Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu tlen ciągle mnie prosił o aktualizację ale nie miałem do tego czasu i sił ale w końcu uległem,po aktualizacji tlen się w ogóle nie uruchamia a po wpisaniu tlen w terminalu pokazuje się:

/opt/tlen/tlen-bin: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

Próbowałem reinstalować tlena,usunąłem go i zainstalowałem ponownie i dalej to samo,nie wie ktoś gdzie mogę ściągnąć tą bibliotekę o której mówi? Yum jej nie ma.

Witam.

Od jakiegoś czasu tlen ciągle mnie prosił o aktualizację ale nie miałem do tego czasu i sił ale w końcu uległem,po aktualizacji tlen się w ogóle nie uruchamia a po wpisaniu tlen w terminalu pokazuje się:

/opt/tlen/tlen-bin: error while loading shared libraries: libssl.so.0.9.8: cannot open shared object file: No such file or directory

Próbowałem reinstalować tlena,usunąłem go i zainstalowałem ponownie i dalej to samo,nie wie ktoś gdzie mogę ściągnąć tą bibliotekę o której mówi? Yum jej nie ma.

dla 64 bit zrob

ln -s /usr/lib64/libssl.so.0.9.8k /usr/lib64/libssl.so.0.9.8

dla 32 bit zrob

ln -s /usr/lib/libssl.so.0.9.8k /usr/lib/libssl.so.0.9.8

dla 64 bit zrob

ln -s /usr/lib64/libssl.so.0.9.8k /usr/lib64/libssl.so.0.9.8

dla 32 bit zrob

ln -s /usr/lib/libssl.so.0.9.8k /usr/lib/libssl.so.0.9.8

Mam wersję 32 bit i Fedorę 10 i po wpisaniu tego co podałeś w konsoli nic się nie dzieje(wpisałem wcześniej su) a po wpisaniu tlen w konsoli dalej się pokazuje to samo.

Co rozumiesz, przez "nic się nie dzieje"?

Miałem ten sam problem na 64b i opisany sposób zadziałał chociaż wziąłem go skądś indziej.

Sprawdz jaka masz w systemie wersje libssl.so, prawdopodobnie nie bedzie to 0.9.8k... zaktualizuj do najnowszej wersji i/lub zrob dowiazanie do Twojej wersji.

BTW - przechodz na roota przez su - (su z kreska) ;)

Co rozumiesz, przez "nic się nie dzieje"?

Miałem ten sam problem na 64b i opisany sposób zadziałał chociaż wziąłem go skądś indziej.

Jak to co rozumiem? No po prostu nic się nie dzieje. Nie wiem czego tu można nie rozumieć - chyba piszę po polsku,nie?

BTW - przechodz na roota przez su -

A jak sprawdzić jaką mam wersję libssl i jak utworzyć dowiązanie? I jaka jest różnica między wpisywaniem su z kreską a wpisywaniem su bez kreski?

Czlowieku, daj sobie pomoc... odpowiadajac w ten sposob raczej nie osiagniesz zamierzonego celu :lammer:

... a roznica miedzy su i su - jest jak miedzy piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy ;) ...spora w kazdym badz razie - troche info (nie tylko na ten temat) znajdziesz w poradniku/wiki, np. tu -> http://wiki.fedora.pl/wiki/Konto_root

komende do utworzenia wiazania symbolicznego podalem ci. Jak sprawdzic wersje biblioteki - najprosciej wejdzi do katalogu /usr/lib/ i poszukaj pliku libssl. jesli nie posiadasz wersji conajmniej 0.9.8 to na dzialanie tlena nie masz co liczyc.

komende do utworzenia wiazania symbolicznego podalem ci. Jak sprawdzic wersje biblioteki - najprosciej wejdzi do katalogu /usr/lib/ i poszukaj pliku libssl. jesli nie posiadasz wersji conajmniej 0.9.8 to na dzialanie tlena nie masz co liczyc.

hmm...ale w /usr/lib nie mam w ogóle żadnego pliku co by miał w nazwie libssl - dziwne... :blink:

locate libssl*
Jak locate, to bez gwiazdki :) A wcześniej dla pewności jako root updatedb.

Ludzie spokojnie i bez nerwów: wytłumaczcie mi co ja mam teraz za komendę wpisać bo mi podaliście chyba z 10 komend i teraz już zgłupiałem :blink: