Skocz do zawartości

Problem Z Wifi Intel 4665 Agn


boomerx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu mówię że jestem początkującym użytkownikiem Linuksa. Aktualnie mam zainstalowana Fedore 9. Problem jaki mam to połączenie sieci bezprzewodowej z karta ntel 4965 AGN. O ile na XP sieć jest wykrywana i ładnie się łączy, na Fedorze w ogóle nie widac tej sieci. Wykrywanych jest kilka innych a moja jest niewidoczna, Nie wiem czy to wina sterowników, konfiguracji.

Jestem jeszcze troche zagubiony w tym systemie dlatego proszę o pomoc. Od czego zacząc ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz teraz żadnego połączenia internetowego to ściągnij ręcznie http://ftp.tu-chemnitz.de/pub/linux/fedora...fc11.noarch.rpm i doinstaluj taki pakiet (polecenie rpm -ivh iwl* ). Później załaduj moduł modprobe iwl4965 (wszystko jako root) poczekaj chwilę i resztą powinien zająć się NetworkManager.

Zacznij od przeglądnięcia wiki http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam połączenie na kablu i z tym nie mam najmniejszego problemu. sciagajac to co umiesciles pod linkiem przy probie instalacji dostalem taki oto komunikat :

 

BŁĄD rpm_check_debug i rozwiązywania zależności:

rpmlib(FileDigests) is needed by iwl4965-firmware-228.61.2.24-1.fc11.noarch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisując podany kod :

 

su -
yum install iwl4965

 

dostalem taka informacje :

"Wczytane wtyczki: refresh-packagekit

Ustawianie procesu instalacji

Analizowanie parametrów instalacji pakietów

Nie ma pakietu iwl4965.

Nie ma niczego do zrobienia"

 

nie wiem skad ten komunikat ? moze jednak mam juz to zainstalowane ?

potem w konsoli wklepalem :

modprobe iwl4965

 

Nie dostalem po tym zadnego komunikatu. A z wifi dalej to samo - widzie jakies inne sieci - ale tej moje nie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklepane zostaly do konsoli wszystkie rzeczy podane przez Was. Ale problem nadal wystepuje - nie widac mojej sieci, nie wiem jaka moze byc przyczyna. Zrobilem nawet upgrade do 10 wydania, pozniej jeszcze bedzie 11 ;)

 

Moze macie jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak ? jak sprawdzic czy faktycznie ta karta dziala ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze macie jeszcze jakies pomysly co moze byc nie tak ? jak sprawdzic czy faktycznie ta karta dziala ?
Musi działać. Nie lubię pisać takich poradników krok po kroku, ale skoro tak ciężko idzie. Ładujesz moduł modprobe iwl4965 , sprawdzasz czy poprawnie załadowało lsmod | grep iwl4965 (możesz też zerknąć do dmesg | tail czy nie ma jakiś errorów). Potem stawiasz interfejs ifup wlan0 i sprawdzasz czy jest widoczny w ifconfig . Na końcu szukasz sieci poleceniem iwlist wlan0 scan . Jak znajdzie to prawym przyciskiem na ikonkę NM koło zegarka i wybierze Enable wireless (lub coś w tym stylu). Jak masz czysty system to lepiej jest ściągnąć sobie F11 i zainstalować od nowa, szkoda czasu na upgrade, bo zawsze mogą pojawić się jakieś konflikty w pakietach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze jedno pytanie - dlaczego po kazdym logowaniu do systemu siec wifi wola o klucz chociaz juz raz byl podany i powinien byc zapamietany - co wiecej wchodzac w opcje Modyfikuj połączenia - > Bezprzewodowe -> Edit w Zabezpieczeniach wygenerowane mam jakis inny klucz. Zabezpieczenie to WPA WPA2 Personal, wpisujac tam moj klucz zmiana nies jest zapisywana gdyz wchodzac w te ustawienia ponownie jest tam podany znowu inny klucz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...