Skocz do zawartości

Fedora 11 - Czarny Ekran


sliderps

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Szybkie pytanie, pobrałem obraz iso - live CD fedory 11, najpierw i686, później i386.

Czy próbowałem bootować przez pendrive usb czy poprzez wypaloną CD z obrazem live za każdym razem pojawia się ten sam problem.

Ekran powitalny fedory > odliczanie czasu 10sek to boot... > następnie pojawia się napis ISOLINUX.. i na tym koniec, czarny ekran.

Teraz tak, przy ekranie powitalnym pojawiają się 4 opcje:

-boot

-boot and verify

-mem test

-install to hard drive

Wybór każdej z opcji kończy się tak samo, czarny ekran.

Zaznaczam że na 100% obraz CD jest wypalony prawidłowo a samo iso sprawdzone sha1!

Dlaczego mam pewność 100%? Ponieważ na innym laptopie wrzucam tą samą CD i fedora się ładuje.

Proszę o jakieś porady bo z linuxem w zasadzie nigdy nie miałem do czynienia - ale obawiam się że może to być problem ze sprzętem bo już szukałem

takich objawów, ktoś miał identyczny problem i chyba okazało się że nie ma możliwości instalacji - od tak poprostu, ja chciałbym się upewnić czy u mnie jest NIESTETY to samo..

Specyfikacja laptopa:

 

Procesor: AMD Turion MT-32 1,8Ghz, 512MB L2

Chipset: SIS 756

Pamięć RAM: 1,5GB DDR

Dysk twardy: 80GB 4200 obrotów na minutę PATA

Matryca: 15.4" 1280 x 800 Color Shine LCD Technology

Karta graficzna: NVIDIA® Geforce Go 7300, 256MB Turbo Cache

Karta dźwiękowa: AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

Napęd optyczny: DVD ± R/RW Dual Layer

Bateria: Litowo-jonowa 4400mAh

Wymiary i waga: 354 x 284 x 35.2 mm 2,85KG

Komunikacja: Modem 56K V.92 LAN 10/100/1000 Mbit/s WLAN 802.11 b/g IrDA

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić z opcją "nomodeset". Żeby dopisać parametry trzeba wcisnąć klawisz tabulacji, na ekranie menu a jeśli nie widzisz menu to na ekranie na którym odliczany jest czas wciśnij [escape].

 

Off topic

[...]a samo iso sprawdzone sha1!
I zgadzało się? Pytam, bo na serwerach podają sumy sha256 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskam TAB i pojawia mi się komunikat:

 

boot:

 

Nie wiem czy o ten wiersz poleceń chodziło ale wpisując CO KOLWIEK tam zwraca komunikat że nie ma takiej komendy.

Nawet po wpisaniu boot jest to samo..

Dobra załóżmy że fedora 11 nie podchodzi, jakie jest prawdopodobieństwo że inne wersje np. 10 zadziałają ? Czy to ma jakieś wieksze znaczenie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskam TAB i pojawia mi się komunikat:

 

boot:

Wydaje mi się, że wciskasz [ESCAPE] ;)

Jeśli widzisz menu takie jak napisałeś:

Teraz tak, przy ekranie powitalnym pojawiają się 4 opcje:

-boot

-boot and verify

-mem test

-install to hard drive

To jeśli ustawisz się na opcji "Boot" (1. od góry) i wciśniesz klawisz [TAB], to pokaże się linia zaczynająca się od "> vmlinuz0 ....." i na jej końcu możesz dopisać dodatkowe opcje jądra.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wciskasz [ESCAPE] ;)

Jeśli widzisz menu takie jak napisałeś:To jeśli ustawisz się na opcji "Boot" (1. od góry) i wciśniesz klawisz [TAB], to pokaże się linia zaczynająca się od "> vmlinuz0 ....." i na jej końcu możesz dopisać dodatkowe opcje jądra.

 

 

To nie to, ale problem już rozwiązałem - znajomy poradził wpisać xdriver=UESA, i fedora ruszyła.. problem ze sterownikami do Nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba

xdriver=VESA

 

Sorry za błąd - VESA tak jak napisałeś ale [wróć].... ;) problem nie został rozwiązany

Tzn. i tak i nie

 

Tak i tutaj jest najlepsze... okazało się że fedora 11 live CD odpala tylko wtedy jak w laptopie wszystkie porty usb są wolne, nie może być podłączona nawet mysz bo wtedy jest czarny ekran i koniec. Po odłączeniu myszy odpala bezpośrednio po boot..

 

Co więcej stwierdziłem no to droga wolna.. jak działa to działa i zgrałem na LIVE USB żeby ładował szybciej - no niestety tutaj okazuje się że jest ten sam

problem.. ale czy faktycznie chodzi o to że jakieś urządzenie pod usb koliduje z odpaleniem fedory (w tym przypadku pendrive) to już nie mam pojęcia.

 

Jakies pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie rozumiem ; czy ci co układali Fedore 11 nie przetestowali jak sie ten system uruchamia gdy do portów USB są podłączone różne urządzenia ;)

Wczoraj uruchomiłem live ubuntu 9.10 RC i nie było żadnych problemów z jego startem choć w sumie mam zajętych 9 portów usb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...