schody ;)

1. Jak zmusic F11 do tego by dzialal flash - mimo ze go instaluje i wszystko przebiega OK to nie moge poogladac nic na youtube :(

2. mp3 i kodeki video - jak to zainstalowac poprawnie na F11 ?

3. Tragiczne czcionki w FF3.5 sa strasznie male i bardzo brzydkie. Same aplikacje maja bardzo ladne czcionki, jednak tekst wewnatrz FF wyglada fatalnie - jakies sugestie?

 

Dzieki za help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...