Skocz do zawartości

Quakelive


Plu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie poradziłem sobie, aż się zdenerwowałem i zainstalowałem sobie Ubuntu, oczywiście w Ubuntu są te same problemiki co w Fedorce :). Właśnie się zastanawiam, która dystrybucja mi bardziej odpowiada.

Ps. Wiem, że instalacja karty graficznej to coś banalnego tylko trzeba to raz zrobić poprawnie i będzie ok.

Rozumiem, że dla G-Force FX 5500 według poradnika wiki:

http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jak_zainstalowa.C4.87_sterowniki_do_karty_graficznej.3F ://http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik..._graficznej.3F

mam zainstalować:

yum install kmod-nvidia-173xx

następnie sprawdzam, czy mam "direct rendering"(nie wiem co to tak do końca jest :unsure: ):

glxinfo | grep 'direct rendering'

dostaje komunikat "no" , próbuje uruchomić program do zarządzania sterownikami z paska, dostaje komunikat, już nie pamiętam jaki ponieważ mam w tej chili inny system zainstalowany.

I nie wiem co mam zrobić dalej :( .

Ps. We wcześniejszych wersjach fedory 7,8 nie miałem takich problemów z instalacją "yum" wszystko instalował uruchamiałem ponownie system, podczas uruchomienia systemu pojawiało się logo NVIDIA i było wszystko ok :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji wylogowujesz się z X'ów i tworzysz xorg.conf poleceniem X -configure , następnie przenosisz plik do folderu /etc/X11 i edytujesz go, zmieniając w Section "Device", Driver na "nvidia" i restartujesz kompa. Jeśli dalej będzie problem to wklej zawartość pliku /var/log/Xorg.0.log . W razie czego zmień Driver na "nv".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji wylogowujesz się z X'ów i tworzysz xorg.conf poleceniem X -configure , następnie przenosisz plik do folderu /etc/X11 i edytujesz go, zmieniając w Section "Device", Driver na "nvidia" i restartujesz kompa. Jeśli dalej będzie problem to wklej zawartość pliku /var/log/Xorg.0.log . W razie czego zmień Driver na "nv".

Ok zainstalowałem od nowa system, następnie po dodaniu repo Rpmfusion, i aktualizacji systemu przeszedłem do instalacji karty graficznej :rolleyes: . Zainstalowałem jak po wyżej sterowniki następnie jako root:

init 3

W dalszej kolejności wprowadziłem

X -configure

Skopiowałem zawartość pliku /root/xorg.conf.new do /etc/X11/xorg.conf, uruchomiłem ponownie komputer wprowadziłem:

glxinfo | grep 'direct rendering'

dostałem komunikat "no...", więc sprawdziłem jak wygląda plik /etc/X11/xorg.conf tam zauważyłem, że brak w Section "Device", wpisu nvidia więc go dodałem do driver uruchomiłem ponownie i podczas ładowania systemu kiedy kończy się animacja paska przeskakuje następny ekran i w lewym górnym rogu ekranu widzę o to taki tekst:

"eth0:MediaLinkOn 100mbps full-duplex". Nie wiem co dalej, instaluje od nowa Fedorę liczę na wsparcie :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już powinienem sobie odpuścić, bo nawet nie wkleiłeś /var/log/Xorg.0.log , o którym pisałem wcześniej... Ale ok ostatni raz, wklej tu zawartość plików /var/log/boot.log , /var/log/Xorg.0.log i /etc/X11/xorg.conf .

Jak chcesz to sobie odpuść nie zależy mi tak bardzo na tym, powiedz mi jeszcze tylko w którym momencie mam ci pokazać te logi?

1. Od razu po instalacji sterownika nvidia?

2. Po instalacji sterownika, wylogowania z X-ów i wprowadzenia komendy X -configure?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapkami trzeba przygotować się na ściągnięcie około 300MB danych.

