Skocz do zawartości

Problem Z Fedorą 10 Brak środowiska Graficznego


buckwina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio wkurzony windowsem postanowiłem się przesiąść na (_linuxa_ → Linuksa) ORT i mój wybór padł na fedore po zainstalowaniu jej według instrukcji zamieszczonych w gazecie przystąpiłem do pracy wszystko chodziła sprawnie do czasu kiedy musiałem wyjść z domu i wyłączyć komputer po ponownym jego włączeniu pojawił się normalny pasek ładowania a następnie zamiast okna logowania jakiś (na oko laika) błąd pomyślałem ze popełniłem jakiś błąd przy instalacji i przeinstalowałem fedore ale znów to samo więc postanowiłem ze coś pokombinuje i zacząłem wciskać różne klawisze i po wciśnięciu ALT+F3 pojawia się coś jakby terminal tylko ze nie działają tam żadne komendy mogę pisać co chce jak w dowolnym edytorze tekstowym i tu koniec tego co mogę zrobić proszę was o pomoc ponieważ mniemam teraz żadnego systemu a przyznam ze na fedorze pracuje mi się lepiej niż na XP pro

 

a oto o wygląd błędu i terminala:

 

bbd0c3a26b9f5d7am.jpg

 

e91171fb1b85a711m.jpg

 

po wciśnięciu przycisku POWER pojawia mi się takie okno:

 

cec86bf3f8d7936bm.jpg

 

i nie mogę nic tam wpisywać

 

Bardzo proszę o pomoc

 

PS. szukałem w Google ale bez rezultatów (nie wiem co wpisać)

 

z góry dziękuje za pomoc :unsure:

 

jakbym napisał ten temat w nieodpowiednim temacie to proszę adminów o przeniesienie do odpowiedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeinstalowałeś i nic to nie daje to może to być

a) uszkodzona pamięć / płyta główna

B) wina włączonego / wyłączonego acpi w biosie

c) wina włączonego / wyłączonego apic w biosie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przeedytuj swój post i wpisz poprawne odnośniki do zdjęć, bo w tej chwili wszystkie prowadzą do fotosik.pl zamiast do Twoich zrzutów ekranowych a na tych miniaturkach to niewiele widać.

 

odnośniki edytowałem :D

 

 

Jeśli przeinstalowałeś i nic to nie daje to może to być

a) uszkodzona pamięć / płyta główna

B) wina włączonego / wyłączonego acpi w biosie

c) wina włączonego / wyłączonego apic w biosie

 

co to jest to acpi i apic :?: i gdzie je znajdę w jakiej zakładce :?: (moja płyta ASUS M2N-E :lammer: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze byc wina ramu, mam taka sama plyte i nie musialem nic wylaczac. no chyba ze... masz starego biosa. najnowszy to 1701 mozna pobrac na stronie asusa...

acpi - odpowiada za energooszczednosc sprzetu + takie bajery jak suspend i hibernate

apic - rozszerzenie kontrolera przerwan (standardowo jest 15 z apic chyba 22 ale nie pamietam juz dokladnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze byc wina ramu, mam taka sama plyte i nie musialem nic wylaczac. no chyba ze... masz starego biosa. najnowszy to 1701 mozna pobrac na stronie asusa...

acpi - odpowiada za energooszczednosc sprzetu + takie bajery jak suspend i hibernate

apic - rozszerzenie kontrolera przerwan (standardowo jest 15 z apic chyba 22 ale nie pamietam juz dokladnie)

 

aha czyli czeka mnie wymiana ramu na inny ... tylko ciekawi mnie dlaczego zaraz po instalacji się uruchomiła a później już nie

 

EDIT:

 

szukając w biosie tych acpi apic włączyłem fedore i zastałem jakby terminal bez oprawy graficznej zalogowałem się na konto a następnie do roota czy to coś pomoże w mojej sprawie?? (nie wyłączałem kompa)

 

tak wygląda ten terminal:

 

729b5cff95c89657m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...