Skocz do zawartości

Quakelive


Plu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko trzeba wyłączyć pulseaudio (/etc/asound.conf) i ustawić selinuksa na permission lub disable. Gram właściwie od linuksowej premiery, poprawiony q3, ekstra gra :) Z mapkami trzeba przygotować się na ściągnięcie około 300MB danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w porównaniu do tradycyjnego Q3
Właściwie to jest q3 po liftingu :) Trochę ładniej wygląda, silnik jest chyba zoptymalizowany, ale grywalność jest identyczna jak w q3. Respawn jest chyba też poprawiony, bo rzadko się irytuję ;) Do tego fajne statystyki na stronce, łatwe i wygodne wyszukiwanie serwerów, trochę nowych fajnych mapek+najlepsze stare i to wszystko składa się na jednego z najlepszych fpsów w historii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakomentuj (#) linię "/etc/alsa/pulse-default.conf" w pliku /etc/asound.conf to powinno rozwiązać problem dźwięku. Chociaż u mnie haczenie się dźwięku nie miało żadnego wpływu na wydajność gry... Jaką masz kartę i jakiego sterownika używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakomentuj (#) linię "/etc/alsa/pulse-default.conf" w pliku /etc/asound.conf to powinno rozwiązać problem dźwięku. Chociaż u mnie haczenie się dźwięku nie miało żadnego wpływu na wydajność gry... Jaką masz kartę i jakiego sterownika używasz?

Plik asound.conf.

#
# Place your global alsa-lib configuration here...
#

@hooks [
{
	func load
	files [
#			"/etc/alsa/pulse-default.conf"
	]
	errors false
}
]

Mam kartę graficzną g-force 5500 fx, korzystając z poradnika dodałem do repo RPMfusion i zainstalowałem yum install kmod-nvidia-173xx.

[root@localhost ~]# rpm -qa | grep kmod-nvidia-173xx
kmod-nvidia-173xx-2.6.29.6-217.2.16.fc11.i586-173.14.18-2.fc11.17.i586
kmod-nvidia-173xx-173.14.18-2.fc11.17.i586
kmod-nvidia-173xx-2.6.29.4-167.fc11.i586-173.14.18-2.fc11.9.i586

Chyba coś tutaj nagrzebałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polecenie glxinfo | grep 'direct rendering' zwróci yes i wynik z glxgears jest większy niż 1000-1500 to powinno być ok. Grasz na pełnym ekranie? Bo z tego co czytałem to mogą występować jakieś problemy z wydajnością, jeśli gra się w oknie, ale sam nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost ~]# glxinfo | grep 'direct rendering' 
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)

Rozumiem, że źle zainstalowałem sterowniki.

Tak jak widać, temat sterowników nvidii pojawia się kilka razy w tygodniu, wystarczy przejrzeć wątki z ostatniego miesiąca, a na pewno znajdziesz rozwiązanie. Warto zajrzeć do loga xorga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Poczytałem trochę na forum widocznie za mało :rolleyes: . Od instalowałem sterowniki zainstalowałem tym razem

yum install kmod-nvidia

Wprowadziłem polecenie nvidia-xconfig.

Następnie zrestartowałem system i podczas uruchomienia. Dostaje czarny ekran i migoczący kursor w lewym górnym rogu.

(wybaczcie, mi że znowu przerabiany jest temat sterowników nvidia do karty graficznej na tym forum no ale trudno).

Jak mogę wrócić do pulpitu graficznego czy skorzystać z płyty instalacyjnej, i zrobić resqu, czy jest jakieś inne prostrze wyjście z tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i to był Twój błąd. Problem wystepował i został rozwiązany przez usunięcie xorg.conf. Po restarcie sam się wygeneruje i powinno już być dobrze

Wyłączyłem komputer/włączyłem komputer, nadal to samo :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...