Skocz do zawartości

Fedora 11 X64, Nvidia Problem Ze Sterownikami


BlackMoses

Rekomendowane odpowiedzi

uname -a
Linux radek-fedora 2.6.29.4-167.fc11.x86_64 #1 SMP Wed May 27 17:27:08 EDT 2009 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

 

Jeżeli chodzi o /var/log/boot.log

Checking for module nvidia.ko: [60G[[0;31mNIEUDANE[0;39m]


nvidia.ko for kernel 2.6.29.4-167.fc11.x86_64 was not found.[60G[[0;33mOSTRZEŻENIE[0;39m]


The nvidia driver will not be enabled until one is found.[60G[[0;33mOSTRZEŻENIE[0;39m]

 

Próbowałem już wcześniej zmienić ten wpis w xorg.conf na nvidia... za każdym razem system wraca do vesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest ale dziwne, że w poradniku ktoś daje rozwiązania które nie działają :)
Dziwne jest raczej, że tylko u Ciebie nie działa ;)

Możesz napisać, która część poradnika Ci nie działa, bo jeśli prawdą jest to co mówisz, to wypadałoby poprawić.

 

[EDIT]

@Radoslaus zacznij od aktualizacji całego systemu - działasz na starym jądrze, do którego może nie być już paczek w repo

 

[EDIT2]

Na [pewno nie ma paczek do jądra 2.6.29.4-167 bo pojawiły się już 2 nowsze wersje, czyli 3. od końca poszła do kosza ;)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o /var/log/boot.log
Widzisz, że nieudane tzn. że nie masz odpowiedniego modułu. Spróbuj wygenerować, w terminalu wpisz akmod-cośtam (nie używam tego i dokładnie nie pamiętam jak to leciało).

EDIT: Nom i właśnie przerzuć się na nowszy kernel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Panowie wybaczcie moją ignorancje jeżeli chodzi o Fedore, ale.. mam włączone takie repozytoria:...

 

Fedora 11

Fedora 11 Updates

RPM Fusion Free

RPM Fusion Free Updates

RPM Fusion Nonfree

RPM Fusion Nonfree Updates

 

 

... i system jest w pełni zaaktualizowany :rolleyes:

Po włączenie Fedora Rawhide też kernel nie jest aktualizowany. Skąd macie nowsze jądro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oto chodziło. Już działa. :D

Rzecz w tym, że tego nowego kernela nie miałem w grubie. Mam Fedore (póki co) na dysku USB i ręcznie dodawałem ją do gruba znajdującego się na dysku w komputerze. Przeoczyłem aktualizację kernela i stąd problem.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem normalnie na zewnętrzym dysku na USB z LiveCD. Poprostu nie instalowałem GRUBa bo mam w komputerze jeszcze OpenSuse 11.2 Alpha i aktualne Ubuntu, a Fedora wcześniej jakoś ignorowała ich istnienie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...