Skocz do zawartości

Problem Z Tlenem...


aretofe

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pieknie ladnie, tylko czemu dowiazujesz biblioteki z katalogu Adobe? [...]
Wziąłem pierwsze lepsze. Nie wpływa to ujemnie ani na system, ani też na tlena, więc nie ma znaczenia z jakiego katalogu dowiążesz. Ważne, że działa. Raczej chodziło mi oto by pokazać, że czasem warto samemu poszukać rozwiązania, bo dzięki temu można się więcej nauczyć i przy okazji lepiej zrozumieć filozofię Linuksa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, no co do przeprowadzonej dedukcji to w 100% sie z Toba zgadzam, wazne ze dziala no i ladnie to pokazles ... mi chodzi tylko o to, ze jak Adobe przyjdzie do glowy podmienic te biblioteki przy okazji ktorejs aktualizacji Readera to Tlen moze nagle (i niespodziewanie) nie wiedziec czemu odmowic wspolpracy ;)

 

Zasadniczo to wyznaje zasade, ze dla zachowania porzadku i przejrzystosci w systemie wszystkie dowiazania (a zwlaszcza te tworzone recznie!) powinny wskazywac na glowne i zwykle jedyne, systemowe lokalizacje plikow/bibliotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :D Ludzie po co my się tak męczyliśmy skoro rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki? Wywaliłem tlena,zainstalowałem najnowszą wersję i wszystko działa ^^ Ale gdyby nie post Jony'ego (nie wiem czy dobrze odmieniłem :P) To bym nie wiedział że w najnowszej wersji nie ma z tym problemu :) W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc,temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no co do przeprowadzonej dedukcji to w 100% sie z Toba zgadzam, wazne ze dziala no i ladnie to pokazles ...
Jak widać wcześniej, czasem ładne pokazanie rozwiązania nie wystarcza... :P

 

Zasadniczo to wyznaje zasade, ze dla zachowania porzadku i przejrzystosci w systemie wszystkie dowiazania (a zwlaszcza te tworzone recznie!) powinny wskazywac na glowne i zwykle jedyne, systemowe lokalizacje plikow/bibliotek :)
Zgodzę się z tobą, tyle że to robiłem na szybko, a że tlena mam zainstalowanego tylko w celach poglądowo-testowych, nie przywiązywałem wagi do porządku w tych dowiązaniach. ;)

 

@aretofe uważaj !! skup się !! poniżej będzie łopatologiczne rozwiązanie.

Adin, dwa, tri...

Wchodzisz na stronę tlen.pl i klikasz Pobierz, aby zapisać na dysku najnowszą wersję Tlena tzn. 7.0.1.50 z dnia 4.11.2009

Tam na stronie jest ładnie opisane jak to zrobić, więc nie będę się powtarzał. Zakładam, że proces instalacji nie jest Ci już obcy. :ph34r: Poza tym mój dobry humor i cierpliwość mają swoje granice. :P

Teraz pozostaje Ci już tylko uruchomienie tlena. Понимаете?

 

[Edit]

O! Zorientował się wcześniej, co za niespodzianka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
co jest nie tak ?
Prawdopodobnie SElinux blokuje. Nie wyskakiwała Ci w trayu taka żółta gwiazda? Spróbuj uruchomić
sealert --browser

Może znajdziesz jakieś komunikaty na temat. Jeśli znajdziesz coś pasujacego to rozwiń szczegóły i sprawdź czy nie ma sugerowanego polecenia naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z odpaleniem tlena zrobiłem to tak jak Jony pisał lecz teraz wyskakuje błąd o takiej treści

/opt/tlen/tlen-bin: error while loading shared libraries: libcrypto.so.0.9.8: cannot enable executable stack as shared object requires: Permission denied

A co właściwie zrobiłeś? Jeśli tworzyłeś dowiązania, o których pisałem wcześniej, to od wersji 7.0.1.50 nie jest to potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co właściwie zrobiłeś? Jeśli tworzyłeś dowiązania, o których pisałem wcześniej, to od wersji 7.0.1.50 nie jest to potrzebne.

 

Niestety probowalem zainstalowac 7.0.1.50 oraz 51 i taki sma problem był więc wykorzystałem Twój opis. Lecz wyskakuje błąd jak wyżej napisałem.

Przy wpisaniu polecenia

sealert --browser

nic się nie dzieje.

SeLinux pokazuje taki komunikat (próbowałem wywołać polecenie które ukazuje jako naprawa lecz bez efektu)

Podsumowanie:

SELinux is preventing /opt/tlen/tlen-bin from making the program stack
executable.

Szczegółowy opis:

The tlen-bin application attempted to make its stack executable. This is a
potential security problem. This should never ever be necessary. Stack memory is
not executable on most OSes these days and this will not change. Executable
stack memory is one of the biggest security problems. An execstack error might
in fact be most likely raised by malicious code. Applications are sometimes
coded incorrectly and request this permission. The SELinux Memory Protection
Tests (http://people.redhat.com/drepper/selinux-mem.html) web page explains how
to remove this requirement. If tlen-bin does not work and you need it to work,
you can configure SELinux temporarily to allow this access until the application
is fixed. Please file a bug report.

