Skocz do zawartości

Diablo 2 I Wine


Tamaoustr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją diablo 2 przez wine, otórz gdy wkładam płytkę i z konsoli uruchamiam install.exe zamiast pokazać mi się menu wyboru pokazuje mi się okienko żeby włożyć płytkę install która już jest w napędzie ! Moje wersja fedory to 11 x86_64 i najnowszy wine. Czy może ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sposób, że tworzę obrazy iso wszystkich płyt, które są wymagane do gry, dzięki czemu levele, czy filmy ładują się bardzo szybko. Jest to trochę roboty, ale jeśli bardzo chcesz pograć w Diablo, to powinieneś spróbować.

 

Najpierw wkładam płytkę z grą do szufladki i nie włączam jeszcze instalatora. Jeśli masz Gnoma, to użyj Brasero, a jeśli KDE, to k3b i otwórz obrazy ISO (to bardzo ważne - ISO, a nie innego typu) każdej płyty i umieść te obrazy w katalogu ~/.wine/iso, tak dla wygody.

 

Teraz je trzeba zamontować. Osobiście unikam grzebania w pliku /etc/fstab, odstraszają mnie te nowe opcje i UUID. Ale zawsze można posłużyć się /etc/rc.d/rc.local - otwórz ten plik jako root, bo tylko ten użytkownik może zapisywać zmiany.

 

Dopisz (a najlepiej wklej) tam takie linijki:

mount /home/użytkownik/.wine/iso/diablo1.iso /mnt/diablo1 -t iso9660 -o loop
mount /home/użytkownik/.wine/iso/diablo2.iso /mnt/diablo2 -t iso9660 -o loop
mount /home/użytkownik/.wine/iso/diablo3.iso /mnt/diablo3 -t iso9660 -o loop
mount /home/użytkownik/.wine/iso/diablo4.iso /mnt/diablo4 -t iso9660 -o loop
mount /home/użytkownik/.wine/iso/diablo5.iso /mnt/diablo5 -t iso9660 -o loop

o ile pamiętam Diablo 2 był na 4 płytach + dodatek. Załóżmy, że na pięciu. Słowo użytkownik musisz oczywiście zmienić, nazwy plików iso również.

 

Teraz trzeba utworzyć katalogi do punktów montowania, to łatwe:

mkdir /mnt/diablo1 /mnt/diablo2 /mnt/diablo3 /mnt/diablo4 /mnt/diablo5

 

Ostatnia rzecz to konfiguracja Wine - uruchom program winecfg i w zakładce Dyski kliknij przycisk Dodaj i powpisuj kolejno /mnt/diablo1, mnt/diablo2, itd...

 

Możesz wklepać polecenia z pliku rc.local, albo jeszcze raz włączyć komputer.

 

To, co opisałem, jest mniej więcej tym samym co robi Alcohol52 w Windowsie i warto się chwilę pomęczyć. Zapomniałem, czy Diablo 2 wymaga w takiej sytuacji cracka nocd, ale mam nadzieję, że nie. Powodzenia i daj znać jak coś nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją diablo 2 przez wine, otórz gdy wkładam płytkę i z konsoli uruchamiam install.exe zamiast pokazać mi się menu wyboru pokazuje mi się okienko żeby włożyć płytkę install która już jest w napędzie ! Moje wersja fedory to 11 x86_64 i najnowszy wine. Czy może ktoś pomóc ?

 

Kup oryginalną wersję gry.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak (oczywiście z orginału) a miałem taki sam komunikat jak ty. Potworzyłem sobie katalogi na pulpicie tak jak nazywają się poszczególne płyty czyli "PLAYDISC, EXPANSION, CINEMATICS i jeszcze jedna ale już nie pamiętam tej nazwy). Zachowaj orginalną pisownię tak jak jest etykieta płyty. Skopiuj wszystko jak leci z każdej płyty do odpowiednich katalogów. Następnie odpal winecfg, wejdź w zakładkę "Dyski" i dodaj wcześniej utworzone katalogi do listy dysków. Przy instalacji odpal plik install.exe ze skopiowanego katalogu pierwszej płyty. Nie będzie żadnego monitu o zmianie płyty i takiego tam innego biadolenia. U mnie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po 1 kup orginalne diablo.

Po 2 zamiast nagrywac wine zrob obraz alkoholem 120% i nagraj

 

 

Pzdr Lakoo

 

 

 

 

 

 

 

SORKA ZA BLEDY ORTOGRAFICZNE JEZELI JE ZROBILEM

 

Tutaj piszesz o tym by gra była oryginalna a w innym poście szukasz pirackich serwerów Warcraft3. Zdecyduj się kolego. Tamten temat usunąłem ze względu na złamanie regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Problemy z Diablo II ? No bez żartów :) Zrozumiałbym Diablo I...

Włóż płytkę z Instalacją

Kiedy się zamontuje odmontuj ją ale nie wysuwaj

Utwórz w katalogu /media katalog np. DiabloII (spod root w konsoli przez mkdir)

Zamontuj w nim płytkę (bodaj... mount /dev/sr0 /media/DiabloII)

Odpal nie install.exe tylko setup.exe, który to powinien tam być

przy zmienianiu płytek postępuj tak samo, montuj je w ten sam katalog bo inaczej Wine może nie wykryć płyt i będzie kapota

Korzystaj z gry i wkop Baalowi ode mnie :)

Przez to wszystko zachciało mi się grać... nurrr gdzie moje płytki się podziały niech mi ktoś powie...może schowałem bo nie korzystałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...