Skocz do zawartości

Mały Problem Z Czasem


aretofe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam póki co dwa systemy: Windows XP i Fedora 10 i jest chyba jakiś konflikt mały pomiędzy nimi bo sytuacja wygląda tak: Jeśli na Winshicie ustawię dobrą godzinę,to na Fedorze zegar mi śpieszy o dwie godziny i w drugą stronę jest na odwrót,czyli jak ustawię dobrą godzinę na Fedorze,to na Winshicie zegar mi spóźnia 2 godziny,dodam,że na obu systemach mam ustawioną prawidłową strefę czasową.

 

P.S.Nie wie ktoś jak usunąć XP nie formatując dysku? Ta "żałosna imitacja systemu operacyjnego" ma coś takiego co się nazywa deinstalator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar systemowy, w BIOS-ie, masz ustawiony na GMT. Fedora to widzi i dodaje 2h, M$ Windows nie widzi, i późni się 2h. Ot i cała tajemnica. A jak nie chcesz mieć windozy na dysku to skasuj partycję spod linuksa i wywal wpis w GRUB-ie. I po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym,że ja nie chcę robić formata,tylko po prostu wywalić sam system.
W sumie trochę dziwna sprawa zostawić system plików ntfs, a używać tylko linuksa, ale jak chcesz. Usunięcie samego folderu windows: rm -rf /media/partycja_z_windowsem/Windows

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę dziwna sprawa zostawić system plików ntfs, a używać tylko linuksa, ale jak chcesz. Usunięcie samego folderu windows: rm -rf /media/partycja_z_windowsem/Windows

 

I to wszystko trzeba wpisać w terminalu na Fedorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana czasu w Biosie na prawidłowy nic nie dała,dalej jest tak samo jak wcześniej.

 

Edit: Ok już w zasadzie temat nieaktualny,już praktycznie nie używam Window$a(używam go tylko do gier a już niedługo pewnie w ogóle się od niego uniezależnię jak skonfiguruję Fedorę pod gry),tak więc jest mi obojętne jaki czas mi pokazuje w Window$ie,ważne,że na Fedorze mam poprawny czas - tak więc temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...