Skocz do zawartości

Połączyć Vistę I Fedorę Kablem


saladdin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem jest taki: Chcę połączyć kablem zkrosowanym 2 kompy (Fedora 10 i Vista) w celu szybkiego przerzucenia plików (nie interesuje mnie udostępnianie sieci).

Kabel jest na 120% dobry bo między tymi kompami - gdy oba chodzą na Viście - połączenie jest i działa jak należy.

Jednak jak na 1 z nich z-bootuję linuksa, to vista twierdzi "Kabel sieciowy odłączony" - to samo twierdzi linuksowy Network Manager po drugiej stronie. Na linuksie mogę bez problemów ustawić jakieś ip i niby aktywować połączenie (ifconfig eth0 up), system-config-network pokazuje je jako "activated", na wszelki wypadek kazałem Network Managerowi dać sobie z tym spokój ... ale połączenia nie ma, Vista twierdzi że kabel odłączony.

Karta sieciowa jest ok, używam czasem w innej konfiguracji - do internetu przez nią się łączę i pod linuksem i pod windą, działa też połaczenie między komapmi gdy na obu jest winda ...

 

Co pominąłem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś tą samą sieć na obydwu systemach? Np. 192.168.0.1 i 192.168.0.2 z maską 255.255.255.0 na poszczególnych komputerach? Niestety nie wiem dlaczego na Viście pokazuje odłączony kabel, ale skoro jesteś pewien sprzętu, to taka konfiguracja powinna na 100% dać połączenie. Ew. powyłączaj firewalle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie połączenie Xp->F11. U mnie Network Manager miał jedną irytującą przypadłość, po włączeniu kompa z Xp trzeba było dodatkowo dać auto eth0 i dopiero po takich zabiegach odnajdywał sieć. Przy takim połączeniu nie potrzebujesz Network Managera, wystarczy usługa network. Wyłącz NM i włącz network (możesz użyć system-config-services), ustaw właściwości połączenia w system-config-network i zresetuj połączenie sieciowe. Na początek możesz dać automatyczne ustalanie adresu ip i zobaczyć czy działa.

Skoro celem tego połączenia jest przerzucanie plików to jakieś zasoby udostępniane mieć musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze ustawiam bramę, raczej nie jest to konieczne, ale z przyzwyczajenia tak robię. Czyli u mnie tak wygląda sprawdzona, często używana konfiguracja: brama 192.168.1.1, pierwszy komp 192.168.1.2 i drugi komp 192.168.1.3 (maska standardowa, czyli /24). A, że połączenie nie jest wykrywane automatycznie to jest to normalne, utwórz nowe połączenie w NM pod linuksem i podobnie pod Windowsem. Potem spinguj oba komputery (np. ping 192.168.1.2 na viście można to zrobić w cmd) i jeśli przechodzą to ok. No koniec wypada skonfigurować Sambę, jeżeli chcesz współdzielić pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Więc tak jak radzi SOKAR Network Manger jest w takich sytuacjach do bani.

jedyny z niego pożytek to WiFi wiec w konfiguracji kartysieciowej odchacz aby nie była kontorlowana przez NetworkManager-a .

Następnie z konsoli jako root wydaj komendę ifconfig eth0 192.168.1.10/24 (oczywiście IPek dopasuj do Twojej sieci)

Gdyby nie działało to "zobacz" co tam się dzieje w tej mini sieci.

tcpdump

tethereal

Jak to zrobić spod WISTY nie mam pojęcia.

Przeklej ewentualnie co tam widać z zastosowaniem tych poleceń.

 

Pozdrawiam (nawiasem mówiąc musi to przecież działać) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

jeszcze jedno - ja w tym celu używam ftp na hasło ale jak to jest u Ciebie ? jeżli tak właśnie to czy otwarłeś port 21 ? Czy załadowałeś moduł ip_conntrack_ftp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży po stronie Visty rozwiązałem za pomocą poniższego tutka

 

Click "Start -> Run." Then, type in the Run field: "secpol.msc." That will bring you to Vista's security policy system. Once there, use "Go to: Local Policies > Security Options" and then find "Network Security: LAN Manager" authentication level. Once there, change the Setting from "Send NTLMv2 response only" to "Send LM & NTLM -- use NTLMv2 session security if negotiated."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...