Skocz do zawartości

Kilka Pytań I Wątpliwości


dolin2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem posiadaczem polskiej produkcji netbooka aristo pico 840 opartego na komponentach via (min. karta grafiki VIA Chrome9 HC3 IGP). Miałem już na nim ubuntu, jednak nie za bardzo się sprawdziło - 8.04 co prawda działało, ale X-y uruchamiały się za pomocą framebuffera (800x600, nawet filmy potrafiły ciąć), sterownik UniChrome nie poradził sobie z kartą, nie mogłem zmienić jasności, nie działało również WiFi. Z instalacją 8.10 nie poradziłem sobie wcale, 9.04 co prawda zainstalował kartę WiFi realteka, można było zmienić jasność, jednak w ogóle nie uruchamiał X-ów, tzn uruchamiał ale nic nie dało się zobaczyć, obraz jakby przesunięty i podzielony, praktycznie nic nie dało się zobaczyć.

 

I pytanko takie, czy fedora to dla mnie dobra dystrybucja? Bo ze sterownikami w ubuntu nie mogłem sobie poradzić, na forum też nie zdołali mi pomóc..

ściągam 11tkę i będę próbował, ale mam nie za dobre przeczucie.

 

Nawet jeśli działała by w tym framebufferze to byłoby dobrze, byle działał wlan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ze sterownikami w ubuntu nie mogłem sobie poradzić, na forum też nie zdołali mi pomóc..
Sterowniki ogólnie są takie same, nieważne czy fedora czy ubuntu. Do tego są tak samo złe, niby VIA otworzyła dokumentację, ale nie przekłada się to na jakość sterowników. Jest to na tyle nietypowy sprzęt, że po instalacji nie spodziewaj się, że wszystko będzie działać. Będziesz musiał trochę nad tym posiedzieć, jak pokażesz lspci i napiszesz co nie działa to będziemy myśleć. Jeśli Twoja wiedza nt. linuksa jest marna to nie oczekiwałbym cudów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...