W szkole to nie zda egzaminu, zanim się tam cokolwiek ściągnie... musimy pozostać przy OpenArena niestety, w domu mogę to wypróbować ale to zapewne działa na bazie Flash więc podziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mogę to wypróbować ale to zapewne działa na bazie Flash więc podziękuję :)
No co ty, strona to javascript+plugin do ff, a gra to już osobna aplikacja. Trudno to nazwać w ogóle grą przeglądarkową, bo mi to wygląda na natywną aplikację odpalaną pod systemem coś jak q3. Btw. możesz ściągnąć w domu i skopiować pliki na jakiegoś pendrive. Wszystkie pliki trafiają do ~/.quakelive.

EDIT: A zapomniałem wspomnieć OpenArena w wersji przeglądarkowej http://arenalive.zexos.org/ jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli nie ma w tym Flash to czemu nie, skoro kopiowanie pliczków na Pendrive/Kartę też ma działać...

Nawet OpenArena w wersji Live? Nieno jak zrobią Dooma albo Diablo to powiem, że koniec świata bliski :)

Póki co muszę naprawić net na Linusiu potem się pomyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok działa.

[root@localhost ~]# glxinfo | grep 'direct rendering'
direct rendering: Yes

Mój błąd polegał na złym wyborze pakietów instalacyjnych dla mojego jądra ponieważ mój kernel jest w wersji:

[root@localhost ~]# uname -r
2.6.30.5-43.fc11.i686.PAE

natomiast po wprowadzeniu

yum install kmod-nvidia-173xx

wybierało mi " kmod-nvidia-173xx-2.6.30.5-43.fc11.i586"

Instalowanie:
kmod-nvidia-173xx    i586   173.14.20-1.fc11.1 rpmfusion-nonfree-updates  27 k
Instalowanie, aby rozwiązać zależności:
kernel               i586   2.6.30.5-43.fc11   updates                    21 M
kmod-nvidia-173xx-2.6.30.5-43.fc11.i586
                     i586   173.14.20-1.fc11.1 rpmfusion-nonfree-updates 2.5 M
livna-config-display noarch 0.0.23-1.fc11      rpmfusion-nonfree          67 k
rhpxl                i586   1.12-2.fc11        fedora                     96 k
system-config-display
                     noarch 1.1.3-2.fc11       fedora                    196 k
xorg-x11-drv-nvidia-173xx
                     i586   173.14.20-1.fc11   rpmfusion-nonfree-updates 3.0 M
xorg-x11-drv-nvidia-173xx-libs
                     i586   173.14.20-1.fc11   rpmfusion-nonfree-updates 5.5 M

Sory za zawracanie głowy ten temat przewija się cały czas :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Żeby dźwięk był w miarę normalny nie trzeba od razu wywalać PA. Gdzieś tam na ich forum są podane polecenia, które powinny poprawić dźwięk. Jak wcześniej dźwięk był pierdzący i nic nie dało się zrozumieć to teraz jest praktycznie bez zacięć (nie jest tak samo jak na windowsie gdzie jest idealny, ale nie przeszkadza w grze). Na fedorze udało mi się tylko uruchomić w oknie co i tak jest sukcesem ze względu na znakomite sterowniki do radeona.

 

Może i niewiele zmian jest w stosunku do openareny, ale warto zagrać choćby dla tych statystyk i systemu dobierania poziomu trudności. Nagrody za różne rzeczy są najlepsze z tego wszystkiego. Żeby dobieranie poziomu trudności działało dobrze trzeba rozegrać trochę meczów. Mam już lekko ponad 100 w ctf i działa to bardzo dobrze.

 

Jakby kogoś to interesowało to mój nick to rafalzaq (a to niespodzianka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, ponownie:) zainstalowałem Fedorke 12 wszystko ok tylko dźwięk mi trzaska(chodzi oczywiście o QuakeLive).

Usunąłem pulsaudio

yum remove pulsaudio

Oraz

#
# Place your global alsa-lib configuration here...
#

@hooks [
{
func load
files [
# "/etc/alsa/pulse-default.conf"
]
errors false
}
]

Jednak nadal mam problem z dźwiękiem, na Fedorce 11 nie było tego kłopotu.

[EDIT]

Kurcze nie wiem dlaczego ale działa poprawnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...