Zezwalanie na dostęp:

Sometimes a library is accidentally marked with the execstack flag, if you find
a library with this flag you can clear it with the execstack -c LIBRARY_PATH.
Then retry your application. If the app continues to not work, you can turn the
flag back on with execstack -s LIBRARY_PATH. Otherwise, if you trust tlen-bin to
run correctly, you can change the context of the executable to execmem_exec_t.
"chcon -t execmem_exec_t '/opt/tlen/tlen-bin'" You must also change the default
file context files on the system in order to preserve them even on a full
relabel. "semanage fcontext -a -t execmem_exec_t '/opt/tlen/tlen-bin'"

Polecenie naprawy:

chcon -t execmem_exec_t '/opt/tlen/tlen-bin'

Dodatkowe informacje:

Kontekst źródłowy          unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1
                              023
Kontekst docelowy             unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1
                              023
Obiekty docelowe              None [ process ]
Źródło                     tlen-bin
Ścieżka źródłowa         /opt/tlen/tlen-bin
Port                          <Nieznane>
Komputer                      radeklin
Źródłowe pakiety RPM       
Docelowe pakiety RPM          
Pakiet RPM polityki           selinux-policy-3.6.32-46.fc12
SELinux jest włączony       True
Typ polityki                  targeted
Tryb wymuszania               Enforcing
Nazwa wtyczki                 allow_execstack
Nazwa komputera               radeklin
Platforma                     Linux radeklin 2.6.31.5-127.fc12.i686.PAE #1 SMP
                              Sat Nov 7 21:25:57 EST 2009 i686 i686
Liczba alarmów               16
Po raz pierwszy               wto, 24 lis 2009, 15:04:45
Po raz ostatni                pią, 27 lis 2009, 07:37:02
Lokalny identyfikator         c15211fa-60b3-4d97-bca1-41b6b849f25a
Liczba wierszy                

Surowe komunikaty audytu      

node=radeklin type=AVC msg=audit(1259303822.330:27338): avc:  denied  { execstack } for  pid=3778 comm="tlen-bin" scontext=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 tcontext=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 tclass=process

node=radeklin type=SYSCALL msg=audit(1259303822.330:27338): arch=40000003 syscall=125 success=no exit=-13 a0=bfb36000 a1=1000 a2=1000007 a3=bfb334bc items=0 ppid=3777 pid=3778 auid=500 uid=500 gid=500 euid=500 suid=500 fsuid=500 egid=500 sgid=500 fsgid=500 tty=pts0 ses=17 comm="tlen-bin" exe="/opt/tlen/tlen-bin" subj=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 key=(null)

 

 

 

Dzięki wielkie ale problem rozwiązałem uruchomiłem yumexa wpisałem tlen i wszyskto co pokazało wywaliłem :D zainstalowałem tlena i wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przepraszam, ze odkopuje ale mam tlena w wersji 7.0.1.65 i nie chcial tak po prostu zadzialac.

 

Potrzeba bylo dowiązac również:

 

ln -s /usr/lib//usr/lib/libcrypto.so.1.0.0 /opt/tlen/tlen_libs/libcrypto.so.0.9.8

 

Inaczej nie chcial dzialac, nie wiem czemu...

 

Dodaje, bo byc moze komus sie przyda kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze odkopuje ale mam tlena w wersji 7.0.1.65 i nie chcial tak po prostu zadzialac.

 

Potrzeba bylo dowiązac również:

 

ln -s /usr/lib//usr/lib/libcrypto.so.1.0.0 /opt/tlen/tlen_libs/libcrypto.so.0.9.8

 

Inaczej nie chcial dzialac, nie wiem czemu...

 

Dodaje, bo byc moze komus sie przyda kiedys.

 

 

Stare jak świat i oczywiste, ale może faktycznie komuś się przyda :) A dlaczego tak a nie inaczej, to przecież oczywiste. Tlen chce tego libsa w wersji 0.9.8 a Fedora ma 1.0.0. Symlink jest tu oczywisty. Choć swoją drogą zawsze dziwiło mnie czemu program (a może system?) nie może poszukać sobie wersji biblioteki w systemie sam (nowszej wersji), tylko ręcznie trzeba linkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć swoją drogą zawsze dziwiło mnie czemu program (a może system?) nie może poszukać sobie wersji biblioteki w systemie sam (nowszej wersji), tylko ręcznie trzeba linkować.
To chyba dlatego, że nie wszystkie biblioteki zachowują kompatybilność wstecz (a przynajmniej nie zawsze). W tym przypadku link 0.9.8 na biblioteke 1.0.0 zadziłał. W przypadku np.1.0.1 już nie musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

/opt/tlen/tlen-bin: symbol lookup error: /opt/tlen/qt_libs/libQtNetwork.so.4: undefined symbol: SSL_library_init

Taki błąd podczas włączania tlena, szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabrać. W necie szukałem, ale nigdzie nie było rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...