Skocz do zawartości

Bezpieczeństwo Systemu - Podstawy- Gdzie I Czego Szukać?


Matush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

przeszukałem już trochę stronek na google które dotyczą bezpieczeństwa Linuksa oraz bezpieczeństwa Linuksa w sieci, jednakże są to tylko powierzchowne podstawowe informacje. Gdzie mogę znaleźć informacje(artykuły,stronki,książki) w pełnym zakresie traktujące o bezpieczeństwie systemu oraz bezpieczeństwie tego systemu w sieci??

Byłbym wdzięczny za pomoc i za wyrozumiałość;)

pozdrawiam serdecznie,

Matush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiazki to oczywiscie w Polsce tylko helion.pl, stron jest tyle cowpisow na tym forum ;) .

Zawsze przecież można posiłkować się na temat pewnych usług z rożnych dystrybucji. Wiele dystrybucji jest wybieranych jako bazowe nowych, więc te strony tez będą pomocne. Panie ocean mozliwości tylko jesden problem to mozg i chęci. Tego nie można się nauczyć to się otzrymuje od natury, Boga jak kto sobie tam powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i za pomoc:)Było to bardzo przydatne:)Multics,faktycznie łamana,to już wolę w oryginale.Pytałem się o polski odpowiednik bo czasem są problemy ze zrozumieniem żargonowego technicznego języka angielskiego.

Hello_worldwiem że jest dużo możliwości ale chciał bym mieć punkt zaczepienia od którego można zwyczajnie zacząć, w myśl zasady od zera do bohatera. Nie uwierzę w to że przy pierwszym kontakcie z tym systemem każdy miał już pojęcie jak zabezpieczyć Gruba czy coś innego w systemie.Proszę o wyrozumiałość. Chęci są i to duże ale brak mi pojęcia jak to ugryźć - odpowiednich materiałów ale teraz już mniej więcej wiem od czego rozpocząć.

Czy dokumentacje od innych systemów Linuksowych również mogą być przydatne??

A co do książek to znalazłem "Bezpieczeństwo Linuksa w sieci".

Pozdrawiam serdecznie,

Matush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...