Skocz do zawartości

Problem Z Fedorą 10 Brak środowiska Graficznego


buckwina

Rekomendowane odpowiedzi

w /boot/grub/grub.conf na koncu wiersza kernel. ech poczytaj coś wpierw...

 

próbowałem coś się uczyć ale nie mogę znaleźć żadnego konkretnego poradnika

 

z tego co rozumiem mam edytować edytorem tekstowym plik grub.conf czy to się robi z poziomu terminalu :D :?: :?:

 

PS.zostawiam na noc fedorę 11 mój wujek informatyk powiedział mi ze mam za dobrą grafikę(redeon 9600gt) i ze fedora 10 jej nie obsługuje może i jest w tym trochę racji ponieważ nie mogłem zainstalować sterowników do mojej grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.zostawiam na noc fedorę 11 mój wujek informatyk powiedział mi ze mam za dobrą grafikę(redeon 9600gt) i ze fedora 10 jej nie obsługuje może i jest w tym trochę racji ponieważ nie mogłem zainstalować sterowników do mojej grafiki
Co to za karta 9600gt? Ja myślałem, że taki model produkuje nvidia. Posłuchaj wujka specjalistę informatyka on na pewno wie lepiej jaki system jest dla Ciebie najlepszy i zapewne jest to windows.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zaczyna sie robic a'la osla laczka i proponuje go tam przeniesc, bo niektorzy cos maja talent jesli chodzi o podnoszenie cisnienia ;)

 

oj czlowieku

 

su -
gedit /boot/grub/grub.conf

 

jak nie masz gedit to albo uzyj jakiegos innego albo go sobie zainstaluj

 

yum -y install gedit

 

 

i dopisujesz parametry w linii kernel (na koncu):

kernel .............. rhgb quiet vga=0x318 noapic acpi=off

najlpierw wylacz noapic jak to nie zadziala to acpi

 

jesli nie jestes w stanie wystartowac to wystarczy w grubie (nawet mnie nie pytaj co to) nacisnac [tab] na jakims kernelu z ktorego startujesz, najechac na lijnie kernel - dalej juz prosto klawiszologie masz opisana na ekranie

 

sterowniki - wybacz to juz jest w poradniku

 

przykto to mowic ale nie wykazales sie zadna inicjatywa, skoro pisze zeby wyedytowac plik to chyba pytanie czy musze go edytowac spod trybu txt jest glupie i bez sensu. apropos ostatniej czesci - potrzebny Ci jest tylko dzialajacy mozg i troche motywacji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem coś się uczyć ale nie mogę znaleźć żadnego konkretnego poradnika
Co do GRUB i podstawowej wiedzy nt. parametrów jądra, to się chyba nie naszukałeś? <_< Tu powyżej jest link o nazwie "WIKI". Dlaczego myślę, że tam nie zajrzałeś? → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Plik_.2Fbo..._-_typowe_opcje

 

[...] mam edytować edytorem tekstowym plik grub.conf czy to się robi z poziomu terminalu :D :?: :?:
Korzystanie z edytora tekstu nie wyklucza użycia terminala (mcedit, nano)

 

Off topic

[...]wujek informatyk powiedział mi ze mam za dobrą grafikę(redeon 9600gt)
Grafika jak grafika, ale informatyk z wujka to chyba nie najlepszy :lol:

 

[...] i ze fedora 10 jej nie obsługuje może i jest w tym trochę racji ponieważ nie mogłem zainstalować sterowników do mojej grafiki
No jak próbowałeś instalować sterowniki ATI do karty Nvidia to nic dziwnego. A nawet jeśli to Radeon, to akurat pod F10 spokojnie działałem na karcie tej firmy (może nie takiej "za dobrej" ;) ale jednak ati).

 

Wątek faktycznie przenoszę na "łączkę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok thx teraz próbuje z fedorą 11 ale jak nie pójdzie to zostanę przy 10 sorki ze jestem taki niechętny do czytania ale nie mam zbytnio czasu robię porządki na działce

 

EDIT:

o kur... ale wtopa to jest geforce 9600gt pomyliłem się bo składałem koledze kompa z radeonem :D

 

a tak nawiasem fedora 11 tez nie działa po załadowaniu systemu jedyne co widzę to kursor już tracę cierpliwość do Linuksa chyba się przeproszę z winem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]już tracę cierpliwość [...]
Jeśli chcesz ogarnąć problemy związane z nowym dla Ciebie systemem operacyjnym, to raczej nie zrobisz tego w przerwie pielenia rabatek ;)

 

Masz 2 wyjścia:

1.poświęcić trochę czasu, choćby na przejrzenie tego forum (problemy z grafiką zarówno ati jak i nvidia zostały szeroko omówione)

2.zakupić sprzęt, który bez problemów będzie współpracował z linuksem.

 

Jest oczywiście 3. wyjście, ale znowu mi ktoś zarzuci propagowanie "jedynie słusznej" opcji systemowej, więc się powstrzymam :)

 

Osobiście nie mam problemów, zakupiona za 40 pln stara nvidia PCX5750 :lol: działa wspaniale, kolory piękne, rozpiętość barw wystarczająca jak dla mnie, akceleracja obecna, TV działa, filmy dowolnego formatu odtwarzają się płynnie do tego muzyczka gra (nawet na PA)... Czasami mam wrażenie, że jestem jedynym na tym forum posiadaczem bezproblemowego sprzętu. To miła świadomość w piątkowe popołudnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak pisze z fedory 11 live udalo mi sie wszystko poustawiac ale zostala ta felerna grafika :D postaram sie przejzec forum i poszukac inspiracji :D

 

az boje sie kliknac opcje instaluj (niechce stracic wszystkiego)

 

ps. przepraszam za bledy ale nie mam polskich znakow

 

EDIT:

 

2.zakupić sprzęt, który bez problemów będzie współpracował z linuksem.

 

hmm...

czy to troche nie za duze poswiecenie ?? mi sie wydaje ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc tak zainstalowałem fedore 11 i wszystko śmiga jak nalezy grafika sie zainstalowała fedora normalnie sie ładuje nie ma zadnych problemów

 

CZyli jednak wójek inforamtyk-zakała miał racje co do obsługi grafiki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...